Skocz do zawartości

LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na 100% czujnik :)

Miałem taką samą sytuację i już prawie odesłałem sterownik do poprawy ale Roman się zorientował, że kupiłem wersję bez czujnika. Wystarczy "odhaczyć" ptaszka w ustawieniach i zapadnie cisza.

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam po urlopie :)

Z przyjemnością informuję, że uległa zmiana ceny sterownika. Aktualnie sprzedawana jest tylko wersja 9-38V z czujnikami w cenie 119,90 (brutto).

Odgrzebałem też jeszcze jedną sztukę sterownika w wersji 1.4 (duża obudowa) - do kupienia w sklepie za 80 zł.

Aktualnie zostało około 40 szt. sterowników z ostatniej partii. Więc, na połowę września szykuję już kolejną partię. Tym razem będzie produkcja zlecona (automatyczna). Pozostanie tylko wlutowanie złącz i 3-4 elementów i zapakowanie w obudowę, więc powinno iść o wiele sprawniej. No i błędów montażu pewnie będzie mniej.

Sterownik będzie w wersji 3, ale sprzętowo nie planuję wprowadzać zmian. Będą lepsze elementy, żeby usunąć pewne ograniczenia (np. mocniejsze tranzystory sterujące kanałami). Programowo będzie zgodny ze sterownikiem V2, więc kolejne wersje firmware będzie można wgrywać na sterowniki V2 i V3.

Na jesień i zimę planuję intensywny rozwój oprogramowania, czyli uwzględnienie zgłaszanych przez was uwag.

Pozdrawiam
Romek

  • Dziękuję 2
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Zgodnie z obietnicą wziąłem się za rozwój oprogramowania. Pojawiła się kolejna wersja "firmware" (2.2). 

Zmiany na razie nieduże. Można ustalić temperatury pracy sterownika (kontrola przegrzewania). W ustawieniach można ustawić trzy temperatury:
ostrzeżenia - powyżej tej temperatury sterownik będzie zmniejszał jasność świecenia
alarmu - musi być wyższa niż temperatura "ostrzeżenia", powyżej tej temperatury co godzinę będzie sygnalizowane przegrzewanie sygnałem dźwiękowym
przegrzania - przy tej temperaturze sterownik całkowicie odetnie świecenie (musi być wyższa niż "alarmu").

Pomiędzy temperaturami "ostrzeżenia" i "przegrzania" sterownik coraz bardziej zmniejsza moc świecenia (aby nie przekroczyć temperatury przegrzania).

W samej aplikacji też jest trochę zmian. Okno startowe zawiera przyciski do instalacji sterowników USB (nie trzeba ich oddzielnie pobierać), przycisk do uruchomienia pliku PDF z instrukcją użytkownika (dzięki temu zawsze będzie aktualna i nie trzeba będzie jej osobno pobierać), oraz przycisk otwierający konsolę tekstową.

Konsola służy do bezpośredniej komunikacji ze sterownikiem za pomocą poleceń tekstowych. Na razie jest mało użyteczna, bo nie udokumentowałem jeszcze dostępnych poleceń. Planuję uzupełnić (w instrukcji użytkownika) w najbliższym czasie.

Najbliższe zmiany jakie planuję, to możliwość nazywania kanałów (prawdopodobnie ta funkcja nie będzie wymagała instalacji nowego firmware) oraz testowanie poziomu oświetlenia (tu już konieczny będzie upgrade).

Pozdrawiam
Romek

  • Dziękuję 2
Opublikowano

Przygotowuję następną wersję firmware.

Zmiany będą głównie techniczne. Może uda się jeszcze dopisać jakąś nową cechę, ale nie obiecuję.

Zasadnicza zmiana będzie taka, że będzie to ostatnia wersja do której wgrania będzie potrzebny programator USBASP. Kolejne wersje będzie można wgrywać bezpośrednio przez USB bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników (no i programator USBASP nie będzie już potrzebny). Oczywiście wszystkie sterowniki sprzedawane po wypuszczeniu tej wersji będą już z najnowszym oprogramowaniem. Wgrywanie nowych wersji firmware będzie się odbywało bezpośrednio z aplikacji (zmieniony został główny ekran startowy). Sterownik będzie całkowicie bezpieczny podczas wgrywania nowych wersji. W razie niepowodzenia (odpięcie kabla, zanik zasilania) wystarczy ponowić próbę.

Wejście w tryb programowania sterownika będzie się odbywało przez podłączenie kabla USB przy wciśniętym przycisku na obudowie. Potem wystarczy uruchomić odpowiednią opcję w programie.

Potrzebuję jeszcze kilku dni na dopieszczenie szczegółów, ale zasadniczo rozwiązanie już jest przetestowane i działa.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jak w temacie kupie Pseudotropheus sp acei Luwala Reef , najlepiej dorosłe osobniki , młodzież też wchodzi w grę. 😀 
    • Dzięki za rozwianie wątpliwości. Cieszy mnie, że zielenice tak wystartowały. Możliwe, że niebawem zamontuje troche mocniejsze światło żeby jeszcze im w tym pomóc. Nie będę przesadzał bo akwarium i tak stoi frontem do okna północnego. Jeśli chodzi o to czemu czekałem rok to po prostu w tamtym roku zrobiłem 3/4 roboty i odsunąłem akwarium na dalszy plan. Musiałem pozałatwiać sprawy i rozwiązać problemy, później sam nie wiem czemu czekałem. Ważne, że w końcu są ryby i wszystko dobrze się kręci
    • To są normalne zielenice, za 2-3 miesiące będziesz miał kamienie pokryte pięknym, zielonym zamszem. Sinice tworzą takie paskudne szaro-turkusowe plechy, od razu widać, że to jest coś, czego nie chcesz w akwarium.  Bardzo fajne rumowisko, ale dla czego aż rok czekałeś? Zwykle akwarium jest dojrzałe po miesiącu.
    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.