Skocz do zawartości

Wymarzone akwarium - padło na Malawi 240l- marzenie wkrótce się spełni


Jelonbike

Rekomendowane odpowiedzi

Folia z PCV zdarta, ja też mam pcv przyklejone na silikon akwarystyczny, może się pospieszyłem ale jak na razie trzyma i wyczytałem że u wielu też tak jest i jest OK

Wstawiłem zdjęcia pokrywy i belki, belka musiała mieć ten profil przez środek żeby pokrywa się nie zapadła na środku (ta pokrywa chyba była przystosowana na oryginalne belki do świetlówek)

post-16770-14695728767594_thumb.jpg

post-16770-14695728774855_thumb.jpg

post-16770-14695728781441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie taką pokrywę jak ja, też od Karola z Katowic. W oryginale miałem w tej długiej poprzeczce belkę z 2 świetlówkami. Obecnie ją usunąłem i podparłem na środku o wzmocnienie poprzeczne wspornikiem z kawałka plastiku :).


ps. nie odkleja się bo nie zalałeś, zachodzi obawa, że sylikon puści po dłuższym moczeniu spienionego pcv w wodzie, ale tak jak pisałeś niektórzy mają i im nie odeszło innym odeszło.

To jest analogicznie jak z tym uszczelnianiem modułów dodatkowo przy wejściu/wyjściu kabli, jednym działają innym się popaliły, ja zawsze staram się korzystać z doświadczeń innych, aby uniknąć potem kłopotów u siebie. Jeśli jeszcze masz jak to może zamień sylikon na Soudal Fix All Turbo.


Ps. Baniak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób mi odpowiedzieć na wszystkie miele i odbierać wszystkie tel ponieważ jestem cały dzień pracownikiem fizycznym.

Z reguły jest tak że chodzi maszyna bądź kleimy trzeba się skupić na pracy .

Czasem odczytam meila i zapomnę odznaczyc jako nieprzeczytany .Tych wiadomości oraz telefonów jest dużo w ciągu dnia .

Dzwonią ludzie nie tylko z Polski .

Myślę intensywnie o sekretarce.Jednak dotychczas jeśli komuś zależało i się upomnial był zadowolony otrzymanego produktu.Jesli nie 100% odaje pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób mi odpowiedzieć na wszystkie miele i odbierać wszystkie tel ponieważ jestem cały dzień pracownikiem fizycznym.

Myślę intensywnie o sekretarce.J.



Przemku powiem ponownie i brutalnie.

Przestań myśleć tylko zatrudnij wreszcie tą sekretarkę-handlowca z biegłym niemieckim i angielskim daj jej rozpiskę jak wyceniać baniaki bo trudno dalej słuchać twoich usprawiedliwień dlaczego sam na swoje życzenie tracisz klientów.


Ty lepiej odpowiedz nam jako fachura dlaczego nie kleisz z taniego Guardiana tylko z b. drogiego OW skoro Guardian jest bardziej bezbarwny niż OW a cena szkła Guardian tylko ciut wyższa od standardowego zielonego. Co nie ma hurtowni szkła Guardiana w Szczecinie?

Przecież Myciok ci zamówienia zabiera - tylko nie pisz że masz ich dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniego Guardiana tylko z b. drogiego OW skoro Guardian jest bardziej bezbarwny niż OW


A możesz poprzeć to jakimiś faktami. Oglądałem tysiące zdjęć i filmów i na każdym z nich OW wypadał lepiej. Dobrej jakości zwykłe szkło mało różniło się od tego "Guardiana".

Inną sprawą jest to, że Guardian to nazwa huty a nie konkretnego szkła. To tak jakbyś napisał, że masz akwarium Pilkington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać rację Marcinowi, Guardian robi OW i zwykłe zielonkawe, robi w sumie koło 5-6 gatunków szkła. Wydaje mi się, że różnica polega na tym, że najtańszy Pilkington i najtańszy Guardian mogą się różnić tym odcieniem, przez co Guardian wypada korzystniej dla widza ;). Też widziałem w sieci porównania tych szkieł i Guardian zwykły taki jak u Mycioka jest lekko jaśniejszy od zwykłego Pilkingtona.

Napisałem do Mycioka aby zdradził mi z jakiego konkretnie szkła od huty Guardian będzie mi kleił ten baniak.


