CoolPhone Opublikowano 10 Stycznia 2015 #31 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Bardzo ciekawy baniaczek, ode mnie piąteczka.
JEFFIK Opublikowano 10 Stycznia 2015 #32 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Baniak na 5!!! Świetnie dobrany wystrój, ułożenie kambuli a i moc oświetlenia jest jakby kopią jeziora Malawi;) Powodzenia
stan Opublikowano 10 Stycznia 2015 #33 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Ładnie Ci wyszedł baniaczek , jednakże oświetlenie kuźwa coś nie tak. W realu chyba nie widać takich różnokolorowych UFO ? No i jakich ledów użyłeś ?
JemioloSeba Opublikowano 10 Stycznia 2015 #34 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Dokładnie o to samo chciałem zapytać. Skąd ten efekt tęczy?
tom77 Opublikowano 10 Stycznia 2015 #35 Opublikowano 10 Stycznia 2015 http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=5523&d=1420839320 Bardzo mi się podobają: układ i dobór kamieni, kolorystyka wystroju, wrażenie ogólne, no i oczywiście obsada. Niewiadoma: jak oświetlenie będzie eksponowało kolory ryb (po ich wybarwieniu). Rezerwy: likwidacja kolorowych "kropek" (np zielonej, na dużym lewym kamieniu). W akwariach tego typu zawsze marzy mi się "efekt falujących trawek" (nawet niezbyt dużych).
marcin_plock Opublikowano 10 Stycznia 2015 Autor #37 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Ładnie Ci wyszedł baniaczek , jednakże oświetlenie kuźwa coś nie tak. W realu chyba nie widać takich różnokolorowych UFO ? No i jakich ledów użyłeś ? Użyłem powerledów od CREE, białych zimnych xml i kolorowych xpe. W realu faktycznie nie widać takiego "ufo", to zasługa aparatu, który wychwytuje więcej niż ludzkie oko. Niestety takie kropki które pojawiają się to tu, to tam, raczej będą się pojawiać. Akwarium przykryte jest szybami, aby zmniejszyć parowanie wody. Co za tym idzie teraz woda skrapla się na szybach nakrywowych. Wiszące krople powodują skupianie światła i działają jak soczewki, stąd pojawiają się gdzieniegdzie kolorowe kropki. Powiem szczerze , że nie za bardzo wiem jak to wyeliminować.
r3b Opublikowano 10 Stycznia 2015 #38 Opublikowano 10 Stycznia 2015 W zasadzie masz dwa wyjścia. Albo musisz zmniejszyc skraplanie na szkle nakrywowym, ale to można zrobic tylko przez odpowiednią mechaniczną wentylację pomiędzy lustrem wody a szkłem. Czyli parowanie będzie takie jak bez szyby. Albo diody kolorowe przykryj mlecznym szkłem, rozproszy ono na tyle strumień z diody, że kropla nie da rady tego aż tak skupić żeby powstawały te bliki.
JemioloSeba Opublikowano 10 Stycznia 2015 #39 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Albo diody kolorowe przykryj mlecznym szkłem, rozproszy ono na tyle strumień z diody, że kropla nie da rady tego aż tak skupić żeby powstawały te bliki. Ale wtedy piękny efekt led szkag trafi bo światło zostanie rozproszone. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.
marcin_plock Opublikowano 10 Stycznia 2015 Autor #40 Opublikowano 10 Stycznia 2015 Nie wiem jaki będzie efekt z mlecznym kloszem. Próbować nie będę , bo przyszedł mi do głowy inny pomysł. Podkleiłem filcami do krzeseł szyby tak, żeby woda ściakała sobie ku krańcom (minimalne odchylenie od poziomu) i efekt soczewki prawie w 100% został wyeliminowany
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się