vertex Opublikowano 10 Grudnia 2007 Autor #11 Opublikowano 10 Grudnia 2007 Narazie czysto .... nie ma zlej zieleniny Zero chemii ... tylko duzo podmian wody + zaciemnienie + malo karmienia + napowietrzanie (dotychczas mialem tylko wylewke z kubla na tafle wody ... moze za malo) Zrobie teraz krotszy "dzien" w akwarium i zobaczymy co z tego wyniknie Pozdrawiam
czester_ Opublikowano 10 Grudnia 2007 #12 Opublikowano 10 Grudnia 2007 Nie będe Ci za wcześnie gratulował bo znam to cholerstwo doskonale ale trzymam kciuki;)
vertex Opublikowano 10 Grudnia 2007 Autor #13 Opublikowano 10 Grudnia 2007 wiem wiem czester ... czytalem sporo Zobaczymy co bedzie ... Wole probowac tak niz lac chemie .. teraz sie udalo .. zobaczymy
vertex Opublikowano 14 Lutego 2008 Autor #14 Opublikowano 14 Lutego 2008 Oczywiscie ... kazdy dobry czas kiedys sie konczy Co jakis czas cyklicznie pojawiaja mi sie dalej takie oto ciekawostki na piasku w akwa ... http://www.kragum.com.pl/akwarium/zdjecia/akwa-zagadka.jpg Dalej nie probowalem erytromycyny i chemii .. tylko zaciemnianie i usuwanie mechaniczne ... oczywiscie to co sie da wybrac ... Nie bardzo wiem co moze powodowac te paskudy ... Parametry wody : NO2 = 0 NO3 = 10 mg/l PO4 = 0,05 mg/l Co myslicie jednak o chemii ? Nie chcialbym stracic obsady
czester_ Opublikowano 14 Lutego 2008 #15 Opublikowano 14 Lutego 2008 Jeśli to już któryś raz to ja zdecydował bym się na erytromycyne. Co do ryb to nic im nie będzie;)
vertex Opublikowano 25 Lutego 2008 Autor #16 Opublikowano 25 Lutego 2008 Jak doradziłeś czester ... tak zrobilem ... odwiedziłem dwie apteki z opisem zwalczania sinic (jakiś artykuł z neta) .. powiedziałem co i jak i w obu aptekach dostałem po 2g erytromycyny ... tylko ważna sprawa ... trzeba pytać jak w aptece pusto jest Czytałem u Waldeusza ze dawał po 400mg/100L ... u mnie 720L minus kamienie i piasek wiec zalozylem ze jakies 500L ... Podawałem przez dwa dni po 5x400mg .. więc własnie 2g ... wymieszane z wodą w osobnym kubeczku .. taka zawiesina .... akwarium z wylaczonym oswietleniem ale nie zaciemnione w 100% ... Po dwoch dniach usunalem widoczne slady sinic ... narazie minął tydzien i nie widac tych paskud ... a ostatnio pojawialy sie coraz szybciej bo juz po 2-3 dniach od mechanicznego usuwania (bez lekow) .... Rybki zdrowe w 100% ... tylko troche glodne byly bo nic nie dostawaly Czas pokaze ... w razie czego wiem jak z nimi walczyc ... oczywiscie z sinicami a nie z pyskami
czester_ Opublikowano 25 Lutego 2008 #17 Opublikowano 25 Lutego 2008 Raz a skutecznie... zrób to 2 tygodniowe leczenie tak jak w przepisie tam:) Jak przerwiesz tak szybko to one wrócą.
norbitek Opublikowano 25 Lutego 2008 #18 Opublikowano 25 Lutego 2008 I jeszcze się na antybiotyk uodpornią
vertex Opublikowano 25 Lutego 2008 Autor #19 Opublikowano 25 Lutego 2008 Ale zauwazylem tez ze mi w akwa troche przejasnialo ... tzn kamienie sa jasniejsze niz byly .... To tez moze byc przez erytromycyne ?
czester_ Opublikowano 25 Lutego 2008 #20 Opublikowano 25 Lutego 2008 Także już o tym pisałem. Aditu coś wspominała że erytro działa tylko na sinice lecz ja po kuracji nie miałem ani glonka. Dlatego mówie na to chemioterapia. Silne napowietrzanie, czeste podmiany, zaciemnienie, jeszcze ten davercin i akwa robi sie sterylne. Największy minus tej kuracji.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się