Skocz do zawartości

Biopolimer TMBT - biologiczne usuwanie NO3 oraz PO4


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, grzegorz77 napisał:

Nie wiem czy dobrze kombinuje,ale swoim 200 l  ma filtr wew. Aq 1500.I gdyby do niego dodać pojemnik http://allegro.pl/aquael-pojemnik-do-filtra-turbo-1000-1500-2000-i6317558919.html 

i zasypać TMBT,to chyba powinno zadziałać?

 

Jak rozumiem bo nie napisałeś już teraz ten AqC1500Turbo jest czymś wypełniony i wisi taka bomba w baniaku na widoku.

Jak rozumiem chcesz podwiesić tam drugi taki pojemnik i dać tam TMBT - ale wyjdzie kolos - nie wali cię już po oczach a co dopiero jak dojdzie drugi.

Może na pw napisz jaką masz filtrację czy tylko ten AqC czy jeszcze kubeł i co gdzie siedzi to coś wymodzimy może wspólnie, ale się nie narzucam sam zdecyduj :D

TMBT bardzo mało hamuje wodę i nie umieszczamy go w siatkach i gąbkach - jak wyleci nawet kawałek na baniak to ryby tego nie jedzą - obskubią z czegoś co widzą i leży.

 

Temat TMBT jakby wymarł tymczasem ci u których to działa nie piszą bo nie ma o czym.

Jak ruszy zwala NO3 do poziomu 3-7ppm NO3 stale bez podmianek wody i na wieki ( u mnie od 2 lat) i co dziwniejsze prawie wcale nie znika a ciągle działa wspaniale - nie ma porównania do NGBC.

Dziś mierzyłem NO3 a robię to bardzo rzadko co 2-3 miesiące

poziom NO3-5ppm :D Salifertem w 300l wody ok pływa 20 dorosłych i z 50 szt młodzieży tropheusów., nie dawno ze 30 szt zabrał Plezi one to widzą i natychmiast pojawiają się młode. - chyba fabrykę trofci założę

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, deccorativo napisał:

Jak rozumiem bo nie napisałeś już teraz ten AqC1500Turbo jest czymś wypełniony i wisi taka bomba w baniaku na widoku.

Jak rozumiem chcesz podwiesić tam drugi taki pojemnik i dać tam TMBT - ale wyjdzie kolos - nie wali cię już po oczach a co dopiero jak dojdzie drugi.

Może na pw napisz jaką masz filtrację czy tylko ten AqC czy jeszcze kubeł i co gdzie siedzi to coś wymodzimy może wspólnie, ale się nie narzucam sam zdecyduj :D

Fakt wisi w akwarium taka bomba (ale i tak mniejsza niż twój patent z plastikową butelką:)).W sumie do tego akwarium mam jeszcze podłączone dwa filtry zew. JBL 900 i minikani ,ale oba z tego co czytałem w tym wątku,mają za niski przepływ żeby TMBT tam ładować.A zapomniałbym ten Aq1500 ma tylko gąbkę a po zamontowaniu pojemnika wyglądałby tak: http://allegro.pl/aquael-turbo-1500-filtr-wewnetrzny-do-akwarium-i5990664994.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałbym dodać, mi taka bomba nie przeszkadza,jak zapewne tobie ta butelka:).Ważne żeby ryby czuły się dobrze,moje odczucia estetyczne są na drugim miejscu.Wychodzę z założenia że ryba ma gdzieś czy w akwarium ma serpentynit czy doniczki z otworami ,czy inny zamek barbi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż fakt - butelka 2litry pet była - ale wszyscy poza tobą rozumieli że to jest próba i specjalnie było na widoku , no poza tobą.

Młody impertynencie już więcej nic nie napiszę w odpowiedzi na twoje posty i proszę vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, deccorativo napisał:

No cóż fakt - butelka 2litry pet była - ale wszyscy poza tobą rozumieli że to jest próba i specjalnie było na widoku , no poza tobą.

Młody impertynencie już więcej nic nie napiszę w odpowiedzi na twoje posty i proszę vice versa.

