Skocz do zawartości

Moje Malawi 160l


mareckee

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dzięki za podpowiedź. W takim razie czekam aż parametry się unormują ponownie, lekka podmianka wody w przypadku wysokiego NO3 no i zarybianie. Może w niedzielę się uda.

Cierpliwość przy nowym akwarium to chyba największe wyzwanie :)

Ale mam nadzieję że warto. Póki co, dzięki wszystkim za każdą podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, egon44 napisał:

Moim zdaniem 10-11szt saulosi to max do tego zbiornika...Także układ 2+8 będzie ok...

Raczej celowałbym w 3 +7-8. Przy dwóch samcach jeden może, choć nie musi skończyć marnie, trzy dają większe szanse bo agresja dominanta nie skupi się na jednym.

Ale to i tak ryby same zdecydują ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deccorativo napisał:

już po 6h powinno być wysokie NO2 a po 24h nie powinno już być NH4.

Z ciekawości zmierzyłem NO2 po 6 godzinach. Wynik pokazuje mi wartość w okolicach 0,05mg/l, natomiast NO3 póki co bez zmian. Jutro koło południa zrobię kolejny pomiar i dam znać jak się to ma do "trawienia" amoniaku i poziomu NO2.

 

Dziękuję eljot za podpowiedź w doborze obsady

 

Bardzo proszę jeszcze o pomoc w zorganizowaniu menu dla moich podopiecznych. Tak jak powyżej będzie to jednogatunkowa obsada saulosi w ilości 10-11 sztuk. Ryby będą raczej karmione raz dziennie, zazwyczaj popołudniami, bo rano opuszczam dom ok 5 godziny i z poprzednich dawnych czasów kiedy miałem gupiki w akwa to zauważyłem że są ospałe o tej porze i cały pokarm opada na dno i tam moczył się kilka godzin. Aby nie tworzyć nadmiaru niepotrzebnych substancji w w baniaku to myślę że jeden posiłek na dzień będzie dobrym rozwiązaniem

Edytowane przez mareckee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eljot napisał:

Raczej celowałbym w 3 +7-8. Przy dwóch samcach jeden może, choć nie musi skończyć marnie, trzy dają większe szanse bo agresja dominanta nie skupi się na jednym.

Ale to i tak ryby same zdecydują ;) 

Na układ z dwoma samcami tez jest szansa bo wszystko zależy od ułożenia aranżacji,oraz gdzie samce obiorą rewiry żeby sobie nie wchodzić w drogę...Jeśli się uda to nie widzę przeszkód...

Przy trzech samcach może być tak samo jak przy dwóch...

Ale tu się zgodzę że decyzja tylko i wyłącznie będzie należeć do ryb ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.