Skocz do zawartości

Nowe Szkiełko.... [800L]


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej tak to wygląda z jednym żarnikiem, przypominam zbiornik 200x100x60, żarnik ponad metr nad taflą wody, dla mnie mroczno nie jest... :P


EDIT : Aha, mój błąd. To jest bez żadnego odbłyśnika. Najjaśniej jest oczywiście pod żarnikiem, ale strumień światła rozchodzi się równomiernie tak, jak na fotkach.

post-15024-14695720578747_thumb.jpg

post-15024-14695720579178_thumb.jpg

post-15024-14695720579547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok, to jest 150cm nie 200 Matika oraz sam twierdzisz że boki niedoświetlone. O to mi chodzi. Żeby starać się być obiektywnym, w tym co się "da, a co nie".

-- dołączony post:

Poza tym Misyoj znam Cię, kupisz poniżej 3x70 i będziesz marudził po miesiącu. ;):P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makok gdybym dał dużo wyżej i na środku pewnie by było równo na całości, choć wątpię aby było tak jasno jak na fotkach Matika ale z fotką można wiele :). HQI ma spory strumień w porównaniu do LED, dlatego można je umieścić dużo wyżej bez większych strat. Malawka to nie roślinniak, gdzie ilość światła ma ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eljot, fota jest taka, jak w realu, nie było nic ruszane i poprawiane. Akwa w rzeczywistości wygląda dokładnie tak, jak na pierwszej miniaturze z lewej. Te zdjęcia z takim białym, zimnym światłem były robione na samym początku, bez modułów na górze, stąd taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mniejszy żarnik - jak najbardziej mi pasuję bo będzie taniej i chłodniej :)

Co do wklejonego przeze mnie zdjęcia - tam są 3 różne żarniki bo 1 był 14K a 2 pozostałe 10K ale różnych firm...


Czyli 2x70W ewentualnie 3x70W ale każdy sterowany osobno (może 3ci żarnik odpalany na 2h dziennie jeżeli lubię mocno doświetlone zbiorniki :)


Ale teraz pytanie kolejne (Makok - tutaj wyjaśnij dlaczego LEDy jeszcze nie :) - HQi czy dedykowana lampa na LEDach (ewentualnie LED + T5, LED + HQi itd...).


Cena lampy NIE MA ZNACZENIA. Grzanie się, zwłaszcza, że obudowa zamknięta, jak i miesięczne zurzycie prądu - już ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja uważam że kolega powinien dać tyle żarników ile mu pasuje bo temat światła to jak obsada każdemu co innego się podoba i odpowiada. Skoro miał 3 x 150w i było ok to na pewno zapodanie nawet (jak pisał makok) 3 x 70w będzie sałbiutko dla niego ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ledy nie to mogę Ci wyjaśnić przy flaszce. Za długo by pisać. Powiem tylko że nie trafiają w nasz gusta.

Hqi nie brałbym w jednej lampie bo to bez sensu kosztowo, w dobie ledów produkt niezbywalny na którego szkoda kasy. Brałbym przemysłowe na elektronicznych z 3 powodów. Będzie zabudowa po sufit, wiec nie będzie widać. Można powiesić w dowolnych miescach, wyżej niżej, lewiej itp. Włączas każdy z osobna. To są argumenty z którymi nie wygra jedna lampa. Nawet jeśli kasa nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.