A Przemkowi mogę napisać tylko tyle, oddzwoniła do mnie jakaś kobieta, wzięła wymiary akwarium, co mnie zdziwiło nie podała mi od razu ceny, poprosiła o przesanie smsem adresu mail i obiecała w przeciągu 15 minut odesłać na tegoż maila wycenę.

Minęło około dwóch dni i piętnastu minut :). Więc nawet nie wiem czy ma mi zależeć aby się upominać, bo nie wiem jaką ofertę mi przedstawicie. Fajnie, że macie prężny interes i masę zamówień, ja nikomu źle nie życzę, ale szkoda mi Waszych klientów, zwłaszcza tych maluczkich detalicznych, których mówiąc krótko olewacie. Ja już nie mam ochoty sprawdzać słynnych Szczecińskich baniaków, kupię sobie tam gdzie mam dobry kontakt mailowy i telefoniczny, gdzie mogę zadać pytanie i dostać odpowiedź. Gdzie mogę przypuszczać, że w razie kłopotów w miarę szybko i sprawnie uzyskam pomoc lub gwarancję. I nie zarzucam tutaj, że Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo. Niemniej życzę dalszych sukcesów i utrzymania renomy klejonych baniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać rację Marcinowi, Guardian robi OW.


Wybacz ale masz słabo wiedzę na temat szkła. Po pierwsze optiwhite to nazwa zastrzeżona dla firmy PILINGTON . I to ta firma pierwsza wprowadziła na rynek szkło odżelaźnione i tylko ona je produkuje pod tą nazwą .



Jeżeli twierdzisz że guardian float posiada mniejszą zawartość żelaza to niech tak będzie .


Nic nie stoi na przeszkodzie aby wydrukować sobie kartę techniczną i porównać parametry szkła.

Jeśli chcesz porównywać szkła to nie przez internet a na żywo . I jeszcze trzeba wiedzieć co porównujesz .Bo jak porównasz małą szybkę 4mm z dużą formatem z frontu 15mm to taka analiza jest całkowicie przełamana .Ale to już musisz zgłębić dziedzinę którą jest optyka .


Firma pilkington robi dziesiątki gatunków szkła ,nie wszystkie mają zastosowanie w budowie awarii.

Szkło float to jedno ,a szkło optiwhite to drugie.


A to gdzie zamówisz akwarium to już twoja indywidualna sprawa .

.

W Polsce jest wile firm jest w czym wybierać . Konkurencja też chce żyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz poprzeć to jakimiś faktami. Oglądałem tysiące zdjęć i filmów i na każdym z nich OW wypadał lepiej. Dobrej jakości zwykłe szkło mało różniło się od tego "Guardiana".

Inną sprawą jest to, że Guardian to nazwa huty a nie konkretnego szkła. To tak jakbyś napisał, że masz akwarium Pilkington.



Guardian to nazwa światowego koncernu produkującego szkło na całym świecie w tym i w Polsce w Częstochowie co już podawałem. tu masz fakty

http://global.guardian.com/


Pinkilton to drugi światowy koncern produkujący szkło i w Polsce też ma huty szkła.

Nie wiem gdzie Pilkinton produkuje szkło float Pilkington Optiwhite™ ( w skrócie piszemy OW a ponieważ to nazwa zastrzeżona to Rafale nie wolno napisać Guardian OW:rolleyes: )


Oba koncerny produkują szkło float płaskie na akwaria w dwu wykonaniach: zwykłe z wysoką zawartością żelaza i zielonkawym kolorem szkła oraz zupełnie bezbarwne o niskiej zawartości żelaza i są to:


Pilkington Optifloat Clear - zielonkawe

Pilkington OptiWhite - bezbarwne


tu macie fotkę i tylko w grubości widać wyrażną róznicę koloru szyby

http://www.pilkington.com/pl-pl/pl/produkty/funkcje-szkla/zastosowania-specjalne/pilkington-optiwhite


Identycznie robi koncern Guardian też ma szkło standard zielonkawe i kilka innych gatunków zupełnie bezbarwnych.


tu masz podobne zdjęcie porównujące szkło standard do Guardian UltraClear


http://www.guardian-czestochowa.com/UserFiles/File/UltraClear_PL_0313.pdf


Dwa lata temu byłem w firmie Skorpion k/Poznania i miałem w ręku i Pilkingtona OptiWhite ( skrót OW ) i Guardian UltraClear. ( skrót Guardian) i takie wysokożelazowe czyli zielonkawe wszystkie ponad 10mm grube.