Z góry Cię przepraszam jeżeli w jakiś sposób cię obraziłem,ale w sumie nie wiem w jaki.W tym przypadku akurat nie chciałem być w żaden sposób impertynencki.Chciałem się tylko zapytać czy to zadziała w takim komplecie i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2016 o 18:34, Bezprym napisał:

Ja kiedy do takiego pojemnika przy moim aquaelu turbo 2000 wrzuciłem węgiel aktywny w pończosze zauważyłem znaczny spadek wydajności i filtr miał wyraźne problemy z pompowaniem wody przez złożę, poza tym bardzo się grzał. Wydaje mi się że te pojemniki to pic na wodę i jedna podpucha albo pracować z tym pojemnikiem muszą bez gąbki.

Właśnie umieściłem TMBT w tym pojemniku i ciągnie bardzo dobrze,nie widzę zmiany przepływu.W środku tego pojemnika są takie dwa sitka,w zależności jak je umieścisz,czy stroną wklęsłą czy wypukłą,to albo zwiększysz albo drastycznie zmniejszysz przepływ.Przetestowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 08:31, grzegorz77 napisał:

.Chciałem się tylko zapytać czy to zadziała w takim komplecie i tyle w temacie.

Przeprosiny przyjęte:D

To nie zadziała kolego bo nie zadziałało w tej butelce której się czepnąłeś.

Tam to była próba i siedziało to TMBT w butelce po pet ponad 2 miesiące na pompie Atman 306 czyli stale w 2000l/h i dodatkowo w bardzo silnym napowietrzaniu i nie ruszyło. Ruszyło niemal natychmiast jak przeniosłem do kaseciaka:D

Wiesz nie wszystkie swoje przemyślenia  z różnych prób opisuję - ponieważ nie ma potwierdzenia że komukolwiek  TMBT prawidłowo pracuje w  AqC2000 Turbo  czyli zwala NO3 do 3-7ppm to nie pisałem . A właśnie ta butelka naprowadziła mnie - dlaczego.

Jeszcze tego nie doświadczyłeś ale pracujące TMBT po wyjęciu z wody niezwykle silnie pachnie grzybnią - dosłownie jak grzyby prawdziwki. wszyscy to potwierdzają komu działa.

Oczywiście to tylko domysły ale bakterie nie potrzebują ponad miesiąca do startu ale grzybnia narasta coś tak mniej więcej.

Grzybnia nie rozwija się w świetle - dlatego w pieczarkarni jest ciepło i ciemno.

Tylko podejrzewam ale wszystko na to wskazuje że w TMBT nie działają bakterie tylko grzyby.:D

osłoń szczelnie kubek z TMBT od światła z baniaka - zobaczymy po miesiącu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, deccorativo napisał:

Jeszcze tego nie doświadczyłeś ale pracujące TMBT po wyjęciu z wody niezwykle silnie pachnie grzybnią - dosłownie jak grzyby prawdziwki. wszyscy to potwierdzają komu działa.

Oczywiście to tylko domysły ale bakterie nie potrzebują ponad miesiąca do startu ale grzybnia narasta coś tak mniej więcej.

Grzybnia nie rozwija się w świetle - dlatego w pieczarkarni jest ciepło i ciemno.

W sumie to pudełko jest z ciemnego plastiku.No z tego co tu piszą to jest super jak ruszy TMBT po 2 tygodniach.A i jeszcze mam działający wkład Purolite,co też zapewne zwalnia odpalenie TMBT.Dam mu szanse przez 1 miesiąc,no może dwa :).Jak grzybnią nie będzie pachniał,to co innego zacznie kombinować.Pewno do filtra kubełkowego wrzucę.I dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, grzegorz77 napisał:

W sumie to pudełko jest z ciemnego plastiku.No z tego co tu piszą to jest super jak ruszy TMBT po 2 tygodniach.

No faktycznie z ciemnego ale nie całe - chodzi o tę część pudełka gdzie siedzi TMBT:D a jak zasłonisz to ruszy po miesiącu:D

turbo_mix_1.jpg

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze te zdjęcia raczej zakłamują,w rzeczywistości dużo ciemniejsze.Nie wiem czemu na tych zdjęciach tak jasno wychodzą.W sumie producent dedykuje je do biologi,a bakterie też za zbyt jasnym światłem nie przepadają.I tak sobie pomyślałem, ze akurat zapach grzybni nie koniecznie musi świadczyć o zastosowaniu przez producentów grzybów,zapach może mieć specyficzna pożywka dla rozwoju odpowiednich bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.