Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pozner napisał:

To żadnej pożywki nie dawaj. Nic nie napisałeś o rybach i poprzednim akwarium. Czy filtry są nowe, czy przełożyłeś z tamtego akwarium? Jeśli przełożyłeś, to czy myłeś te filtry i jaką wodą (kran, z akwarium)? Ile masz ryb i w jakim akwarium? Może warto przerzucić ten temat do "Startu akwarium"? 

Znalazłem Twój temat. Moderator powinien połączyć te dwa tematy. Opisz po kolei wszystko co zrobiłeś i co masz. Z datami.

To tak ryb mam na dzien dzisiejszy 24 sztuki tylko mam mieszane troche malawi i troche tanganika nie linczujcie za to jestem początkujaczy akwa kupilem uzywane juwel trigon 350 filtr to juwel bioflow 8.0 kupilem nowe wkłady do filtra wszyskie gąbki i wkład ceramiczny tak jak zaleca producent . Ryby kupilem tez od goscia co akwarium mi sprzedł ja do konca nie wiedziałem jakie to gatunki a on tak samo kupiłem kilka sztuk bo mi się opłacało a ppzniej się kapłem ze sa różnego biotopu 

Postaram się porobic zdj wszystkich i mam nadzieje ze pomożecie jaki to gatunek tory zostawic a ktorego się pozbyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ryby masz dorosłe. Nie potrzebnie dałeś nowe wkłady do filtra. W starych pewnie miałeś dojrzałą biologię. W tym układzie dałeś 24 ryby i to dorosłe, do świeżego akwarium. Tak się nie robi. Napisałeś, że w tamtym akwarium ryby stały pionowo i ciężko oddychały przy powierzchni. Były przytrute amoniakiem, ale co to było za akwarium? Jak długo są w tym akwarium?

Teraz zachowują się normalnie, więc może najgorsze jest za Tobą, ale zmierz NH3, NO2 i NO3, kup gdzieś jutro, albo zamów na cito Kordon Amquel. Dodaj, jeśli masz jeszcze ze dwie ampułki tego Bactozymu. Od czwartku 28.09 NO2 wzrosło z 0,01 do 0,1, więc tragedii nie ma. Pomierz te parametry jutro.

Asa, i jakie te bakterie dałeś. Miałeś dać zdjęcie.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pozner napisał:

Czyli ryby masz dorosłe. Nie potrzebnie dałeś nowe wkłady do filtra. W starych pewnie miałeś dojrzałą biologię. W tym układzie dałeś 24 ryby i to dorosłe, do świeżego akwarium. Tak się nie robi. Napisałeś, że w tamtym akwarium ryby stały pionowo i ciężko oddychały przy powierzchni. Były przytrute amoniakiem, ale co to było za akwarium? Jak długo są w tym akwarium?

Teraz zachowują się normalnie, więc może najgorsze jest za Tobą, ale zmierz NH3, NO2 i NO3, kup gdzieś jutro, albo zamów na cito Kordon Amquel. Dodaj, jeśli masz jeszcze ze dwie ampułki tego Bactozymu. Od czwartku 28.09 NO2 wzrosło z 0,01 do 0,1, więc tragedii nie ma. Pomierz te parametry jutro.

Asa, i jakie te bakterie dałeś. Miałeś dać zdjęcie.

Nie wszystkie ryby sa dorsłe mam tez male jeszcze nie wybarwione . Tamto stare akwarium to bylo  120 l a w tym nowymIMG_20171006_215921.thumb.jpg.dde0a00e3bbb6c21e28e670ad04d416c.jpg sa od srody tego tygodnia 

A filtry kupiłem nowe i bo on mial te stare nie kąpletne i tylko grubo ziarniste zapobiegajace no2 

Dodałrm 1 ampułke tych bakterii bo mialem a pomiary zrobie jutro jak wrócę z pracy bo teraz to nie ma najmniejszego sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą masz za dużo ryb w takim akwarium, więc może pozbądź się tych z Tanganiki. W dziale "Obsady" napisz jakie masz ryby, to poradzimy Ci jaką obsadę ustawić. Nie znam tego preparatu, ale wygląda na to, że są to bakterie czyszczące plus nitryfikacyjne.

Czyli ryby są w akwarium od ostatniej środy? Ok, zmierz te parametry przy świetle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pozner napisał:

Swoją drogą masz za dużo ryb w takim akwarium, więc może pozbądź się tych z Tanganiki. W dziale "Obsady" napisz jakie masz ryby, to poradzimy Ci jaką obsadę ustawić. Nie znam tego preparatu, ale wygląda na to, że są to bakterie czyszczące plus nitryfikacyjne.

Czyli ryby są w akwarium od ostatniej środy? Ok, zmierz te parametry przy świetle dziennym.

Tak ryby od środy są w baniaku . Do tych bakterii dałem jeszcze na start 2 kapsułki baktozynu do filtra . Testy postaram się zrobić dziś po powrocie z pracy 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pitik1247 napisał:

Witam 

Wiec tak testy zrobione

Nh4 - 1.5

No2 - 0.2

No3 - 5

Ph - 7.4

I co dalej bo testy za dobre nie są ? 

Testy są doskonałe tylko wyniki pomiarów tragiczne.

Masz nie dojrzały surowy baniak do którego wpuściłeś ryby.

Dokładna powtórka z tego wcześniejszego twojego baniaka o którym wspomniałeś , ale może uda się tym razem wyjść choć z resztkami obsady obronną ręką.

