Skocz do zawartości

Obsada 1820L


dziara1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Gdybym zmienił akwarium na taki litraż, wpuścił bym Placdochromisa phenochilus Tanzania 10 szt (niebieski) i Labidochromisa caeruleusa 10 szt (żółty). Na bokach akwarium umieścił bym kilka kamieni , mam sporą kryptokorynę którą umieścił bym w jednym z boków akwarium. Pierwszy gatunek dorasta stosunkowo długo , dlatego miałbym sporo czasu na dalsze zmiany. Masz sporo możliwości życzę powodzenia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zmienił akwarium na taki litraż, wpuścił bym Placdochromisa phenochilus Tanzania 10 szt (niebieski) i Labidochromisa caeruleusa 10 szt (żółty).


W prawie 2000l. 20 ryb? Obawiam się, że kolega będzie miał dużo większe rozterki. Tak na marginesie, to u Tanzanii niebieskie są tylko samce.

Prosisz o wizje każdego wobec takiego litrażu, to przedstawię swoją.

1) Któryś z Nimbochromisów, Dimidiochromisów i Exochochromis anagenys yellow...może jeszcze Sciaenochromis (może do wyboru)...jednosamcowo.

2) Taeniolethrinops furcicauda, Placidochromis mdoka (grzebacze, wyjadacze) wielosamcowe (może kolegę da się namówić na Taeniolethrinopsa :)).

Tak to wygląda, gdy zakopie się trochę pokarmu:

Malawi Biotope Tank - my African Cichlids feeding frenzy "Reloaded"..in HD - YouTube


3) Protomelas Sp. "Spilonotus Tanzania" terytorialny skalniak (raczej 1 samiec)

4) Copadichromis borleyi kadango (toniowiec)...najodpowiedniejsza, ale z innymi też można spróbować (Namalenje, mbenji) wielosamcowe, stadne.

5) Możesz dorzucić yellow w skałki.

To taka luźna propozycja z mojej strony.,

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje są następujące:

Ryby wielkości ok.10-15 cm

M. msobo Magunga - baza w układzie wielosamcowym

P. demasoni - wielosamcowo

P. acei Ngara WT - też wielosamcowo - te białe płetwy, to bajka !!!

L. trewavasae - odmiana do wyboru w zależności od koloru aranżacji

M. estherae lub mbenji lub gold kawanga w odmianach OB

Jak za mało żółtego, to L. caeruleus

Jak za mało białego, to M. calainos "white pearl"

Do tego - na dokładkę jakaś perełka w postaci C. z. Jalo reef, P, flavus, C. z. Likoma red top


Ryby wielkości 15-20 cm:

P. crabro

M. chipokae

M. greshakei

M. zebra chilumba mr

i tu na dokładkę w skały P.c. maingano


Co byś nie wybrał, to z czasem i tak skład będzie ewoluował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisze się pod tym co napisał Pozner.


Mdoka, Kadango są rewelacyjne a Yellow dodaje ten fajny żółty akcent.


Ja za jakiś czas również będę zmieniał baniak. I na pewno chciałbym do aktualnego zestawu dorzucić.


Lethrinops Marginatus Red Fin Itungi


Lethrinops%20marginatus%20red%20fin.jpg


Oraz Protomelas sp. "Spilonotus Tanzania" (Liuli)


f244a6a96039de5ce65d7f85d6799789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi planuje zmianę na większe szkło... Super doświadczenie klubu wzrośnie...

Jak każdy mam i ja swoją wizję na takie akwarium bo też planuję zmienić na większe...

Bez bucco nie widzę takiego szkła do tego tyranno,aristo, champso, nimbo, lichno, exo, dimidio, holo...bez żadnej non mbuny czy mbuny....nie toretyzuje bo miałem mbune i drapieżniki z mbuna (już nie mam mbuny w predatorach) do non mbuny brakuje mi fantazji ;)

Tak jak wspominałem to tylko i wyłącznie mój pomysł na takie lub podobne szkło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wielosamcowością to trzeba ostrożnie. W tym sensie, że nie musi być tak jak sobie to załozymy. Uważam, że czynnikiem determinującym jest tutaj TYLKO zagęszczenie ryb.

Nawet 4000 litrów to tylko kropelka.

Mam 8 borlejek, w tym 3 samce i tylko jeden jest wybarwiony. Podobna sytuacja z A. Ngara.

Yellowek, nasz Salvador, jak go nazwaliśmy ze względu na wąs, jak ma wkurw to gania inne po całym baniaku, CAŁYM. A wszystko się trze na potęgę, nawet 5 cm Flavusy.

Trzy dni temu miałem stratę, padła samica Otopharynxa. Nie wykluczam, że została uderzona przez samca Borley.


To takie moje trzy grosze wynikające z obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.