Skocz do zawartości

Moje Malawi 160l


mareckee

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mareckee napisał:

Dzięki Andrzeju. Najprostsze, najtańsze i pewnie najskuteczniejsze rozwiązanie

..też tak mam zrobione. Ale mimo to cały czas wisi u mnie skimmer eheim 350. Ale to dlatego ,że jak AC2000 miałem otwarty na full to " fruwały" mi paprochy. Teraz mam na 1/3 jego wypływu plus skimer i lustro wody jest czyściutkie a to jak wiadomo lepsze napowietrzanie. Ale generalnie w ten sposób mam zapewnioną dobrą cyrkulacje czego efektem nie jest zaleganie odchodów i dobre napowietrzanie wody. Najpierw zrób tak jak wcześniej napisałem .....jeżeli to nie pomoże to wtedy możesz myśleć nad innymi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spróbuje. Jak tylko moja pociecha pójdzie spać to zaraz wkładam łapska do akwarium :)

 

I ponawiam pytanie nr 1:

42 minuty temu, mareckee napisał:

W moim baniaku jako biolog funkcjonuje unimax 250 a w nim lekko ponad pół litra ceramiki i gąbka. Przepływ filtra w tej chwili to ok 400l/h.

Czy w przypadku przerybienia zbiornika ta biologia da radę? Do redukcji NO3 będzie śmigał absorber

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mareckee napisał:

W moim baniaku jako biolog funkcjonuje unimax 250 a w nim lekko ponad pół litra ceramiki i gąbka. Przepływ filtra w tej chwili to ok 400l/h.

...powinien dać spokojnie radę. Tyle samo ceramiki koledzy dają do większego akwa i jest OK z biologią. Jeżeli będziesz miał absorber to bądź spokojny o NO3. Ja też mam przerybienie tyle ,że zamiast absorbera stosuję purolite a520e w kubełku i utrzymuję NO3 na poziomie 5-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AndrzejWalb napisał:

powinien dać spokojnie radę

Ok. Jak przerybię to na początku zrobię częściej test na NO2

A tak z innej beczki, jest jakiś zalecany/sugerowany przepływ przez ceramikę czy to bez znaczenia? Czy tak samo zadziała nitryfikacja w moim unimaxie z przepływem 400l/h jak np w AC 2000 z kubełkiem ceramiki, gdzie przy jednym kubełku prędkość przepływu będzie grubo ponad 1000l/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie odnośnie pokarmów. Czy produkt Vivid Color Flakes firmy O.S.I. należy traktować jako roślinny czy zwierzęcy? Korzystając z tłumacza google pisze że pokarm ten zawiera:

Mączka rybna, Mąka pszenna, solowców, Torula suszone drożdże, krewetki Mąka Mąka Glony Spirulina, koncentrat białka ryb, tran, karoten, naturalne i sztuczne barwniki, lecytyna, witamina A Palmitatte, DL-a-tokoferolu octan, D- aktywowany zwierzęcy sterol, tiamina monoazotan chlorek choliny, L-askorbylu-2-polifosforan, d-pantotenian wapnia, inozytol, Niacyna, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, kwas foliowy, menadion sodu wodorosiarczan, biotyna, witamina B12, Ethoxyquin

Czy mając sauloski i rdzawe pyszczki można im to dawać np codziennie rano czy będzie to za często? Na wieczór delikatna spirulina a później jeszcze wdrożenie pokarmów od Mortisa.

Stosowałem wcześniej raz w tygodniu produkty Tropical chichlid gran i d-allio plus, ale jak tylko ryby skończyły jeść to ocierały się o kamienie i piasek jakby chciały pozbyć się łusek. Po vivid color tego nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSI Vivid Color traktować należy jako pokarm mięsny.

Zaliczany jest do rodzaju pokarmów wybarwiających i jako taki nie powinien być stosowany jako pokarm podstawowy (do codziennego stosowania), lecz jako uzupełnienie diety. Moim zdaniem uwzględniając Twoją obsadę, karmiłbym nim ze 2 razy w tygodniu. Podstawą powinna być jednak dobrej jakości spirulina.

Takie jest moje zdanie, może ekspert pokarmowy Mortis sprostuje, bądź doda coś od siebie.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin73m napisał:

OSI Vivid Color traktować należy jako pokarm mięsny.

Zaliczany jest do rodzaju pokarmów wybarwiających i jako taki nie powinien być stosowany jako pokarm podstawowy (do codziennego stosowania), lecz jako uzupełnienie diety. Moim zdaniem uwzględniając Twoją obsadę, karmiłbym nim ze 2 razy w tygodniu. Podstawą powinna być jednak dobrej jakości spirulina.

Mam takie same zdanie co Ty Marcinie ;)

Dnia 22.01.2017 o 09:19, mareckee napisał:

Pytanie odnośnie pokarmów. Czy produkt Vivid Color Flakes firmy O.S.I. należy traktować jako roślinny czy zwierzęcy? Korzystając z tłumacza google pisze że pokarm ten zawiera:

Mączka rybna, Mąka pszenna, solowców, Torula suszone drożdże, krewetki Mąka Mąka Glony Spirulina, koncentrat białka ryb, tran, karoten, naturalne i sztuczne barwniki, lecytyna, witamina A Palmitatte, DL-a-tokoferolu octan, D- aktywowany zwierzęcy sterol, tiamina monoazotan chlorek choliny, L-askorbylu-2-polifosforan, d-pantotenian wapnia, inozytol, Niacyna, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, kwas foliowy, menadion sodu wodorosiarczan, biotyna, witamina B12, Ethoxyquin

Czy mając sauloski i rdzawe pyszczki można im to dawać np codziennie rano czy będzie to za często? Na wieczór delikatna spirulina a później jeszcze wdrożenie pokarmów od Mortisa.

Stosowałem wcześniej raz w tygodniu produkty Tropical chichlid gran i d-allio plus, ale jak tylko ryby skończyły jeść to ocierały się o kamienie i piasek jakby chciały pozbyć się łusek. Po vivid color tego nie robią.

Mając taką samą obsadę co Ty kolego ;) swoje ryby karmię 2-3 razy w tygodniu(zawsze rano) pokarmem mięsnym na zmianę z NLS,a reszta diety to sama spirulina...Raz w tygodniu dodatkowo podaję d-allio plus,oraz w czasie podmianki robię jeden dzień głodówki...

No i tak bym też Tobie sugerował karmić swoje rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.