Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, pitik1247 napisał:

Dzisiaj nie mam szans raczej tego dostac dostep do bakterii to chyba tylko te co ostatnio dodawałem . Chyba ze podasz jakies konkretne nazwy i firmy bakteri to poszukam w sklepach 

Czytaj uważnie .

Napisałem że możesz wlać tylko  z bakterii

Seachem Stability albo Prodibio Biodigest

Nie wolno ci lać innych baktozymów czy takich o które pytaliśmy i w sumie nie podałeś ale to już nie ma żadnego znaczenia.

Masz surowy baniak z rybami i teraz walczysz o ich przeżycie.  To że na razie ryby nie wykazują żadnych objawów zatrucia wcale nie znaczy że po długim działaniu niewielkich stężeń  przestanie im pracować mózg albo wątroba a to znaczy powolna śmierć - czasami po wielu tygodniach jak już w baniaku wszystko OK nagle ryba pada.

Napisz jak się zachowują ryby - czy chowają się po katach, czy ciężko szybko dyszą  czy mają długie ciągnące się odchody - pisz o każdym odstępstwie od normy w ich zachowaniu.

Rób tą podmiankę a jutro przy świetle dziennym pomiar NH4 i NO2. Popatrz na stronach sklepów akwarystycznych w Wiedniu gdzie to dostaniesz jutro tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, deccorativo napisał:

Czytaj uważnie .

Napisałem że możesz wlać tylko  z bakterii

Seachem Stability albo Prodibio Biodigest

Nie wolno ci lać innych baktozymów czy takich o które pytaliśmy i w sumie nie podałeś ale to już nie ma żadnego znaczenia.

Masz surowy baniak z rybami i teraz walczysz o ich przeżycie.  To że na razie ryby nie wykazują żadnych objawów zatrucia wcale nie znaczy że po długim działaniu niewielkich stężeń  przestanie im pracować mózg albo wątroba a to znaczy powolna śmierć - czasami po wielu tygodniach jak już w baniaku wszystko OK nagle ryba pada.

Napisz jak się zachowują ryby - czy chowają się po katach, czy ciężko szybko dyszą  czy mają długie ciągnące się odchody - pisz o każdym odstępstwie od normy w ich zachowaniu.

Rób tą podmiankę a jutro przy świetle dziennym pomiar NH4 i NO2. Popatrz na stronach sklepów akwarystycznych w Wiedniu gdzie to dostaniesz jutro tak na szybko.

Rano widziałem ze zaczeły dyszec i było pare sztuk pod lustrem wody aby zaczerpnąć powietrza zwiekszyłem natlenianie i jest lepiej odchodów dlugich nie zauważam chowac się tez nie chowaja sa w miare aktywne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deccorativo napisał:

Wątpię byś w niedzielę gdzieś ten uzdatniacz jeden z dwu do wyboru kupił w Wiedniu - ale kto wie.

Jeśli dziś nie dostaniesz to zrób podmiankę jak pisałem  a jutro zrób tylko dwa pomiary NH4 i NO2  i jutro szukaj po sklepach.

Liczy się szybkie wlanie bez względu na cenę przesyłki.

Jak kupisz uzdatniasz to wg instrukcji lejesz wprost do akwarium w ilości jak na  pojemność akwarium.

Podmianki to dorażne rozwiązanie ale też skuteczne - tyle że na chwilę bo NO2 to jak wańka wstańka - usuniesz a za chwilę znowu tye samo.

Te wymienione uzdatniacze mają magiczną moc detoksykacji dla ryb tych trucizn czyli NH3 i NO2 po wlaniu tego jest większa szansa na to że ryby przeżyją.

Tak wysoki poziom NH4 = 1,5ppm świadczy że  biologia nitryfikacyjna nie działa a dopiero poważny wzrost NO2 jest przed tobą a to zabija ryby szybko jak wzrośnie

Poczytaj to będziesz więcej wiedział o niebezpieczeństwach .

http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/choroby-nowemenu-380/zatrucia-azotem

pisz na bieżąco jak się rozwija akcja  i trzymaj się rad.

nie karmisz ryb, nie lejesz żadnych nie uzgodnionych z nami bakterii, natleniasz wodę, robisz podmianki  by utrzymywać NO2 na poziomie nie przekraczającym 0,3ppm,  możesz lać do akwarium tylko dwa rodzaje bakterii nitryfikacyjnych

Seachem Stability lub Prodibio Biodigest na pewno wspomogą walkę o dojrzałe akwarium.

co nie wiesz pytaj nawet pózno w nocy - mam powiadomienie jak użyjesz tego @deccorativo

 

 

 

Dzisiaj nie mam szans raczej tego dostac dostep do bakterii to chyba tylko te co ostatnio dodawałem . Chyba ze podasz jakies konkretne nazwy i firmy bakteri to poszukam w sklepach .

