Andrzej Głuszyca Opublikowano 13 Maja 2016 #41 Opublikowano 13 Maja 2016 Poszukam szklarza w Warszawie. Może znacie kogoś kto mi to zrobi ? Sama się nie podejmę wkleić ... ...jeżeli piszesz o poprzecznym to jest bardzo proste. Wyżej opisałem gdzie i jak mierzyć. A długość szybki powinna być z 2-3 mm mniejsza jak faktyczny rozmiar ( odległość) miedzy przednią a tylną szybą w miejscu gdzie kleisz. Musisz tylko przemyśleć czy chcesz mieć tę szybkę naklejaną czy podklejaną pod wzdłużne wzmocnienia a to dlatego ,że wtedy będziesz musiała ewentualnie podciąć koronę w tym miejscu ( rant który jest wewnątrz korony a który wspiera się na rancie szyby) . Silikon rozprowadzasz na szybce w miejscu w którym będzie przylegać do wzdłużnego wzmocnienia a czoło szybki z jednej i drugiej też smarujesz silikonem tak aby wypełnić tę lukę 2-3 mm z dwóch stron czyli aby czoło szybki dotykało szyby od akwa. Mi kiedyś na telefon Przemek wytłumaczył, tak zrobiłem i do tej pory jest OK. Po 2-3 dolejesz wody i będzie OK.
Raciczka Opublikowano 13 Maja 2016 #42 Opublikowano 13 Maja 2016 Dzwoniłam do szklarza na Łabiszyńskiej w Warszawie. Mam przyjechać z wymiarem, dotnie szkło, da klej i poinstruuje co i jak. Koszt ma być ok 30 zł. W przyszłym tygodniu załatwię temat.
bajron1984 Opublikowano 14 Maja 2016 #43 Opublikowano 14 Maja 2016 Pytanko czy te wzmocnienia muszą być też przy bocznych szybach czy tylko przy przedniej i tylnej??
RADAKAM Opublikowano 14 Maja 2016 #45 Opublikowano 14 Maja 2016 Większy procent pęknięć zbiorników wromaka od innych firm może wynikać z ilości kupowanych zbiorników przez użytkowników. Jak piszecie, ludzie kupują je często patrząc na cenę. Dlatego może częściej słyszymy o wromaku, który kosztuje 400 zł, gdyż na 10 osób wromaka kupi 6 osób, a 4 osoby kupią np juwela czy eheima. Dziwi mnie natomiast to, że producent wromak, nie bierze po uwagę tych wzmocnień, które mogą być przyczyną tych pęknięć.
egon44 Opublikowano 14 Maja 2016 #46 Opublikowano 14 Maja 2016 Dziwi mnie natomiast to, że producent wromak, nie bierze po uwagę tych wzmocnień, które mogą być przyczyną tych pęknięć. Po co Wromak ma brać to pod uwagę jak ktoś naiwny,niedoświadczony znów od nich zakupi nowy zbiornik... Więcej pęknięć,tym więcej nowych zamówień (ilość a nie jakość)... Jeśli nie wiesz o co chodzi,to chodzi o pieniądze ...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się