Pleziorro Opublikowano 10 Maja 2016 #11 Opublikowano 10 Maja 2016 Dokładnie to co pisze Stan, ubiegłeś mnie Ostatnio pomnożyłem wiedzę na temat budowy akwariów. Pęknięcie przebiega dokładnie w miejscu gdzie wystąpiło naprężenie za wzmocnieniem wzdłużnym. Nie myślałeś, żeby powiększyć rozmiar baniaka ? za OW zapłacisz tyle co za 1000l ze zwykłego szkła. Daj znać na priva, to powiem Ci gdzie kleją z dobrego szkła zbliżonego do OW w cenie jak za zwykły float.
pandryj Opublikowano 10 Maja 2016 Autor #12 Opublikowano 10 Maja 2016 Chętnie bym wymienił na większe ale żona by mnie zabiła. Poza tym na tej półce żadne większe się nie zmieści bo robiliśmy je zmyślą oddzielenia jadalni od salonu i dojście do niego jest z trzech stron. Idzie z ubezpieczenia
Andrzej Głuszyca Opublikowano 10 Maja 2016 #13 Opublikowano 10 Maja 2016 Klasyczne pęknięcie nie spowodowane wiekiem , a źle wklejonymi wzmocnieniami wzdłużnymi. Aż dziw że i tak długo wytrzymało, podobne problemy były z Wromakami 240l. ...dokładnie tak jak Stasiu pisze. Zanim doczytałem to od razu podejrzewałem ,że to Wromak. Takie same partactwo. I to jest teraz naoczny dowód jak nie powinno wyglądać wzdłużne wzmocnienie. A przygodę właśnie z Wromak 240 też doświadczyłem
pandryj Opublikowano 11 Maja 2016 Autor #14 Opublikowano 11 Maja 2016 Rybki już w nowym akwarium. Wszystkie przeżyły i czują się dobrze w nowej aranżacji
Pleziorro Opublikowano 11 Maja 2016 #15 Opublikowano 11 Maja 2016 Jakie kupiłeś ? jakiej firmy ? jakie grubości szkieł i odstęp wzmocnienia od bocznych szyb ?
pandryj Opublikowano 11 Maja 2016 Autor #16 Opublikowano 11 Maja 2016 Kupiłem 120x40x50 10mm OPTIWHITE po całości ze względu na to, że dojście do akwarium mam z trzech stron. Odstęp wzmocnienia od bocznej szyby wynosi 13cm. Nie wiem jakiej firmy, ale kupowałem w Clarias. Dobry sklep który ma w miarę tanie ceny na sprzęt akwarystyczny.
Pleziorro Opublikowano 11 Maja 2016 #17 Opublikowano 11 Maja 2016 Znam, sklep. Jest poprzeczne wzmocnienie ? bo znów wydaje mi się jest krótkie to wzdłużne.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Maja 2016 #18 Opublikowano 11 Maja 2016 Odstęp wzmocnienia od bocznej szyby wynosi 13cm. Nie wiem jakiej firmy, ale kupowałem w Clarias. Dobry sklep który ma w miarę tanie ceny na sprzęt akwarystyczny. ...to jeszcze gorzej jak we Wromak ( ten nieszczęsny). A czy tani baniak będzie dobry to się przekonasz. Jeżeli dobrze wypoziomowałeś to to przynajmniej w ten sposób zmniejszyłeś ryzyko pęknięcia. -- dołączony post: Znam, sklep. Jest poprzeczne wzmocnienie ..też to zauważyłem ale razem pisaliśmy:) Ja bym proponował jednak wkleić..Tak zrobiłem gdy mi pękło kiedyś i spie spokojniej.
pandryj Opublikowano 11 Maja 2016 Autor #19 Opublikowano 11 Maja 2016 Tylko dwa wzdłuż najdłuższych ścian. Nie było czasu aby robić u szklarza więc brałem co było. Mam nadzieje, że długo posłuży. -- dołączony post: Dzięki za podpowiedź. W wolnej chwili wkleje dodatkowe wzmocnienia.
spiochu Opublikowano 11 Maja 2016 #20 Opublikowano 11 Maja 2016 Zdecydowanie przedłuż wzmocnienia. Wysłane z telefonu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się