jaraspol Opublikowano 10 Marca 2015 #1 Opublikowano 10 Marca 2015 Witam jestem Jarek, do tej pory zajmowałem się bardzo amatorsko akwarium 140l, które wystartowałem na próbę z ziemią ogrodową, nawet to się sprawdza. Postanowiłem że założę akwarium z biotopem, stwierdzając że jak masz akwarium od gupików, neonów aż po skalary to się całości nie trzyma. Przeglądając biotopy natrafiłem na forum Malawi i tak już zostałem:D . O Malawi nie wiedziałem nic, ale na szczęście na forum jest wszystko! Zbiornik 200l 100x40x50 (czekam na dostawe) Oświetlenie 2x30 standard , Oświetlenie LED intenso 21.6W 80cm Filtracja: Biolog HW-302 z ceramiką być może dam grys koralowy, Mechanik aquael circulator 1500+ gęsta gąbka Obsada (nie prędzej niż za miesiąc) Pseudotropheus saulosi+Rdzawy Roślinność: brak Dekoracja:piach + łupek, tło czarne Pozdrawiam Jaras
misiek-1984 Opublikowano 10 Marca 2015 #2 Opublikowano 10 Marca 2015 Powodzenia w zakładaniu akwa. Jakbyś miał jakieś wątpliwości to wal śmiało zawsze ktoś Ci pomoże. I oczywiście czekamy na foty baniana jak już wystartujesz
Mortis Opublikowano 10 Marca 2015 #3 Opublikowano 10 Marca 2015 Witaj. Wszystko przemyślane na tip top. Powodzenia
stan Opublikowano 10 Marca 2015 #4 Opublikowano 10 Marca 2015 Witamy cię na naszym forum. Fajnie, że informacje tu zawarte pomogły Ci w skomponowaniu twojej pierwszej malawki. Jedna uwaga to dekoracji czyli łupki. Bardzo ciężko jest coś fajnego z nich wy myśleć więc zastanów się czy chcesz ich użyć. Oczywiście to tyko moja sugestia i nic innego.
Mortis Opublikowano 10 Marca 2015 #5 Opublikowano 10 Marca 2015 Jeśli chodzi o kamienie do dekoracji to może jakiś serpentynit. Jedna konkretna bryła pomoże zasłonić filtr mechaniczny i jakieś mniejsze kamienie do dekoracji, tworzeniu grot.
jaraspol Opublikowano 10 Marca 2015 Autor #6 Opublikowano 10 Marca 2015 Byłem zdecydowany na serpentynit, ale nie mieli w składzie kamienia było pełno różnego typu kamieni nawet pytałem sprzedawców, zobaczę przyjdzie szkło wysypie piachem i zacznę lepić z tego co mam, jak nie będzie mi się widziało to nic straconego zobaczymy. Pozdrawiam
marcin73m Opublikowano 10 Marca 2015 #7 Opublikowano 10 Marca 2015 Z tym, że najpierw kamloty, a potem piach.
jaraspol Opublikowano 25 Marca 2015 Autor #8 Opublikowano 25 Marca 2015 W końcu stanął, zalany, jeszcze czekam na tło bo w żadnym z akwarystycznych nie mieli czarnego tła 50cm ani testu na NO3 JBL. Wlałem 25 litrów z starego akwarium, dziś podłącze kubełek, wycisnę starą gąbkę, parametrów na razie nie mierze, czekam na aż przyjdzie test na NO3. Nie wiem czy za mało kryjówek nie porobiłem? Pozdrawiam 1
marcin73m Opublikowano 25 Marca 2015 #9 Opublikowano 25 Marca 2015 Super Ci wyszło, duże (wysokie) skały dały świetny efekt. Moim zdaniem raj dla mbuny, pysie i tak sobie kryjówki wykopią..
Mortis Opublikowano 25 Marca 2015 #10 Opublikowano 25 Marca 2015 Fajnie wygląda. Znajdą sobie kryjówki bez problemu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się