Skocz do zawartości

Sterownik oświetlenia LED - szukam testerów


RomanoLindano

Rekomendowane odpowiedzi

No restart kompa i znów działa... muszę poszukać przyczyny ale to na pewno coś u mnie więc bez obaw ;)

Czekam do 21.00 bo wtedy zacznie się dziać :) Czy myślisz, że udałoby się dodać opcję "szybkiej doby", o której pisałem post wcześniej?


Edit:

Aha... jeszcze jedno pytanie. Mam dwa osobne źródła światła. Białe ledy i Ledy RGB. Czy mam rozumieć, że do wyjścia + muszę wpiąć + od RGB i + od białych? Obecnie podpiąłem same białe więc problemu nie ma ale pytam na przyszłość bo chcę mieć wszystko pod ten kontroler podpięte.

Edit2

Przeczytałem instrukcję i już wsio jasne. Sorry :P


Edit3


Sterownik działa rewelacyjnie. Właśnie gasną u mnie ostatnie światła i wygląda to rewelacyjnie. Zero migotania tylko płynne przejście wręcz niezauważalne. Dla mnie super sterownik z zarąbiście prostą obsługą.

Dzięki Romek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie sterownika musi odbywać się przy odłączonym zasilaniu zewnętrznym. Okazuje się, że przy większym obciążeniu są jakieś zakłócenia na USB i problemy z połączeniem. Czyli trzeba odłączyć zasilanie zewnętrzne do programowania (sterownik pobierze zasilanie z USB). Problem nie pojawia się, gdy obciążenie kanałów jest małe, dlatego wcześniej nic nie wyszło. Odpowiedni opis znajdzie się w instrukcji, ale będę szukał rozwiązania w celu poprawienia tej drobnej usterki w przyszłych wersjach sterownika.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem sterownik - wygląda naprawdę profesjonalnie, tylko ta naklejka szpeci no i może trochę za duże pudełko ale to bez znaczenia.

Na razie nie mam jak testować bo czekam na części do lampy ale jak tylko dotrą to zamelduję jak się sprawuje.


Cronosik mi pokazywał konfiguracje i muszę powiedzieć że genialnie prosta i wygodna.

Podejrzewam, że następna dostawa z Chin będzie już taką miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego wcześniejszego postu, że można programować tylko przy odłączonym zasilaniu zewnętrznym, to się trochę pośpieszyłem z alarmem. Okazało się, że akurat jeden z moich zasilaczy jest na wykończeniu i strasznie sieje zakłóceniami. Więc jeżeli macie normalny zasilacz, to spokojnie można programować przy podłączonym zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nieco pobawiłem się wyrobem Romka.

Jako stary elektronik który coś produkował i sprzedawał podpowiem ci Romku kilka spraw które uważam za ważne.

1/ Produkuj i sprzedawaj to co zaprojektowałeś bo jak zwykle nasi polscy programiści wyprzedzają nawet Chińczyków z TC420 nie mówiąc o Niemcach z MS35.

To pozwoli ci zarabiać by rozwijać konstrukcję. Jak już pisałem opracuj do tego belkę z ledami pod baniak morski i słodkowodny bo dopiero komplet daje zyskowną sprzedaż.

2/ Jednocześnie pracuj nad poprawą tego wyrobu ale także rozwijaj skrzydła na Europę.


W związku z tym mam uwagi do tej wersji sterownika i oprogramowania jak następuje:


a/ To nie jest LedDimmerPro bo to nie jest ściemniacz ( dimmer) do LED tylko powinien się nazywać

15A 4 Channel Output Computer Programmable Led Time Controller Type xxxx:D

nazwa powinna zawsze oddawać możliwości sprzętowe nawet jak jest przydługawa.

Jak będziesz znany w świecie to wtedy możesz pozwolić sobie używać skrótów np Manta MM336 Pro

b/ szybko oprogramuj wyrób angielskojęzycznie i spróbuj podłączyć się do Programów Innowacyjnych Ministerstwa Gospodarki - masz niewątpliwe atuty by pomogli w promocji wyrobu. Jednocześnie popraw swoją stronę internetową bo jest tragiczna i tą nalepkę - obie strasznie cię dołują.

c/ Bardzo dobrze że zrobiłeś oprogramowanie do RGB gdzie jednocześnie graficznie ustawiasz kolor biały z RGB ale brak opisu programowania pojedynczo kanałów. A jak chcę sam ustawić RGB to nie opisałeś w instrukcji.

Może w menu powinno być

ChRGB

Ch1

Ch2

Ch3

Ch4

i jak wybierzesz RGB to 1,2,3 są nie do programowania.

Ogólnie wiem jak intuicyjnie programować białę z RGB ale by zrobić wschód niebieski przechodzący w pomarańczowe słońce a dopiero potem białe ciepłe i białe zimne to nadal nie wiem. no może nie całkiem bo sam doszedłem z tym paskiem kolorów - Potrzebny opis do czego służy ten pasek kolorów i cała tabela kolorystyczne i jak się tym posługiwać z przykładem i obrazkami - nie każdy sam dojdzie.


c/ jak koledzy już pisali potrzebny jest przyśpieszony tryb sprawdzenia cyklu dobowego np 1 godz=5sek w MS35 był taki mnożnik czasu x 128 więc szybciutko sprawdzało się jak to wygląda w okresie doby.

d/ To nie profesjonalne by śrubokrętem trzeba było otwierać obudowę by podłączyć urządzenie . Musisz wyprowadzić płytkę i złącza poza obudowę w następnych wersjach.

e/ Od razu opracuj logo Palabras zastrzeż jako wzór i promuj na wyrobie - marka ma znaczenie i powinna być widoczna na wierzchu czarnego pudełeczka z boku wąska nalepka z opisem złączy a od spodu to co teraz na wierzchu wielkie i białe.:(

Mam nadzieję że nie obrazisz się na słowa krytyki ale jak pamiętasz od samego początku byłem tobie życzliwym jak pokazałeś to programowanie graficzne więc przyjmij to jako życzliwe porady a nie marudzenie starego człowieka.

Wyrób technicznie i programowo bije na głowę i MS35 i TC420 ale brak mu estetyki i wykończenia profesjonalnego produktu.


życzliwy decco

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.