Skocz do zawartości

450l Raciczki


Rekomendowane odpowiedzi

Jak non mbuna to zostaw tylko lewą kupkę :).


Non mbuna wcale nie musi pływać po pustym akwarium, ja bym prawą strone jeszcze podniósł wyżej od lewej dodając jeden wysoki dość wąski kamień, wtedy rybki będą sobie fajnie go opływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to co piszesz ma sens. Może przedłużę (nie wiem jak inaczej to opisać) prawa stronę i rzeczywiście większość lewej zniknie.

To dobra koncepcja :) spróbuj postawić ten największy kamień na mniejszych aby go bardziej podnieść a zasłoni ci potencjalny sprzęt.

-- dołączony post:

Non mbuna wcale nie musi pływać po pustym akwarium,
Nie wiem o czym piszesz bo chyba moja rada to nie puste akwa? Raciczka ma możliwość zrobić ciekawą i niesztampową aranżację i trzymam kciuki aby tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie na dzień dzisiejszy ogranicza to fizyka. Mówiąc wprost - boję się, że coś pierdyknie z hukiem ;) Bardzo trudno te kamienie ustawić tak aby były w 100% stabilne. Zwłaszcza jeśli chce się je ustawić dosyć wysoko.

Mocno dzisiaj żałowałam, że wybrałam serpentynit. Bardzo mocno. Tego kamienia się nie przecina a już ten co wybrał Plezi tak. To dopiero daje pole manewru. Jakie piękne iglice widziałam... Ale powiedziałam a to trzeba teraz powiedzieć b. Jutro będę dalej kombinować. Na razie nic nie widać - woda mleczna bo przecież nie płukałam piasku.


Kurcze, jak mocno te ryby mogą huknąć w kamień z impetem ? jak mocno te ryby kopią ??? Ja wiem, że to pytanie w dużej mierze retoryczne, bo trafi się jeden kopacz z zamiłowania i pozamiatane ... Mam czas, będę meblować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie stało stabilnie na podkładce to nawet jak dokopią się do dna to nic się nie stanie, co do walnięcia to raczej ryba ważąca 30 deko nie przewróci 5 kilowego kamienia jeśli stoi stabilnie :). Non Mbuna raczej nie kopie grot a przekopuje powierzchnie szukając pokarmu lub samiec buduje kopiec (niestety rzadkie, akwa zazwyczaj są za małe na takie budowle :()

-- dołączony post:

Troszku ten kaseciak będzie widoczny przy takim ustawieniu, no ale coś za coś
Raciczka jak masz zamiar robić kaseciaka to śmiało możesz górę tego dużego kamienia oprzeć o ten filtr i masz już 100% pewności że ryba tego nie przewróci a i kanciastego kaseciaka nie będzie tak widać ;)

Czy lewy bok akwa będzie widoczny czy tam jest ściana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona to kaseciak i ściana. Dlatego to jest moim zdaniem dobre miejsce aby ustawić wysoko kamienie a po stronie prawej - nazwijmy to pokoju - może tych kamieni w zasadzie nie być. Tylko to musi być z głową, nie na zasadzie kupy gruzu z jednej strony. Raczej na zasadzie delikatnego przejścia ze skał na plażę. Zresztą, nie będę tłumaczyć bo i tak wiecie o co chodzi a jeśli nie wiecie to mam nadzieje, że zobaczycie ;)


Z drugiej strony zostawiłabym chociaż kilka skałek z prawej ze względu na ewentualnego drugiego samca Labidochromis caeruleus. Jak będzie jeden "skalniak" to będzie chłopakom ciężko. Nie wiem także, czy "złamana" plaża kilkoma niewielkimi kamykami nie będzie wyglądała lepiej niż kupa piachu ;) Trzeba tylko w tym wszystkim znaleźć złoty środek.


Po nocy te paręnaście cm wody nadal zasyfione, nic nie będzie widać na zdjęciu a dodatkowo ilość piasku jaka wsypałam skutecznie zasłoniła 75% skał. Muszę usunąć nadmiar piasku, zlać brudną wodę i przemeblować odrobinę ;)

-- dołączony post:

Usunęłam nadmiar piasku. Jest zdecydowanie lepiej.

Zdałam sobie sprawę jeszcze z jednej rzeczy - dodawać kamienie mogę dopiero jak Plezi mi sklei kaseciaka.

Podoba mi się jak wygląda prawa strona. Nie ruszam tego. Dodam tylko coś po lewej aby było wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.