Post_Mortem Opublikowano 3 Października 2015 #121 Opublikowano 3 Października 2015 Pisząc o reaktorze zraszanym macie na myśli to ustrojstwo: http://korale.pl/tropic-marin-bio-actif-reaktor-5000.html ? Pytam dlatego, że znalazłem ten produkt w sieci w jakimś niemieckim sklepie poświęconym akwarystyce morskiej i tam cena tego urządzenia to niecałe 200 EUR czyli znacznie taniej.
Krzysiek_ci Opublikowano 3 Października 2015 #122 Opublikowano 3 Października 2015 tak to to :-D Tez widzialem te ogloszenie, jak sie poszpera w sieci to sa i po 180 euro Ale czy jest sens. Nadal bardziej przemawia do mnie NGBC w kuble Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Patryk1009 Opublikowano 3 Października 2015 #123 Opublikowano 3 Października 2015 znajomy z innego forum kupił za 1500 zł w niemczech więc koledzy proszę o link za 150-200euro to ja biorę heh. Ale ogólnie tak reaktor zwiększa jego moc ,sam pracuje nad reaktorem do akwariów słodkowodnych a to różnica. reaktorem z filtrem mechanicznym działającym pod ciśnieniem, a u góry z wolnym przepływem. ale części drogie formatki na zamówienie średni koszt koło 400 zł
Krzysiek_ci Opublikowano 3 Października 2015 #124 Opublikowano 3 Października 2015 tu mam jeden, ale nie wiem jak wysylka http://www.shop-meeresaquaristik.de/filtersystems-accessories/Zeolithe-filter-units/Pelletsfilter/Tropic-Marin-BIO-ACTIF-REACTOR-5000-Rieselfilter::12947.html?XTCsid=814aedu00kh24vfdceng2v8543 Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2 1
Patryk1009 Opublikowano 3 Października 2015 #125 Opublikowano 3 Października 2015 Krzysiek ty jesteś zainteresowany tematem? Zwróciłeś uwagę na budowę tego reaktora? może jakiś zakup grupowy ale upomina ,że jest to produkt wadliwy do akwarium słodkowodnego i choćby się zesr... to nic nie da jest to zwyczajnie dla solniczek w których problem mułu rozwiązują filtratory. Pozdrawiam. Gdyby ktoś był zainteresowany stworzeniem reaktora dla akwarium słodkowodnego zapraszam na PW ja już mam pewne schematy ...
Konrad-skorpion Opublikowano 4 Października 2015 #126 Opublikowano 4 Października 2015 A nie taniej i prościej wykorzystać korpus 20" w instalacji narurowej lub na odnodze od kubełka? Przepływ odwrotny jak przy FBF i silny przepływ, moim zdaniem super zda egzamin bo idea ta sama.
Krzysiek_ci Opublikowano 4 Października 2015 #127 Opublikowano 4 Października 2015 caly problem przy polimerach jest taki ze do pracy potrzebuja duzo tlenu. Na poczatku watku o NGBC wypowiadal sie handlowiec ze najwiekszy efekt daje bomba tlenowa. Powiem szczerze ze dopiero polaczenie NGBC + Purolite mnie zadowolilo Zbicie NO3 i krystalizacja wody. Teraz podmiane wody robie raz w miesiacu Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
Konrad-skorpion Opublikowano 4 Października 2015 #128 Opublikowano 4 Października 2015 Purolite, z moich obserwacji się zapycha u mnie w korpusie (jak FBF). Przepływ spada i zmniejsza się co pewien . Ale wymiany tez robię raz w miesiącu jak No3 skoczy do 35-40. Oczywiście w kubełku dodatkowo mam w górnym koszyku 1l NGBC. EDIT : ale u mnie jest dodatkowo w puszce. Przez Purlolite przepływa woda od góry. Na dole jest gąbka, a całośc jest pod ciśnieniem (zawór wlotowy otwary na maxa a wylot przymknięty na minimum)
Patryk1009 Opublikowano 4 Października 2015 #129 Opublikowano 4 Października 2015 U mnie dokładnie to samo purolite się zapycha. Co do korpusów dla złoża bio to się nie nadają. By było idealnie musi to być reaktor podobny jak oryginał ale uzupełniony o filtr mechaniczny. A więc dla naszych biotopów powinien pracować na dwóch pompach.
deccorativo Opublikowano 4 Października 2015 Autor #130 Opublikowano 4 Października 2015 U mnie dokładnie to samo purolite się zapycha. Co do korpusów dla złoża bio to się nie nadają. By było idealnie musi to być reaktor podobny jak oryginał ale uzupełniony o filtr mechaniczny. A więc dla naszych biotopów powinien pracować na dwóch pompach. Raczej trudno zrobić złoże zraszane w kuble czy narurowcu. Łatwizna z sumpem, hamburgiem czy kaseciakiem i pomp wiele nie trzeba. Kupiłem ostatnia pompę Resun King 1000l/h na igiełkach za 100zł i pozostały tylko takie http://jadwigamorska.pl/atman-ph500-wirnik-igielkowy-wirnik-lopatkowy.html. Jak wstawicie do kaseciaka w miejsce bloku absorbera taką pompę połączoną wylotem wody do uciętej pet po 2 l cocacola i wsypiecie tam TMBT to wyjdzie reaktorsuperekstranapowietrzany a i może odpieniacz słodkowodny wyjdzie - będę sam musiał spróbować kiedyś. No ale trzeba było w kaseciaku pomyśleć o komorze bloku absorbera - wielu poszło na najmniejsze wymiary.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się