Skocz do zawartości

Fotorelacja z budowy tła.


Lenek

Rekomendowane odpowiedzi

Lenku zaczynałeś rewelacyjnie, a kończysz najgorzej jak można. Tło wyszło Ci rewelacja, dużo się nauczyłeś a teraz mimo zmarnowania miejsca w srodku akwarium przez tło popełnisz chyba najgłupszy błąd zastawić następne miejsce na graty z akwarium. Póki nie włożyłeś tła to kombinuj bo nie dość, że cholernie będziesz żałował to jeszcze po zalaniu nie będzie pięknego akwarium tylko zagracona 240l zrobiona bezmyślnie.

Błędy zdarza się popełniać każdemu no ale kurcze jeszcze nie za późno, żeby dorobić tą zabudowe. Rękami i łapami jestem za tym by Ci się udało zrobić fajowe akwarium no ale tak to będe pierwszym który jest zbeszta.


Co do kamieni to sprawa tylko i wyłącznie gustu jednak wkładanie białych wapieni do szarego tła także jest bez sensu. Tło ma pasować kolorem do kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w sprawie umieszczenia grzałki przy takim tle i o prawdziwy kamień jako tło:


1) Umieszczacie grzałkę między szybą a tłem, czy w jakimś innym miejscu??


2) Jeśli macie zabudowane ścianki boczne akwarium jak mocujecie filtr wewnętrzny ??


3) Jeśli stosujecie prawdziwy kamień jako tło i opierając go o tylną szybę nie boicie się że będzie to za duży nacisk na szybę tylną i czy nie będzie za dużego nacisku na szkło dna w części tylnej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenek, bez sensu, co Ci da wycięcie dziury, nie zakryjesz tego. Miałeś to zrobić tak, jak to zaprezentował meth na rysunku. Równocześnie jest to odpowiedź na pytanie otka. Robiąc boczne ściany tła zostawiasz wolny róg żeby tam umieścić osprzęt. Bardzo dobrze widać to na rysunku metha.


A na Twoim miejscu Lenek kupiłbym ponownie ceresit i zmienił tło. Jak pisał czester, będziesz żałował i to bardzo. Ale nie życzę Ci tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Lenek - jak tak dalej bedziesz sluchal co inni proponuja to jeszcze z 2 lata Ci zejdzie z odpaleniem zbiornika ;]


Ja nie mam zadnego sprzetu w akwa za tlem i przez te 4 lata w ogole nie zaluje, ze cos z tym nie zrobilem... Rura od Eheima pobierajaca wode, nie jest bardzo widoczna... ph402 jest w drugim rogu akwa, wylot z eheima rowniez w tamtym samym rogu, grzalka rowniez... Woda z eheima jest mielona przez PH, grzalka tez jest przy PH aby nie bylo stref z rozna temp. Jakbym chcial ukryc sprzet to zrobilbym sumpa...


Ponadto jesli boki akwa beda odkryte to - takie tlo zabudowywujace boki IMHO ladnego wygladu nie ma, moze nawet jeszcze gorsze niz grzalki czy filtr w zbiorniku...


Do tego jeszcze moga dojsc problemy z filtracja mechaniczna -- na to nie ma zlotego srodka - przy zabudowie filtra -- umarl w butach... a tak to mozna jeszcze wewnetrznego poprzestawiac...


Sumujac -- nic zlego sie nie stanie, jesli sprzet bedzie na wierzchu... gro osob tak ma i wcale z tego powodu nie cierpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o maskowanie filtra wewnętrznego to proponuję zerknąć na fotki w moim artykule, coś takiego można dorobić nawet do istniejącego tła. Ja co prawda nie mam grzałki w akwarium ale grzałkę można umieścić obok wewnętrznego, filtr wymusza obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.