Skocz do zawartości

Parametry w baniaku


pitik1247

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

W ubiegły czwartek tj 28.09.2017 zalałem swoj baniaczek na dzien dzisiejszy parametry przedstawiają się tak 

pH - 7.4 

No2 - < 0.01

No3 - więcej niz 1 a mniej niz 10 

NH4 - <0.05

GH - 8

KH - 6 

Co powiecie na tematy tych parametrow według JBL ph troche niskie a reszta w normie 

Edytowane przez pitik1247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pitik1247 napisał:

W ubiegły czwartek tj 28.10.2017

..literówka Ci się wkradła..popraw miesiąc:). Rozumiem ,że to są parametry kranówy? Jak na kranówę to mogą być..Trudno się do nich odnieść poprzez pryzmat wody w Malawi skoro dopiero startujesz a my nie wiemy jak to robisz i jakimi testami badałeś ( kropelki czy paski). Napisz jak startujesz , sprawdzaj parametry co kilka dni , wrzucaj tutaj w jakiejś tabelce i wtedy będzie można się do nich odnieść.

7 minut temu, pitik1247 napisał:

ph troche

..pH z biegiem  postępowania cyklu azotowego jeszcze Ci wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Andrzej podałeś nam parametry wody kranowej wlanej do baniak i odstanej 2-3 dni  i co ci mamy więcej powiedzieć ?

Woda z karanu w tym Wiedniu taka ja u nas - koniec kropka.:D

Dziwi mnie tylko ten  duży rozrzut w wyniku NO3 -   tam po drodze jest jeszcze dwa kolory testu JBLa  - albo wyniki robione przy świetle sztucznym albo nie wiesz z której skali korzystać.  Wszystko jest podane na forum w tych kwestiach.

Jak już zalałeś to akwarium i zmierzyłeś tą kranówę w baniaku to może byś zaczął start biologiczny tego akwarium a to wymaga przeczytania  FAQ a .

Wejdz na stronę główną potem odszukaj dział Woda - kliknij i przeczytaj co jest pierwsze potem twój temat a potem pod spodem trzeci - masz zapoznać się z tymi trzema.:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deccorativo napisał:

Dziwi mnie tylko ten  duży rozrzut w wyniku NO3 -   tam po drodze jest jeszcze dwa kolory testu JBLa  - albo wyniki robione przy świetle sztucznym albo nie wiesz z której skali korzystać. 

.....tutaj Henryk słusznie zauważył. Warto też dodać aby pH było robione kroplami JBL w zakresie 7.4 - 9.0

Jeżeli są to krople JBL to odczytuj ze środkowego paska NO3.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pitik1247 napisał:

Masz zdj skali jaka mam i moja próbka jest ciemniejsza od 1 a jasniejsza od 10 dlatego napisalem ze mam pomiedzy 1 a 10 

..teraz rozumiem..ale i tak masz jeszcze pośrodku  5. Bo rozumiem ,że odczytujesz ze środkowego paska? Między 1 a 10 to wyniki z pierwszego paska. Jeżeli tam odczytujesz to błąd.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustrzeliłem dublet i trafiłem  oba błędy.

@pitik1247

 daj już dziś spokój z pisaniem ;), coś już  masz pomroczność jasną -  jedynie zapamiętaj na jutro.

1/ Wszystkie testy robimy w świetle dziennym nigdy przy sztucznym  a wyniki po zmroku się nie liczą po prostu ich nie ma .

2/ Do pomiarów używamy instrukcji oraz komparatora ( to te plastikowe gowno z dwoma otworami na fiolki co je wyrzuciłeś.;)

3/  Na wyniki patrzymy z góry jak w lornetkę a wynik NO3 odczytujemy z tej niższej skali o niższych wartościach liczbowych - tej górnej skali zupełnie nie widzimy po prostu jej nie ma..

4/  W teście JBL na NO3 wszyscy mamy tą samą skalę więc nie ma sensu jej pokazywać chyba że z postawionym na niej komparatorem i widocznym dnie w obu fiolkach.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 pomiary robilem przy swietle dziennym po 2 nic nie wrzuciłem a po 3 pisze na grupie bo chce się dowiedziec co i jak dalej i wgl a nie po to żeby czytac twojego wymądrzania się .

Sam kiedys zaczynales i na pewno dopytywales się co i jak 

14 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..teraz rozumiem..ale i tak masz jeszcze pośrodku  5. Bo rozumiem ,że odczytujesz ze środkowego paska? Między 1 a 10 to wyniki z pierwszego paska. Jeżeli tam odczytujesz to błąd.

Ok to teraz już wiem bede odczytywał z 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.