Skocz do zawartości

Obsada 1820L


dziara1985

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, czy widzieliście na żywo akwarium z predatorami? Sam buccochromis zrobi większe wrażenie niż całe moje kolorowe mbunarium bez którego i tak sobie nie wyobrażam malawki ;-).

Które to aulonocary mają ładne samice?


Oczywiście jestem podobnego zdania jak Jargos czyli jak nie predatory(to co ja zaproponowałem) to duża fajna mbuna plus kamienie zasypane demonami i auratusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pyszczaki z grupy non-mbuna, utaka i dla mnie jest to jedna z poważniejszych porażek. Nie mówię o ubarwieniu samców, bo są mega atrakcyjne, a o zachowaniu.... nudne śledzie i to wszystko...


Nie wiem jakie pyszczaki miałeś z tej grupy, ale u mnie nie było i nie jest nudno. Chyba że masz na myśli to, że trup się nie kładzie gęsto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za chwile ten temat to będzie walka pomiędzy wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ;)

Kolega musi dać jakiekolwiek wskazówki - bez tego będziecie tylko drzeć koty a to właściciel zbiornika musi określić co chce. Chociaż w podstawowym zakresie. Wy możecie pomóc z konkretami.

Takie jest moje zdanie.


Ja lubię karpie ;) Ja bym miała predatory bez dwóch zdań :) - i słowo klucz w tym wszystkim "ja" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach podobny baniaczek. Nie tak szeroki, ale litrażowo podobny i ja spróbowałbym w nim trzymać non mbunę z mniejszymi predatorami (Nimbochromis, Exochochromis, Dimidiochromis). Wśród non mbuny masz gatunki o różnych zachowaniach, masz grzebacze, toniowce, gatunki terytorialne i stadne, te co trzymają się bliżej skał i te które preferują toń. Jest z czego wybierać.

Jeśli zdecydujesz się na mbunę, to moim zdaniem, w grę wchodzi tylko ta większa mbuna. Mniejsze gatunki mogą być mało widoczne ze względu, chociażby, na szerokość akwarium. Trochę też szkoda wysokości dla mbuny. Co prawda, możesz wpuścić acei, ale ile ich musiałoby być, żeby wypełnić toń. Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas miałem same duże ryby od 25-50cm .teraz bardziej jestem ku temu aby dać mniejsze gatunki aby akwarium nabrało rozmiarów... Nie interesują mnie ryby które bez celu będą pływać po akwarium w jedna i druga bo takich już mam dość . Chciałbym obserwować ciekawe zachowania itp. Czeka mnie długa lektura w poszukiwaniu gatunków. Dlatego tez chciałbym zobaczyć co wy dokładnie i w jakich proporcjach byście wpuścili do akwarium nie patrząc na moje gusta i upodobania. Moze dzięki temu coś mnie natchnie do skompletowania podobnej obsady. Dlatego tez proszę o pobudzenie fantazji i zaaranżowanie zbiornika tak jakbyście to właśnie wy stali przed podobnym dylematem.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym zbiorniku nie trzeba ograniczać się do jednej grupy. Na pewno akwarium umożliwia obserwację zachowań zbliżonych do naturalnych.

Skusiłbym się nawet na wszystkie trzy grupy: mbuna, non-mbuna i drapieżniki. Przy mbunie trzeba zrezygnować wtedy z gatunków typowo roślinożernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie ryby które bez celu będą pływać po akwarium w jedna i druga bo takich już mam dość
No w malawii to ci nie grozi przy żadnej obsadzie, nawet określane jako spokojne pyszczaki mają swój charakter :).

Pomysł połączenia wszystkich grup (mniejsze drapieżniki) wydaje mi się najbliższy twoim oczekiwaniom.

Z mbuny

Popularnego yellow czy perlmutta, do tego którąś z cynotilapii, rdzawgo, Astatotilapia calliptera, melanochromis chipokae.

Z non mbuny stado Placidochromis phenochilus Mdoka, Protomelas spec. 'steveni Taiwan Reef', Copadichromis borleyi 'Kadango', Otopharynx tetrastigma, ew jakaś aulonka

Drapieżniki: Exochochromis anagenys; Sciaenochromis fryeri, Nimbochromis livingstoni.

-----------

Oczywiście przy takich rozmiarach baniaka próba wielosamcowości w każdym gatunku możliwa a nawet wskazana ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.