Aha i jeszcze jedno jak robilem te testy to tam w instrukcji jak je zrobic nie pokazywalo zeby potrzasac ampułka a jak potrzaslem to zaraz się to zmieszało i ampułka się zabarwiała bardziej intensywnie . Wy jak robicie testy to potrzasacie ampułkami jesli nawet producent tego nie zaleca ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś pozbył się tych wszystkich ryb. W dziale "Identyfikacja" dałeś zdjęcia tych ryb. To jest straszny mix i wątpię, żeby coś się z tym zrobiło. Kupiłeś po taniości, więc wiele nie stracisz, a na spokojnie przygotujesz akwarium i kupisz przemyślaną obsadę.

Zgadzam się, że powinieneś jak najszybciej kupić ten Kordon Amquel (pisałem też o tym), co do Prodibio Biodigest nie byłbym taki stanowczy. Jeśli nie uda Ci się dostać tych bakterii, to kup te co miałeś lub jakieś inne, tylko nitryfikacyjne bez pożywki (pożywki masz aż natto).

Problem polega na tym, że przy wysokim stężeniu amoniaku (NH3/4) bakterie się nie namnażają, albo jest to bardzo spowolnione. W skrajnych przypadkach może dojść do zniszczenia nitryfikacji. Nie ma mowy o tym u Ciebie, ale nitryfikacja jest przyduszona przez wysoki poziom amoniaku. Masz bakterie w akwarium, ale musisz je odblokować obniżając poziom NH3. Do tego jest ten Kordon Amquel. Jak zbijesz NH3, dodasz bakterii, to powoli powinno wszystko ruszyć. Będziesz też musiał robić podmianki wody. Pierwszą już teraz. Musisz cały czas kontrolować poziom amoniaku i azotynów (NO2)

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pozner napisał:

Najlepiej jak byś pozbył się tych wszystkich ryb. W dziale "Identyfikacja" dałeś zdjęcia tych ryb. To jest straszny mix i wątpię, żeby coś się z tym zrobiło. Kupiłeś po taniości, więc wiele nie stracisz, a na spokojnie przygotujesz akwarium i kupisz przemyślaną obsadę.

Zgadzam się, że powinieneś jak najszybciej kupić ten Kordon Amquel (pisałem też o tym), co do Prodibio Biodigest nie byłbym taki stanowczy. Jeśli nie uda Ci się dostać tych bakterii, to kup te co miałeś lub jakieś inne, tylko nitryfikacyjne bez pożywki (pożywki masz aż natto).

Problem polega na tym, że przy wysokim stężeniu amoniaku (NH3/4) bakterie się nie namnażają, albo jest to bardzo spowolnione. W skrajnych przypadkach może dojść do zniszczenia nitryfikacji. Nie ma mowy o tym u Ciebie, ale nitryfikacja jest przyduszona przez wysoki poziom amoniaku. Masz bakterie w akwarium, ale musisz je odblokować obniżając poziom NH3. Do tego jest ten Kordon Amquel. Jak zbijesz NH3, dodasz bakterii, to powoli powinno wszystko ruszyć. Będziesz też musiał robić podmianki wody. Pierwszą już teraz. Będziesz musiał cały czas kontrolować poziom amoniaku.

Ok robie podmianke i dodaje uzdatniacz taki jaki mam pod reka czy zrobic bez uzdatniacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pitik1247 napisał:

Dzisiaj nie mam szans raczej tego dostac dostep do bakterii to chyba tylko te co ostatnio dodawałem . Chyba ze podasz jakies konkretne nazwy i firmy bakteri to poszukam w sklepach .

@pitik1247 co wy tam w tej Irlandii pijecie że Polaka tak od razu rozkłada i cały czas to samo bełkocze.:D

3 raz mi to piszesz a ja ci odpowiadam że tylko Seachem Stability albo Prodibio Biodigest z bakterii możesz wlać, ale już wiem że nie masz to nic innego nie wlewaj. podmiankę wody rób.

Jutro na trzeżwo poszukaj :D

Seachem Prime lub Kordon Amquel Plus  - to najważniejsze i to są uzdatniacze wody detoksykujące trucizny

Seachem Stability lub Prodibio Biodiges  - to są czyste bez pożywki bakterie nitryfikacyjne.

nic więcej nie lejesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, deccorativo napisał:

@pitik1247 co wy tam w tej Irlandii pijecie że Polaka tak od razu rozkłada i cały czas to samo bełkocze.:D

3 raz mi to piszesz a ja ci odpowiadam że tylko Seachem Stability albo Prodibio Biodigest z bakterii możesz wlać, ale już wiem że nie masz to nic innego nie wlewaj. podmiankę wody rób.

Jutro na trzeżwo poszukaj :D

Seachem Prime lub Kordon Amquel Plus  - to najważniejsze i to są uzdatniacze wody detoksykujące trucizny

Seachem Stability lub Prodibio Biodiges  - to są czyste bez pożywki bakterie nitryfikacyjne.

nic więcej nie lejesz.

 

Na trzezwo jestem ??? i nie w irlandii tylko w wiedniu. Pytam się czy czasem nie zaszkodzi woda bez uzdatniaczy jeszcze w takiej ilosci 50 % 

6 minut temu, pozner napisał:

 

On jest z Wiednia;)

Z Polski jestem ale pracuje w wiedniu i mieazkam ???

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.