Skocz do zawartości

Nazwa Topicu


Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

właśnie czułem sie jakoś ignorowany w tej dyskusji :D

za i przeciw były zarówno dla hodowli jak i chowu, co do pielęgnacji nie padło ani jedno stwierdzenie przeciw ale i tak wypadło na chów, który mi się zbytnio nie podoba, może dlatego ze chowem zajmował się mój dziadek, chów świń i owiec - jakoś tak bardziej mi to pasowało do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie.. dla mnie teraz ten chów jakoś nie pasuje kompletnie. Już lepsza hodowla była a to jest takie zimne, dziwne i może nawet poprawne językowo jednak przedtem każdy wiedział o co chodzi;)

Nie wiem co to za rewolucje na forum, popieram reszte o wpisanie "Pięlęgnacja".


A tak już się czepiając to nawet nie ten dział na taki temat... bo dział do nich już jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, koledzy, naprawdę nie macie innych problemów?


Ja z reguły nie stronię od dyskusji, ale ta już jest wybitnie bez sensu. Więcej pożytku dałoby siedzenie w tym czasie przed akwarium i nauka naszych ryb języka migowego.


Jak zmienicie na "chów", pierwsze, co przychodzi do głowy, to tuczniki.


Jak zmienicie na "pielęgnacja", to człowiek będzie szukał tam informacji o czesaniu płetwy S. fryeri albo pudrowaniu nosa L. fuelleborni.


Chcecie mieć prawidłowo i uniwersalnie, zmieńmy może na "utrzymywanie przy życiu" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienicie na "pielęgnacja", to człowiek będzie szukał tam informacji o czesaniu płetwy S. fryeri albo pudrowaniu nosa L. fuelleborni.

płetw sie nie czesze ale jeśli chodzi o pielęgnacie to są to czynności do zapewnienia prawidłowego utrzymania środowiska i zdrowia naszych podopiecznych, jeżeli by czynność czesania płetw do nich należała to to nalezało by robić, jeżeli pielęgnacia akwarium są to cotygodniowe podmiany dbanie o parametry wody nie dopuszczanie dokrzyzówek prawidłowa dieta w razie czego leczenie zapewnienie odpowiednich warunków do zycia to jest to właśnie pielęgnacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję administratorom za zmianę nazwy topicu. Mam nadzieję, że inne fora wezmą z nas przykład. Sprawa jest kosmetyczna ale kosmetyka świadczy o profesjonalnym podejściu. Teraz z wiekszą ochotą przedstawiał będę swoje stanowisko na tematy w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Jakubie, że teraz będziesz miał większą ochotę. A jak dla ciebie kosmetyka jest taka ważna to nie popieraj proszę swoich tez cytatami skróconymi wedle własnego uznania, bo jest to dostosowywanie definicji do własnych potrzeb a tego przecież nie chcemy.

Sprawa nazewnictwa działów na oficjalnym forum - oficjalnego forum jest ważna. Czy nazwa „chów pyszczaków” jest właściwa nie wiem, ale jeszcze nikt nie przedstawił definicji tego słowa (prawnej, naukowej, książkowej) która by pasował do tego działu i do tego co robimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jakub właśnie sie zastanawiałem czy masz inny nick na Forum że przy takiej aktywności w Galerii nie widać cię na głównym miejscu rozgrywek słownych a tu proszę jesteś i to NEW ;).


Wasze dywagacje były bardzo ciekawe i skoro jest chów pyszczaków no to ja będę pisał tak samo chętnie jak wcześniej w hodowli a i w pielęgnacji też bym coś stuknął ;). Spóźniłem się w dyskusji więc się już nie wtrącam ;). Jedno mnie jednak nurtuje czy teraz pisząc artykuł o tematyce bliskiej memu sercu tj o pysiorach aby nie spłycać stylistycznie i nie stosować ciągłego powtarzania tego samego określenia np akwarysta skoro nie mogę już o sobie napisać hodowca to czy mogę zastosować chowca albo chówca a może pielegnator i ciekawy jestem jak by na to zareagowała korekta NA :mrgreen: Mateusz Cię to nie martwi ... jak byś teraz podpisał fotkę na 46-tej stronie nr 93 NA. akwarysty chowającego czy prowadzącego chów ... te drugie brzmi mniej dwuznacznie ;). Za karę musisz 100x napisać Chów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Cię to nie martwi ... jak byś teraz podpisał fotkę na 46-tej stronie nr 93 NA. akwarysty chowającego czy prowadzącego chów ... te drugie brzmi mniej dwuznacznie Wink. Za karę musisz 100x napisać Chów Wink.

Ponieważ kompromis nie został osiągnięty, pokusiłbym się o jakąś hybrydę... może "chowującego" :?: :lol:


Czy karne zadanie może być wykonane techniką "ctrl+c", "ctrl+v" :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.