Patryk1009 Opublikowano 10 Sierpnia 2015 #81 Opublikowano 10 Sierpnia 2015 Witam ponownie. Po dołożeniu TMBT w 90 litrowym baniaku dla narybku (30-07-2015) dziś testy kropelkowe JBL wykazały 0 ,czyli uważam,że coś pomiędzy 0 a 10 ,bo to następna podziałka w skali kolorów tego testu na No3. coś tu nie gra w 10 dni nie wierzę w start tmbt co to za test ,że skala od zera przechodzi w 10? Widać głównie swoje robi tu reaktor i myślę ,że po 2 tygodniach TMBT powinno już dawać jakieś widoczniejsze efekty. A ja myślę ,że to za wcześnie coś tu masz nie tak Tak ,czy siak jestem zadowolony z działania TMBT , więc polecam niezdecydowanym ,bo pozostaje się cieszyć i tak jak dziś dziwić tym ,że nie ma co podmianki robić a tylko dolać odparowane I znów dziwne stwierdzenie.Przy stosowaniu biopolimerów należy robić podmiany wody choć można je ograniczyć do pewnego stopnia ale ich całkowite zaniechanie jest olbrzymim błędem. Akwarium bez podmian jest możliwe ale wymaga ogromnej wiedzy sporo trudu i specjalnych wkładów i nie patrzymy na samo NO3.
Gizmo_23 Opublikowano 10 Sierpnia 2015 #82 Opublikowano 10 Sierpnia 2015 coś tu nie gra w 10 dni nie wierzę w start tmbt co to za test ,że skala od zera przechodzi w 10? Po pierwsze nie czytasz wcześniejszych wpisów...To nie było nowe złoże tylko uzupełnione,więc w 80% działające od miesiąca... Co do testów ,to pytaj w firmie JBL ,bo nie ja go produkuję. A ja myślę ,że to za wcześnie coś tu masz nie tak Po niedoczytaniu poprzednich wpisów zgadzam się z Tobą możesz tak myśleć . I znów dziwne stwierdzenie.Przy stosowaniu biopolimerów należy robić podmiany wody choć można je ograniczyć do pewnego stopnia ale ich całkowite zaniechanie jest olbrzymim błędem. Akwarium bez podmian jest możliwe ale wymaga ogromnej wiedzy sporo trudu i specjalnych wkładów i nie patrzymy na samo NO3. Nie pisałem ,że rezygnuję z podmian ,bo nie trzeba ich robić a to inny temat tak ,czy siak... W tydzień odparowywuje mi przy tych upałach jakieś 8l ,więc jest spora dolewka . Co by uprzedzić niedomówienia ,to mam górę na 50% otwartą tzn pokrywę i ustawiany dodatkowo falownik na taflę. Więc raczej wszystko gra i to jak najbardziej! Pozdrawiam.
Fus Opublikowano 25 Sierpnia 2015 #83 Opublikowano 25 Sierpnia 2015 Ale sama dolewka nie usunie innych syfów z wody (a nie wszystko odparuje). Ja mimo obecnie NO3 na poziomie ok 5, staram się co te 2-3 tyg jakaś podmiankę zrobić.
Patryk1009 Opublikowano 25 Sierpnia 2015 #84 Opublikowano 25 Sierpnia 2015 Ale sama dolewka nie usunie innych syfów z wody (a nie wszystko odparuje). Ja mimo obecnie NO3 na poziomie ok 5, staram się co te 2-3 tyg jakaś podmiankę zrobić. No właśnie daje się nawet ,że nic nie usunie bo odparowuje tylko sama woda.
Konrad-skorpion Opublikowano 26 Sierpnia 2015 #85 Opublikowano 26 Sierpnia 2015 A tak dopytam... NGBC powinno być luźno w koszyku aby się ocierało o siebie, czy może być na ścisk. U mnie od 2 miesięcy nic nie ubyło ale i szału nie ma ze zbijaniem NO3 - 40
Krzysiek_ci Opublikowano 26 Sierpnia 2015 #86 Opublikowano 26 Sierpnia 2015 Powinno byc luzem w najwyzszym koszyku. biopolimery potrzebuja tlenu do efektywnej pracy, dobrze jest natleniac wode. Ja jak dalem luzem i zaczelem natleniac odrazu NO3 spadlo mi do wyniku jednocufrowego :-) Ja raz w miesiacu otwietam kubel i przeplukuje NGBC bo sie zaglucs i spada przeplyw. Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Konrad-skorpion Opublikowano 26 Sierpnia 2015 #87 Opublikowano 26 Sierpnia 2015 u mnie złoże jest przyciśnięte gąbką i nie jest luźno. Może to jest powód do tego że nie sprawdza się jak należy. Wod au mnie jest natleniona dwoma wylotami z filtracji i dobrze spienia taflę wody
deccorativo Opublikowano 26 Sierpnia 2015 Autor #88 Opublikowano 26 Sierpnia 2015 Znowu piszecie o NGBC w temacie TMBT:( Konrad ile jest wody w systemie akwarium a ile włożyłeś polimeru ale odpisz we właściwym temacie:D
Konrad-skorpion Opublikowano 26 Sierpnia 2015 #89 Opublikowano 26 Sierpnia 2015 sorki. Kończę temat w tym wątku.
MatiK Opublikowano 27 Września 2015 #90 Opublikowano 27 Września 2015 Zrobiła się delikatna cisza, a na sąsiednim forum dotyczącym Tanganiki pojawił się ciekawy temat, mianowicie, czy ktoś z Was nie zauważył może, żeby przy stosowaniu TMBT ryby wykazywały mniejszy apetyt i ogólnie były mniej żywiołowe? Może to być spowodowane zastosowaniem delikatnie większej dawki na litraż niż zaleca producent... Ktoś, coś?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się