Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hmm, czy widzieliście na żywo akwarium z predatorami? Sam buccochromis zrobi większe wrażenie niż całe moje kolorowe mbunarium bez którego i tak sobie nie wyobrażam malawki ;-).

Które to aulonocary mają ładne samice?


Oczywiście jestem podobnego zdania jak Jargos czyli jak nie predatory(to co ja zaproponowałem) to duża fajna mbuna plus kamienie zasypane demonami i auratusami.

Opublikowano
Miałem pyszczaki z grupy non-mbuna, utaka i dla mnie jest to jedna z poważniejszych porażek. Nie mówię o ubarwieniu samców, bo są mega atrakcyjne, a o zachowaniu.... nudne śledzie i to wszystko...


Nie wiem jakie pyszczaki miałeś z tej grupy, ale u mnie nie było i nie jest nudno. Chyba że masz na myśli to, że trup się nie kładzie gęsto :)

Opublikowano

Panowie za chwile ten temat to będzie walka pomiędzy wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ;)

Kolega musi dać jakiekolwiek wskazówki - bez tego będziecie tylko drzeć koty a to właściciel zbiornika musi określić co chce. Chociaż w podstawowym zakresie. Wy możecie pomóc z konkretami.

Takie jest moje zdanie.


Ja lubię karpie ;) Ja bym miała predatory bez dwóch zdań :) - i słowo klucz w tym wszystkim "ja" ;)

Opublikowano

Mam w planach podobny baniaczek. Nie tak szeroki, ale litrażowo podobny i ja spróbowałbym w nim trzymać non mbunę z mniejszymi predatorami (Nimbochromis, Exochochromis, Dimidiochromis). Wśród non mbuny masz gatunki o różnych zachowaniach, masz grzebacze, toniowce, gatunki terytorialne i stadne, te co trzymają się bliżej skał i te które preferują toń. Jest z czego wybierać.

Jeśli zdecydujesz się na mbunę, to moim zdaniem, w grę wchodzi tylko ta większa mbuna. Mniejsze gatunki mogą być mało widoczne ze względu, chociażby, na szerokość akwarium. Trochę też szkoda wysokości dla mbuny. Co prawda, możesz wpuścić acei, ale ile ich musiałoby być, żeby wypełnić toń. Tak ja to widzę.

Opublikowano

Przez długi czas miałem same duże ryby od 25-50cm .teraz bardziej jestem ku temu aby dać mniejsze gatunki aby akwarium nabrało rozmiarów... Nie interesują mnie ryby które bez celu będą pływać po akwarium w jedna i druga bo takich już mam dość . Chciałbym obserwować ciekawe zachowania itp. Czeka mnie długa lektura w poszukiwaniu gatunków. Dlatego tez chciałbym zobaczyć co wy dokładnie i w jakich proporcjach byście wpuścili do akwarium nie patrząc na moje gusta i upodobania. Moze dzięki temu coś mnie natchnie do skompletowania podobnej obsady. Dlatego tez proszę o pobudzenie fantazji i zaaranżowanie zbiornika tak jakbyście to właśnie wy stali przed podobnym dylematem.


Pozdrawiam

Opublikowano

Przy tak dużym zbiorniku nie trzeba ograniczać się do jednej grupy. Na pewno akwarium umożliwia obserwację zachowań zbliżonych do naturalnych.

Skusiłbym się nawet na wszystkie trzy grupy: mbuna, non-mbuna i drapieżniki. Przy mbunie trzeba zrezygnować wtedy z gatunków typowo roślinożernych.

Opublikowano
Nie interesują mnie ryby które bez celu będą pływać po akwarium w jedna i druga bo takich już mam dość
No w malawii to ci nie grozi przy żadnej obsadzie, nawet określane jako spokojne pyszczaki mają swój charakter :).

Pomysł połączenia wszystkich grup (mniejsze drapieżniki) wydaje mi się najbliższy twoim oczekiwaniom.

Z mbuny

Popularnego yellow czy perlmutta, do tego którąś z cynotilapii, rdzawgo, Astatotilapia calliptera, melanochromis chipokae.

Z non mbuny stado Placidochromis phenochilus Mdoka, Protomelas spec. 'steveni Taiwan Reef', Copadichromis borleyi 'Kadango', Otopharynx tetrastigma, ew jakaś aulonka

Drapieżniki: Exochochromis anagenys; Sciaenochromis fryeri, Nimbochromis livingstoni.

-----------

Oczywiście przy takich rozmiarach baniaka próba wielosamcowości w każdym gatunku możliwa a nawet wskazana ;).

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mało prawdopodobne żeby rura spustowa i rewizja się zapchała przy prawidłowej konstrukcij komina.😀
    • To jest dokładnie ten sposób przez Ciebie opisany, tyle że dodałem celem wzmocnienia wielki płat gazy wykąpany w ,,zalewie z betonu,,  Odlewy są wielkie i będą miały po 2-3 wloty.  Będą pomalowane śnieżką i zabezpieczone żywicą epoksydową. Następne konstrukcje będą wykonane z siatki rabatowej - też opisany sposób na tym forum   Tyle że będą to już typowe głazy. No i ostatnie odlewy będą ze styropianu na tło, przyklejone do szkła za pomocą silikonu.
    • Elegancko, to bedą skorupy żeby ryby mogły wpływać do środka? Robiłem takie tylko prostszą metoda   
    • Produkcja modułów ceresit cr 65 plus duża gaza - to wszystko smarowane na folię zgodnie z techniką już podawaną na tym forum:
    • Witajcie.  jak rozwiązać taki przypadek.  gdy zatkają się rurą spustowa i rewizja spadająca woda do sumpa nie poleci. Mam w ostatniej komorze sumpa pompę i dolewkę z kranu na elektrozaworze. W takim przypadku woda z ostatniej komory cała poleci do Akwa i przeleje zbiornik a dodatkowo czujnik z dolewki będzie cały czas dolewać wodę do komory a pompa dalej będzie przelewać Akwa.  macie jakiś pomysł jak taki przypadek rozwiązać ?
    • Zestaw jest ok, dorzuciłbym do tego yellow i kilka maingano. Oprócz fire fish można też dorzucić te aulonocary łaciate OB i scieanochromis fryeri. Biorąc Twoje i moje propozycje razem to by wyszło 9 gatunków, ilości sztuk w poszczególnych gatunkach zależą od Twoich preferencji kolorystycznych, przykładowo jeśli ma być więcej jasnych jaskrawych kolorów to więcej sztuk brać yellow, red red, fire fish i OB a reszta w mniejszych ilościach jako dodatek innych barw lub odwrotnie jeśli preferujesz inne barwy w przewadze lub ma być wszystkiego po trochę.
    • A taki zestaw: po 10 sztuk młodych ryb: Acei, Red Red, Złocisty, Mpanga no i bardzo chciałem Fire Fish - popilnuje mi zarybienie 
    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.