Jak Marcinie patrzyłem przez każde oddzielnie - nie widać różnicy wydaje się że wszystkie jednakowe, tylko po grubości była wyrażna róznica w kolorze co także widać na fotkach ale jak jednocześnie patrzyłem trzymając dwa to róznica w oddawaniu barw kolosalna. Szczególnie te zielonkawe i bezbarwne. Zgadzam się więc że i ty i ja oglądaliśmy wiele baniaków ale nigdy dokładnie identycznych z tym samym światełkiem ale jedno z OW a drugie z Guardiana stojące obok siebie.

Dlatego do porównania kolorów w testach mamy komparator by patrzyć jednocześnie na dwa kolory.


Już nie pamiętam szczegółów cenowych ale odkładając na bok szkło float standardowe zielonkawe a rozpatrując tylko te niskożelazowe zupełnie bezbarwne to:

- Guardian był bardziej bezbarwny od OW

- cena baniaka z Guardiana była nie wiele wyższa od takiego ze standardowego szkła a z OW masakrycznie drogie

- wtedy nie było szyb Guardian powyżej 6mm i tylko dlatego zamówiłem baniak z frontem z OW.

- Dziś jest dostępny Guardian UltraClear w nawet 15mm grubości. więc na pewno jak będę zamawiał nowy baniaczek to boki i front będą z Guardiana UltraClear a nie z OW.

Chyba że fachowcy od szkła znajdą w parametrach zdecydowane różnice na korzyść OW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Mycioka na pytanie z jakiego konkretnie szkła Guardian kleją:


"To jest zwykły float z huty Guardian z Częstochowy"


Także nie spodziewajmy się tutaj szkła zbliżonego do OW, i ja to wiedziałem od dawna, że to nie jest jasne szkło, niemniej jest podobno jaśniejsze od zwykłego szkła Pilklington.

I tą różnicę chciał bym uchwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
    • A nie myślałeś nad przykryciem zbiornika? Płyta Gutta Płyta Hobbyglas gładka przezroczysta 2 mm świetnie się sprawdza. Minus trzeba z niej usuwać kurz. łatwo w niej wyciąć miejsce na węże itp.
    • Na pewno to zrobię, nie wiem jeszcze jaką metodą, ale na bank nie będę tracił tego ciepła. Mam przygotowane dwa odpływy, jeden do kanalizacji, drugi bezpośrednio do zbiornika 10k L zakopanego na podwórku. Do tego same zbiornika będzie odpływ deszczówki z dachu i podwórka. Z wielu względów przydomowa oczyszczalnia zamiast włączenia do sieci kanalizacyjnej. Długo nad tym myślałem i rozmawiałem z wieloma osobami, które mają przydomowe oczyszczalnie i według mnie, nie ma lepszej opcji. Dodatkowo w moim przypadku wybudowanie przyłącza i jego późniejsza obsługa to kosmos. Rozprawiam o tym z człowiekiem od rekuperacji. Chętnie bym odebrał powietrze z nad zbiornika, poza ciepłem z parowania jest jeszcze oświetlenie wiec sporo energii, ale wilgotność nad akwarium będzie >90% i nie wiem co na to rekuperator i przewody wentylacyjne. Trwa narada w tej sprawie  
    • @bojack Co do hajsu/ekologii pomyśl, kiedy dom nie gotowy o... 1/ wymienniku ciepła do podmiany - 10 l/h to może być zimą jakieś kolejne 125 kwh/mc jeśli nie więcej....  A rozwiązanie proste... u mnie rura w rurze -wężyk od osmozy w rurce igielitowej. Tylko do 10l/h już większa długość się przyda no i dobrze to zaizolować trzeba..... 2/ wykorzystaniu wody ściekowej Oczko wodne ? Zbiornik do podlewania ogrodu ? Regeneracja dolnego źródła PC ? 3./ Oddzielny punkt poboru jeśli jest kanalizacja... ? 4/ Jak z wentylacją ? Nowe domy żeby spełnić normy raczej muszą mieć rekuperację.  Plan z odzyskiem wilgoci czy bez ? Wyciąg nad akwa? Straty energii przez parowanie mogą być spore.
    • To skąd bierzesz hajs na prąd i żarcie też mają w DDD   Konkluzja jest taka, że na dole robię maksymalnie niską wylewkę zachowując parametry cieplne, tak, aby w przypadku chęci zrobienie sumpa były jakieś opcje co do wysokości. Reszta później, ale filtracja wewnątrz zbiornika jest kusząca z wielu względów.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.