Skocz do zawartości

LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na 100% czujnik :)

Miałem taką samą sytuację i już prawie odesłałem sterownik do poprawy ale Roman się zorientował, że kupiłem wersję bez czujnika. Wystarczy "odhaczyć" ptaszka w ustawieniach i zapadnie cisza.

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam po urlopie :)

Z przyjemnością informuję, że uległa zmiana ceny sterownika. Aktualnie sprzedawana jest tylko wersja 9-38V z czujnikami w cenie 119,90 (brutto).

Odgrzebałem też jeszcze jedną sztukę sterownika w wersji 1.4 (duża obudowa) - do kupienia w sklepie za 80 zł.

Aktualnie zostało około 40 szt. sterowników z ostatniej partii. Więc, na połowę września szykuję już kolejną partię. Tym razem będzie produkcja zlecona (automatyczna). Pozostanie tylko wlutowanie złącz i 3-4 elementów i zapakowanie w obudowę, więc powinno iść o wiele sprawniej. No i błędów montażu pewnie będzie mniej.

Sterownik będzie w wersji 3, ale sprzętowo nie planuję wprowadzać zmian. Będą lepsze elementy, żeby usunąć pewne ograniczenia (np. mocniejsze tranzystory sterujące kanałami). Programowo będzie zgodny ze sterownikiem V2, więc kolejne wersje firmware będzie można wgrywać na sterowniki V2 i V3.

Na jesień i zimę planuję intensywny rozwój oprogramowania, czyli uwzględnienie zgłaszanych przez was uwag.

Pozdrawiam
Romek

  • Dziękuję 2
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Zgodnie z obietnicą wziąłem się za rozwój oprogramowania. Pojawiła się kolejna wersja "firmware" (2.2). 

Zmiany na razie nieduże. Można ustalić temperatury pracy sterownika (kontrola przegrzewania). W ustawieniach można ustawić trzy temperatury:
ostrzeżenia - powyżej tej temperatury sterownik będzie zmniejszał jasność świecenia
alarmu - musi być wyższa niż temperatura "ostrzeżenia", powyżej tej temperatury co godzinę będzie sygnalizowane przegrzewanie sygnałem dźwiękowym
przegrzania - przy tej temperaturze sterownik całkowicie odetnie świecenie (musi być wyższa niż "alarmu").

Pomiędzy temperaturami "ostrzeżenia" i "przegrzania" sterownik coraz bardziej zmniejsza moc świecenia (aby nie przekroczyć temperatury przegrzania).

W samej aplikacji też jest trochę zmian. Okno startowe zawiera przyciski do instalacji sterowników USB (nie trzeba ich oddzielnie pobierać), przycisk do uruchomienia pliku PDF z instrukcją użytkownika (dzięki temu zawsze będzie aktualna i nie trzeba będzie jej osobno pobierać), oraz przycisk otwierający konsolę tekstową.

Konsola służy do bezpośredniej komunikacji ze sterownikiem za pomocą poleceń tekstowych. Na razie jest mało użyteczna, bo nie udokumentowałem jeszcze dostępnych poleceń. Planuję uzupełnić (w instrukcji użytkownika) w najbliższym czasie.

Najbliższe zmiany jakie planuję, to możliwość nazywania kanałów (prawdopodobnie ta funkcja nie będzie wymagała instalacji nowego firmware) oraz testowanie poziomu oświetlenia (tu już konieczny będzie upgrade).

Pozdrawiam
Romek

  • Dziękuję 2
Opublikowano

Przygotowuję następną wersję firmware.

Zmiany będą głównie techniczne. Może uda się jeszcze dopisać jakąś nową cechę, ale nie obiecuję.

Zasadnicza zmiana będzie taka, że będzie to ostatnia wersja do której wgrania będzie potrzebny programator USBASP. Kolejne wersje będzie można wgrywać bezpośrednio przez USB bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników (no i programator USBASP nie będzie już potrzebny). Oczywiście wszystkie sterowniki sprzedawane po wypuszczeniu tej wersji będą już z najnowszym oprogramowaniem. Wgrywanie nowych wersji firmware będzie się odbywało bezpośrednio z aplikacji (zmieniony został główny ekran startowy). Sterownik będzie całkowicie bezpieczny podczas wgrywania nowych wersji. W razie niepowodzenia (odpięcie kabla, zanik zasilania) wystarczy ponowić próbę.

Wejście w tryb programowania sterownika będzie się odbywało przez podłączenie kabla USB przy wciśniętym przycisku na obudowie. Potem wystarczy uruchomić odpowiednią opcję w programie.

Potrzebuję jeszcze kilku dni na dopieszczenie szczegółów, ale zasadniczo rozwiązanie już jest przetestowane i działa.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.