Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium (204x67x50) - Troad


troad

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to dziwne zachowanie dwóch samców :) . IMHO nawet dominująca samica nie będzie miała takich płetw (grzbietowa odbytowa) jak samiec. Na twoim filmie wydaje mi się, że płetwy są takie same u obu sztuk.

Na tych fotkach widać różnicę w budowie płetw samca i samicy.

http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Lethrinops lethrinus Mazinzi Reef eng.html

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki eljot za zainteresowanie i odpowiedź

14 minut temu, eljot napisał:

Jak dla mnie to dziwne zachowanie dwóch samców :) .

No właśnie, ciekawe czym spowodowane. Brakiem samic? Nawet nie wiem czy mam same samce.
Zastanawiam się też nad inną sprawą. Jak patrzę na zdjęcia które zaklinowałeś lub np. film który wrzuciłem, to ryby te wyglądają trochę inaczej niż moje.
Pamiętam dyskusje na temat podobieństwa LL, O.Tertastigmy oraz Tramitichromis Intermedius. 
Ja je kupiłem w TanMalu. Czy to możliwe że to jednak inny gatunek lub jakaś krzyżówka.
Nawet jeśli tak, to chyba jest to bez związku z zachowaniem tych samców, hmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to miałem coś takiego u Copadichromisów. Samica nie chciała podchodzić do tarła i samce coś takiego u mnie też zrobiły. Może w ten sposób rozładowują swoją chęć przeprowadzenia tarła? Samica nie chce, to "trenują" ze sobą. Ja się tym nie przejąłem i czekałem na właściwe tarło. O ile masz samicę, to musisz czekać. Musi samica chcieć. Tyle, że u mnie doszło do udanego tarła, gdy pozbyłem się agresywniejszych gatunków. U Ciebie może być podobnie. Te Lethrinopsy są u Ciebie najspokojniejszym gatunkiem, więc samica musi poczuć komfort psychiczny, żeby podejść do tarła. Jeśli będą zbyt mocno przeganiane, to z tarłem może być problem.

Ta ryba pod koniec filmu wygląda mi raczej na samca. Po pierwsze wielkość na to wskazuje. Samica powinna być wyraźnie mniejsza, a tu jest tej samej wielkości, co samce. Po drugie, płetwy są zbyt długie.

Edytowane przez pozner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką sytuację. W okresie gdy królem zbiornika był Copadichromis sp. "virginalis gold". W dzień po tarle z jedyną samicą (układ w akwa 2+1), w okresie znacznego pobudzenia samca alfa, odbyło się niby tarło między dwoma samcami. Pobudzony alfa był zupełnie czarny, a beta był bledszy (ale nie tak jak samica) i to on "był tak jakby samicą". Topy oczywiście żółte. Oba były i są:) 100-stu procentowymi samcami. Później zachowanie takie się nie powtórzyło. Może dlatego, że Taeniolethrinops podrósł i zainteresował się swoimi samicami. Siłą rzeczy studzi to trochę zapał Copadichromisów, ograniczając go do zainteresowania samicą.

Edytowane przez tom77
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konkretne sadzonki znalazłeś. Bardzo ładnie się prezentuje. Zdecydowanie na +. Jeśli przetrwa kilka najbliższych tygodni i się przyjmie, to te Twoje łobuzy nigdy już nie dadzą jej rady. Będzie rosła jak chwast z falującymi liśćmi do połowy zbiornika. Mam bardzo pozytywne doświadczenia z tym gigantem. Trzymam kciuki! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 15:50, troad napisał:

 Letrinopsy za to bardzo zainteresowały się nową rośliną, szarpiąc ją i niszcząc.
 

Miałem kiedyś podobnie z pielęgnicą Nikaraguańską. Piękna ryba, ale działała jak kosiarka i regularnie przycinała mi trawkę wodną, posadzoną przy tylniej szybie. Po ok. 3 msc po roślinach zostało ściernisko... Głodomory.

Do dziś zostałem tylko przy anubiasach i zwartkach, bo podobno te ostatnie mają niesmaczne, gorzkie liście.😉

Edytowane przez rysib
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.