marcin1ja1 Opublikowano 25 Marca 2015 #11 Opublikowano 25 Marca 2015 W końcu stanął, zalany, jeszcze czekam na tło bo w żadnym z akwarystycznych nie mieli czarnego tła 50cm ani testu na NO3 JBL. Wlałem 25 litrów z starego akwarium, dziś podłącze kubełek, wycisnę starą gąbkę, parametrów na razie nie mierze, czekam na aż przyjdzie test na NO3. Nie wiem czy za mało kryjówek nie porobiłem? Pozdrawiam To tak zwany łupek szarogłazowy (oczywiście co skład z kamieniami to inna nazwa). W porównaniu do innych łupków jest on w dość dużych bryłach i można ułożyć z niego całkiem ładne konstrukcje. Kiedyś też miałem go w swoim baniaku i byłem z niego zadowolony. Osobiście bardzo mi się podoba układ, który ułożyłeś i nic więcej bym nie zmieniał. Wewnętrzna filtr wybrany przez Ciebie spokojnie ogarnie to gruzowisko. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad czarnym spienionym PCV. Robi bardzo ładną głębie i wygląda 10 razy lepiej niż czarna folia przyklejona na zewnątrz akwarium.
RAI3 Opublikowano 25 Marca 2015 #12 Opublikowano 25 Marca 2015 jeśli jednak chcesz pozostać przy folii na zewnątrz to po co czekać ... wycieczka do castoramy załatwi sprawę.
MatiK Opublikowano 25 Marca 2015 #14 Opublikowano 25 Marca 2015 Noo, wygląda naprawdę super co do tła to zgadzam się z Marcinem, czarne spienione pcv daje radę
jaraspol Opublikowano 19 Kwietnia 2015 Autor #15 Opublikowano 19 Kwietnia 2015 Witam ponownie. Dzięki wiedzy nabytej na forum akwarium wystartowało jak powinno N02=0, N03=30. Po rybki byłem u dr. Pawlaka w Toruniu a moja obsada to: Pseudotropheus saulosi F1 12szt młodych ok 4 cm Labeotropheus trewavasae chilumba 2+6 ok 5cm Zdjęcia obejrzeć można w mojej galerii. Pozdr Jaras
stan Opublikowano 19 Kwietnia 2015 #16 Opublikowano 19 Kwietnia 2015 Fajnie wsio ale chyba nikt Ci na KM nie polecał trewavasae do 200l ;-) , bo ta ryba jest dużo za duża do 200l.
jaraspol Opublikowano 19 Kwietnia 2015 Autor #17 Opublikowano 19 Kwietnia 2015 Nikt z klubowiczów. Chciałem rdzawego, niestety dr. nie miał i miałem już brać same saulosi, ale dr. Pawlak zaproponował trewavasae chilumba, za dużo nie dyskutowałem bo moje doświadczenie w hodowli równało się zeru. Zdaję się na doświadczenie doktora i obserwuję co się będzie działo.
Bezprym Opublikowano 19 Kwietnia 2015 #18 Opublikowano 19 Kwietnia 2015 A powiedziałeś mu do jakiego baniaka kupujesz ryby ?
stan Opublikowano 19 Kwietnia 2015 #20 Opublikowano 19 Kwietnia 2015 Dobra, to nie miejsce na pisanie o obsadach. Ogólnie rzecz biorąc baniaczek wyszedł Ci świetnie ! Ale trewcia rosnąca do 15-17cm, będzie dużo za duża plus jej temperament i terytorialność ;-) , no ale o tym przekonasz sie z czasem.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się