Skocz do zawartości

Nowe Szkiełko.... [800L]


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

chcę spróbować podwiesić coś pod "sufit" i zobaczyć co z tego wyjdzie.


Świetny pomysł, na pewno będzie wyglądać powalająco :)

-- dołączony post:


I rozwiązać problem wpływających ryb za tło... wpłynął pysiek i nie mam jak go wyciągnąć... karmię biedaka ale pewnie padnie z czasem...



Może jak wpłynął to i wypłynie... Szkoda, że nie pomyślałeś na początku, mogłeś tło przykleić po krawędziach sylikonem do szkła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak przyklejone punktowo, tło jest zajefajne ale jedyny feler to to że ryby potrafią tam szczelinami przy siatce zabezpieczającej wpłynąć za nie lub nawet górą bo mam tak ok cm je pod taflą wody:-( obniżyłem poziom wody i okleiłem z zewnątrz taśmą izolacyjną górę szkła dookoła ale pomimo tego problem znikających ryb nie minął, mam tylko nadzieję, że jak podrosną przestaną tam wpływać, inaczej trzeba będzie coś pokombinować:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAtik,


Cały pic polega na tym, że pomyślałem o tym... i byłem przekonany, że wciśnięta gąbka pomiędzy szkło a tło w zupełności wystarczy... Nie wiem którędy skurczybyk wlazł za tło bo teoretycznie jest ładnie zabezpieczone :)


Ogólnie zastanawiam sie czy nie wywalić tej gąbki i nie dać dostępu rybą za tło... Chcą to pływają... maluchą by się pewnie spodobała - taka skrytka... Myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem tło to też mi wpływały, było to rzeczywiście irytujące, ale z drugiej strony było to schronienie dla słabszych. Ryby to sprytne skurczybyki, zawsze nas przechytrzą :P ja jestem zdania, że jak wpłynęła to i wypłynie, a jak podrosną to nie będą miały jak się tam dostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porosną za tłem to już nie wypłyną.


Z własnych obserwacji wiem, że wpływanie za tło nie oznacza stałego miejsca pobytu, ryby co chwilę wpływają i wypływają większą część czasu spędzając jednak na "otwartych wodach" baniaka, nie sądzę więc, żeby podczas takiej dynamicznej migracji ryba zdążyła urosnąć za tłem tak, żeby zza niego nie wypłynąć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy robimy dziurę w tle celowo, czy ryby dostają się za tło przez szpary których nie zabezpieczyliśmy. Szpary powodują, że za tłem często chowa się narybek którego ciężko wypatrzyć, powoli sobie rośnie (zawsze coś tam znajdzie do jedzenia) i później mamy problem, wiem z autopsji. Drugą sprawą jest to ile mamy miejsca za tłem, jeśli są tam ciasne miejsca to ryba potrafi się tam zaklinować w efekcie czego padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy robimy dziurę w tle celowo, czy ryby dostają się za tło przez szpary których nie zabezpieczyliśmy. Szpary powodują, że za tłem często chowa się narybek którego ciężko wypatrzyć, powoli sobie rośnie (zawsze coś tam znajdzie do jedzenia) i później mamy problem, wiem z autopsji. Drugą sprawą jest to ile mamy miejsca za tłem, jeśli są tam ciasne miejsca to ryba potrafi się tam zaklinować w efekcie czego padnie.


Narybku nie brałem pod uwagę bo miałem do czynienia z tłem tylko przy małych rybach, które do mnie przyjechały - zwracam honor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.