pandryj Opublikowano 10 Maja 2016 #1 Opublikowano 10 Maja 2016 Panowie ratujcie. Właśnie pękło mi akwarium 120x40x50. Ile czasu może nie chodzi kubełek eheim professionel 4 350? Czy mogę na czas wymiany zbiornika wrzucić ryby do wanny z wodą odratowaną z akwa? Ile czasu mogą tam pływać ryby? Wszystkie pomysły mile widziane.
sylwester.april Opublikowano 10 Maja 2016 #2 Opublikowano 10 Maja 2016 Ja odlałbym wodę do innego akwa /wiadra i przełożyłbym rury kubełka. ... Na forum są też Panie
Raciczka Opublikowano 10 Maja 2016 #3 Opublikowano 10 Maja 2016 Kubeł byle otwarty może stać. Biologia nie padnie jeśli zapewnisz dostęp tlenu. Wanna jest ok tylko jakiś choćby wewnętrzny filtr lub brzeczyk umocuj. Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
pandryj Opublikowano 10 Maja 2016 Autor #4 Opublikowano 10 Maja 2016 Wiadra żadnego dużego nie mam aby tam wrzucić ryby i podłączyć kubełek. Filtr wewnętrzny już chodzi w wannie. Czas przenieść ryby i jechać kupować nowe akwarium
Pleziorro Opublikowano 10 Maja 2016 #6 Opublikowano 10 Maja 2016 Ryby do wanny, tylko mam nadzieję, że ją dobrze wymyłeś po detergentach. Kubeł do wanny i niech mieli, nic się nie stanie możesz ryby tam trzymać ile wytrzymasz bez kąpieli Zalałeś mieszkanie czy tylko pękło bez wycieku ?. Mam do sprzedania Czarną Perłę 140x40x50h @ 10mm
pandryj Opublikowano 10 Maja 2016 Autor #7 Opublikowano 10 Maja 2016 Wyciekło jakieś 130L na podłogę. Lało się strumieniem jak z wodospadu. Na szczęście tak pękło, że ryby nie wypłynęły na podłogę a pęknięcie jest jakieś 10cm od dna także ryby jeszcze są w akwarium. Do tego małe dziecko w domu i wielki płacz bo rybki bam zrobiły. Masakra jednym słowem. Łóżko, podłoga zalane. Osuszacz powietrza już wypożyczony i włączony. Myślicie, że kupować jakieś bakterie startowe do nowego baniaka. Całej wody nie odratowałem. Jeśli tak to jaki? Na szczęście mieszkanie ubezpieczone także o wszystko się upomnę.
Pleziorro Opublikowano 10 Maja 2016 #8 Opublikowano 10 Maja 2016 Jeśli kubeł wciąż działa w wannie to nic nie musisz wlewać, po prostu przeniesiesz piach i dekorację i ustawisz od nowa filtrację. Wodę nalewaj przez węgiel - odsyłam do tematu: Ustrojstwo do nalewania . Dasz radę odpisać na kilka nurtujących mnie pytań ? -Jakiej firmy był baniak ? może Wromak? -Jaka grubość szyb ? -Pękło samo czy może ktoś niechcący pomógł ? -Szafka stabilna ? -Dało by radę zrobić zdjęcie jak pękło ? Dzięki i powodzenia przy wymuszonym restarcie
pandryj Opublikowano 10 Maja 2016 Autor #9 Opublikowano 10 Maja 2016 Akwarium miało już swoje lata (ponad 10 lat). Dostałem je jakieś 4 lata temu. Był to zestaw AQUAELa FLOAT 8mm. Teraz wymienię na OPTIWHITE skoro ubezpieczyciel płaci tylko nie wiem czy 8mm czy 10mm. Przy pękaniu nikt mu nie pomagał. Szafka bardzo stabilna bo specjalnie robiona pod akwarium z dziesiątek kg kątowników stalowych i śrub. Akwarium było trochę porysowane od środka (trochę latek minęło) oraz było przenoszone już do trzeciego mieszkania stad może było trochę słabsze.
stan Opublikowano 10 Maja 2016 #10 Opublikowano 10 Maja 2016 Klasyczne pęknięcie nie spowodowane wiekiem , a źle wklejonymi wzmocnieniami wzdłużnymi. Aż dziw że i tak długo wytrzymało, podobne problemy były z Wromakami 240l. Jak kupisz podobne to może śmiało być z 8mm byle tylko wzmocnienia były wklejone jakieś 4-5cm od bocznych szyb, a nie po 15cm.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się