Nie wiem jak i gdzie to kupisz/pożyczysz od  kolegi w Wiedniu ale masz natentychmiast znależć i wlać do akwarium

jeden z dwu do wyboru uzdatniaczy wody kranowej - od tego jak szybko to zrobisz wiele zależy dla życia lub śmierci ryb.

Seachem Prime

Kordon AmQuel Plus ( ten jest lepszy)

inne się nie liczą więc nie szukaj byle jakiego co masz pod ręką.

Na szybko robisz podmianę wody 50%

Przestajesz zupełnie karmić ryby na 3-4 dni ( zobaczymy potem jak dalej)

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deccorativo napisał:

Testy są doskonałe tylko wyniki pomiarów tragiczne.

Masz nie dojrzały surowy baniak do którego wpuściłeś ryby.

Dokładna powtórka z tego wcześniejszego twojego baniaka o którym wspomniałeś , ale może uda się tym razem wyjść choć z resztkami obsady obronną ręką.

Nie wiem jak i gdzie to kupisz/pożyczysz od  kolegi w Wiedniu ale masz natentychmiast znależć i wlać do akwarium

jeden z dwu do wyboru uzdatniaczy wody kranowej - od tego jak szybko to zrobisz wiele zależy dla życia lub śmierci ryb.

Seachem Prime

Kordon AmQuel Plus ( ten jest lepszy)

inne się nie liczą więc nie szukaj byle jakiego co masz pod ręką.

Na szybko robisz podmianę wody 50%

Przestajesz zupełnie karmić ryby na 3-4 dni ( zobaczymy potem jak dalej)

Czyli najpierw robie podmianke i wlewam ten uzdatniacz tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię byś w niedzielę gdzieś ten uzdatniacz jeden z dwu do wyboru kupił w Wiedniu - ale kto wie.

Jeśli dziś nie dostaniesz to zrób podmiankę jak pisałem  a jutro zrób tylko dwa pomiary NH4 i NO2  i jutro szukaj po sklepach.

Liczy się szybkie wlanie bez względu na cenę przesyłki.

Jak kupisz uzdatniasz to wg instrukcji lejesz wprost do akwarium w ilości jak na  pojemność akwarium.

Podmianki to dorażne rozwiązanie ale też skuteczne - tyle że na chwilę bo NO2 to jak wańka wstańka - usuniesz a za chwilę znowu tye samo.

Te wymienione uzdatniacze mają magiczną moc detoksykacji dla ryb tych trucizn czyli NH3 i NO2 po wlaniu tego jest większa szansa na to że ryby przeżyją.

Tak wysoki poziom NH4 = 1,5ppm świadczy że  biologia nitryfikacyjna nie działa a dopiero poważny wzrost NO2 jest przed tobą a to zabija ryby szybko jak wzrośnie

Poczytaj to będziesz więcej wiedział o niebezpieczeństwach .

http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/choroby-nowemenu-380/zatrucia-azotem

pisz na bieżąco jak się rozwija akcja  i trzymaj się rad.

nie karmisz ryb, nie lejesz żadnych nie uzgodnionych z nami bakterii, natleniasz wodę, robisz podmianki  by utrzymywać NO2 na poziomie nie przekraczającym 0,3ppm,  możesz lać do akwarium tylko dwa rodzaje bakterii nitryfikacyjnych

Seachem Stability lub Prodibio Biodigest na pewno wspomogą walkę o dojrzałe akwarium.

co nie wiesz pytaj nawet pózno w nocy - mam powiadomienie jak użyjesz tego @deccorativo

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, deccorativo napisał:

Wątpię byś w niedzielę gdzieś ten uzdatniacz jeden z dwu do wyboru kupił w Wiedniu - ale kto wie.

Jeśli dziś nie dostaniesz to zrób podmiankę jak pisałem  a jutro zrób tylko dwa pomiary NH4 i NO2  i jutro szukaj po sklepach.

Liczy się szybkie wlanie bez względu na cenę przesyłki.

Jak kupisz uzdatniasz to wg instrukcji lejesz wprost do akwarium w ilości jak na  pojemność akwarium.

Podmianki to dorażne rozwiązanie ale też skuteczne - tyle że na chwilę bo NO2 to jak wańka wstańka - usuniesz a za chwilę znowu tye samo.

Te wymienione uzdatniacze mają magiczną moc detoksykacji dla ryb tych trucizn czyli NH3 i NO2 po wlaniu tego jest większa szansa na to że ryby przeżyją.

Tak wysoki poziom NH4 = 1,5ppm świadczy że  biologia nitryfikacyjna nie działa a dopiero poważny wzrost NO2 jest przed tobą a to zabija ryby szybko jak wzrośnie

Poczytaj to będziesz więcej wiedział o niebezpieczeństwach .

http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/choroby-nowemenu-380/zatrucia-azotem

pisz na bieżąco jak się rozwija akcja  i trzymaj się rad.

nie karmisz ryb, nie lejesz żadnych nie uzgodnionych z nami bakterii, natleniasz wodę, robisz podmianki  by utrzymywać NO2 na poziomie nie przekraczającym 0,3ppm,  możesz lać do akwarium tylko dwa rodzaje bakterii nitryfikacyjnych

Seachem Stability lub Prodibio Biodigest na pewno wspomogą walkę o dojrzałe akwarium.

co nie wiesz pytaj nawet pózno w nocy - mam powiadomienie jak użyjesz tego @deccorativo

 

 

 

Dzisiaj nie mam szans raczej tego dostac dostep do bakterii to chyba tylko te co ostatnio dodawałem . Chyba ze podasz jakies konkretne nazwy i firmy bakteri to poszukam w sklepach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.