Skocz do zawartości

Sterownik oświetlenia LED - szukam testerów


RomanoLindano

Rekomendowane odpowiedzi

4 kanały z możliwością skonfigurowania 3 z nich na taśmę RGB (lub 4 mono, każdy sterowany oddzielnie)

Na czym to polega? To chodzi o przypisanie kolorków w programie? Samemu układowi to rybka czy podłączę do niego diody niebieskie, różowe czy jeszcze inne ;) Chyba, że o czymś nie wiem :)



Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy programowaniu RGB wybieramy kolor dla każdego punktu i możemy na wykresie zmieniać jego jasność. Np. wstawiamy niebieski punkt o 6:00 i czerwony o 7:00. Program automatycznie wysteruje odpowiednie kanały. Tak jest po prostu łatwiej i szybciej programować sterownik. Nie trzeba się szarpać z każdym kanałem oddzielnie. Postaram się wieczorem wrzucić zrzut ekranu z aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sterownika i zrzut z aplikacji


Pudełko będzie czarne (mam 2 sztuki jasne jak by ktoś chciał). Otwory będą ładnie wyfrezowane. Rozmiar podawałem wcześniej. Płytka na zdjęciu też jest prototypowa.


EDIT:

W linku powyżej możecie też zobaczyć jak wygląda główne okno aplikacji.

Zakończyłem prace nad sterownikiem i aplikacją (udało mi się zrobić eksport i import ustawień - przez plik).

Mam też gotową płytę instalacyjną i instrukcję użytkownika.

Płytki drukowane są już opóźnione o tydzień, ale powinny dotrzeć do mnie w poniedziałek (14 września).

Naklejki powinny być też w poniedziałek. Na wtorek będzie prototyp wyfrezowanej obudowy.

Czekam jeszcze na formalne kwestie (rejestracja w GIOŚ).

Jak będę miał gotowe obudowy i rejestrację w GIOŚ, to mogę rozpoczynać wysyłkę, bo układy będą gotowe do tego czasu.


W przyszłym tygodniu dam znać na PW, tym, którzy zamawiali (jest jeszcze 10 promocyjnych sztuk).


EDIT:

Płytki drukowane dotarły i zrobiłem pierwsze sztuki. Dziś przymiarka do obudowy. Czekam na naklejki.

Niestety rejestracja w GIOŚ się przeciąga. Urząd ma 30 dni na załatwienie sprawy, mam nadzieję,

że tyle to nie potrwa.


Ciągle pozostaje 10 promocyjnych sztuk. Chyba rynek się wyczerpał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ustaliłem termin frezowania obudów. Będą na poniedziałek lub wtorek. Czekam na kwestie formalne. Czyli w najlepszym razie wysyłka w połowie przyszłego tygodnia. Przepraszam za opóźnienie. Jak ktoś chce zrezygnować, to pretensji mieć nie będę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisywanie i odczytywanie ustawień (wymiana przez plik) są zrobione. Sterownik będzie wysyłany z ustawionym zegarem, bez żadnych ustawień świecenia. Trzeba będzie podłączyć i zaprogramować.


Zamówiłem naklejki (tabliczka znamionowa) na przezroczystej folii i okazało się, że na czarnej obudowie g.....o widać. Trochę szkoda, 140 zł poszło w błoto. Zamówiłem kolejną partię (2 m2, 220szt.) na białej matowej folii, powinno być dobrze. Naklejki powinienem mieć jeszcze dziś, ale tak jak pisałem, zmuszony jestem poczekać ze względu na formalności w urzędzie. W międzyczasie lutuję układy, dziś powinienem mieś skończone pierwsze 15 szt.


Pozdrawiam

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.