Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pitik1247 napisał:

Witam 

W ubiegły czwartek tj 28.09.2017 zalałem swoj baniaczek na dzien dzisiejszy parametry przedstawiają się tak 

pH - 7.4 

No2 - < 0.01

No3 - więcej niz 1 a mniej niz 10 

NH4 - <0.05

GH - 8

KH - 6 

Co powiecie na tematy tych parametrow według JBL ph troche niskie a reszta w normie 

Witaj na forum! ;) 

Bakterie jakieś dodawałeś do zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pitik1247 napisał:

a nie po to żeby czytac twojego wymądrzania się

Akurat Kolega @deccorativo dysponuje w tej kwestii ogromną wiedzą, którą - na szczęście dla wielu - dzieli się na tym forum. W tym przypadku również stara się pomóc. Ty póki co nazywasz to wymądrzaniem, ale jeśli zagościsz tu na dłużej, to się o tym przekonasz. I być może docenisz i następnym razem podziękujesz, zamiast.. :confused:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dałem bakterie dałem baktozyn z tetry 2 kapsułki i 2 x bakterie w płynie

 

Ok rozumiem ze dysponuje wiedza i dzieli się nia z innymi tylko ta wypowiedz była troche irytująca moze zle to przyjołem dłużej tu pobede to moze obcykam co i jak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, czy dałeś jakoś pożywkę dla bakterii? Czy może jakieś ryby już pływają? Wygląda na to, że coś masz, bo No2 podskoczyło, ale nic o tym nie napisałeś. Bactozym to enzymy wspomagające namnażanie się bakterii, ale żadnej pożywki chyba nie mają. Podaj jeszcze test NO3. NO2 poszło Ci do góry. Teraz musisz czekać, aż zacznie spadać, a NO3 iść do góry. Start zacząłeś tydzień temu, więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Cały proces może trwać kilka tygodni. NO2 może jeszcze pójść w górę, ale nie musi. Musisz robić pomiary co 2-3 dni i obserwować te obydwa parametry (NO2 i NO3)

W międzyczasie przeczytaj może dział "Podstawy". Tam masz wszystko wyjaśnionne w kwestii startu cyklu azotowego.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

przeprosić:confused:

To przepraszam ?

Godzinę temu, egon44 napisał:

Bakterii w płynie jakich użyłeś?

Wieczorem dodam ci foto bo nie pamietam . A w pracy jestem 

Godzinę temu, pozner napisał:

Przede wszystkim, czy dałeś jakoś pożywkę dla bakterii? Czy może jakieś ryby już pływają? Wygląda na to, że coś masz, bo No2 podskoczyło, ale nic o tym nie napisałeś. Bactozym to enzymy wspomagające namnażanie się bakterii, ale żadnej pożywki chyba nie mają. Podaj jeszcze test NO3. NO2 poszło Ci do góry. Teraz musisz czekać, aż zacznie spadać, a NO3 iść do góry. Start zacząłeś tydzień temu, więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Cały proces może trwać kilka tygodni. NO2 może jeszcze pójść w górę, ale nie musi. Musisz robić pomiary co 2-3 dni i obserwować te obydwa parametry (NO2 i NO3)

W międzyczasie przeczytaj może dział "Podstawy". Tam masz wszystko wyjaśnionne w kwestii startu cyklu azotowego.

Pozywki nie dałem . Jaka mam dac te pożywke do nie mam pojecia . Tak pływaja już ryby bo w tamtym zbiirniku zaczeły się zle czuc jedna padła i zaczeły szybko oddychac i pływały pionowo dziubem do góry wiec przezuciłem je do tego nowego baniak wyglada na to ze czuja się dobrze wybarwione sa jedz sa aktywne tylko no no2 mnie niepokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadnej pożywki nie dawaj. Nic nie napisałeś o rybach i poprzednim akwarium. Czy filtry są nowe, czy przełożyłeś z tamtego akwarium? Jeśli przełożyłeś, to czy myłeś te filtry i jaką wodą (kran, z akwarium)? Ile masz ryb i w jakim akwarium? Może warto przerzucić ten temat do "Startu akwarium"? 

Znalazłem Twój temat. Moderator powinien połączyć te dwa tematy. Opisz po kolei wszystko co zrobiłeś i co masz. Z datami.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.