Skocz do zawartości

Pęknięte akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ratujcie.


Właśnie pękło mi akwarium 120x40x50.

Ile czasu może nie chodzi kubełek eheim professionel 4 350?

Czy mogę na czas wymiany zbiornika wrzucić ryby do wanny z wodą odratowaną z akwa?

Ile czasu mogą tam pływać ryby?


Wszystkie pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby do wanny, tylko mam nadzieję, że ją dobrze wymyłeś po detergentach. Kubeł do wanny i niech mieli, nic się nie stanie możesz ryby tam trzymać ile wytrzymasz bez kąpieli :)

Zalałeś mieszkanie czy tylko pękło bez wycieku ?.


Mam do sprzedania Czarną Perłę 140x40x50h @ 10mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekło jakieś 130L na podłogę. Lało się strumieniem jak z wodospadu. Na szczęście tak pękło, że ryby nie wypłynęły na podłogę a pęknięcie jest jakieś 10cm od dna także ryby jeszcze są w akwarium.

Do tego małe dziecko w domu i wielki płacz bo rybki bam zrobiły. Masakra jednym słowem.

Łóżko, podłoga zalane.

Osuszacz powietrza już wypożyczony i włączony.


Myślicie, że kupować jakieś bakterie startowe do nowego baniaka. Całej wody nie odratowałem. Jeśli tak to jaki?


Na szczęście mieszkanie ubezpieczone także o wszystko się upomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kubeł wciąż działa w wannie to nic nie musisz wlewać, po prostu przeniesiesz piach i dekorację i ustawisz od nowa filtrację. Wodę nalewaj przez węgiel - odsyłam do tematu: Ustrojstwo do nalewania :).


Dasz radę odpisać na kilka nurtujących mnie pytań ?


-Jakiej firmy był baniak ? może Wromak?

-Jaka grubość szyb ?

-Pękło samo czy może ktoś niechcący pomógł ?

-Szafka stabilna ?

-Dało by radę zrobić zdjęcie jak pękło ?


Dzięki i powodzenia przy wymuszonym restarcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium miało już swoje lata (ponad 10 lat). Dostałem je jakieś 4 lata temu.

Był to zestaw AQUAELa FLOAT 8mm. Teraz wymienię na OPTIWHITE skoro ubezpieczyciel płaci tylko nie wiem czy 8mm czy 10mm.


Przy pękaniu nikt mu nie pomagał.

Szafka bardzo stabilna bo specjalnie robiona pod akwarium z dziesiątek kg kątowników stalowych i śrub.

Akwarium było trochę porysowane od środka (trochę latek minęło) oraz było przenoszone już do trzeciego mieszkania stad może było trochę słabsze.

post-17151-14695728902899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne pęknięcie nie spowodowane wiekiem , a źle wklejonymi wzmocnieniami wzdłużnymi. Aż dziw że i tak długo wytrzymało, podobne problemy były z Wromakami 240l.

Jak kupisz podobne to może śmiało być z 8mm byle tylko wzmocnienia były wklejone jakieś 4-5cm od bocznych szyb, a nie po 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.