Skocz do zawartości

Fotorelacja z budowy tła.


Lenek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Chciałbym zaprezentować fotorelację z budowy mojego tła. Krok po kroku, dzień po dniu :lol: Tło będzie wykonane już chyba tradycyjną metodą Styropian + Ceresit CR65. Koszty takiego tła są znikome, a dodatkowo dużo frajdy z zabawy.

Przejdźmy do opisu.


Na początku były dwa arkusze styropianu 100x2x50h. Z nich wyciąłem i skleiłem za pomocą sylikonu arkusz o wymiarach tylnej szyby mojego akwarium czyli 120x50, a grubości 2 cm. Kolejną rzeczą którą trzeba było wykonać to tzw. sztuczne skałki ze styropianu. W tym celu zakupiłem jeden arkusz o grubości 8cm, jednak na magazynie pomylono się i wręczono mi dwa :D . Skałki wycinałem nożem kuchennym - małym, średnim i dużym, i sprawdzałem, czy pasują. Następnie przyklejałem je sylikonem akwarystycznym do arkusza. Luki wypełniałem ścinkami powstałymi z wyniku tworzenia dużych skał. Obecnie wszystko jest sklejone, czekam jedynie aż przyjedzie do mnie zamówiony ceresit, i na farbki fausta.


Zdjęcia.



dsc04409vw5.jpg



dsc04410bg5.jpg



dsc04411fg3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie powinieneś wypełniać tych luk. W końcu przyjdzie na to jeszcze minimum 3 warstwy ceresitu :!: ja w jednym miejscu wypełniłem takie luki i po nałożeniu ceresitu zlało się wszystko w jeden kamień. No chyba że Ty tak właśnie chcesz...


Jednak, jeśli nie wypełnisz tych luk, to po nałożeniu już ceresitu będą one fajnie wyglądać i tworzyć bardziej realne rumowisko skalne składające się z kamieni, nie z jednego wielkiego.


Mam nadzieję, że zrozumiałeś, o co mi chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca jeszcze sporo pracy,


Zdecydowanie najwięcej widać, kiedy tło jest gotowe do wsadzenia :? niestety... bo np po samym wycięciu styropianu (przynajmniej u mnie) tło wyglądało w pewien sposób, a po nałożeniu ostatniej warstwy z barwnikiem, w zupełnie inny. Tu niestety trzeba umieć sobie wyobrazić nasze tło, jak wygląda, kiedy jest w akwa, patrząc na sam styropian....


Co do wielkości kamieni składających się na tło, to już raczej kwestia gustu. Źle się wyraziłem, pisząc wyżej "nie powinieneś". To był bardziej skrót myślowy od: nie powinieneś wypełniać dziur, jeśli tło ma być z kilku/kilkunastu kamieni, a nie z jednego/dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyby przenieść ryby wraz ze skałą przy której pływają w jeziorze to byłoby widać jedynie część wielkiego kamienia, który być może nie zmieściłby się nawet w mieszkaniu Smile Często tym myślę


:lol: walnac wielkiego kamulca na pol pokoju, za tym akwa i jest naturalnie a jak !

Tylko co na to rodzina? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.