Darek73 Opublikowano 22 Listopada 2014 Autor #11 Opublikowano 22 Listopada 2014 Panowie, czy czyściki magnetyczne są coś warte? Te pływające są dość drogie więc zanim wydam to wolę zapytać. PS. Zakupiłem dzisiaj ślimaki Military.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Listopada 2014 #12 Opublikowano 22 Listopada 2014 Panowie, czy czyściki magnetyczne są coś warte? Te pływające są dość drogie więc zanim wydam to wolę zapytać. ...Darek.One czyszczą dobrze i są bardzo wygodne. Ale musisz uważać bo bardzo łatwo można porysować nimi szkło. Ja mam ale używam tylko w roślinnym gdzie wiem ,że żwir nie wejdzie mi między czyścik a szybę .W malawi jest piasek i łatwo może dostać się pomiędzy czyścik a szkło i je porysować stąd ja w Malawi czyszczę gąbką.
stan Opublikowano 23 Listopada 2014 #13 Opublikowano 23 Listopada 2014 Dareczku powiem Ci że świetnym urządzeniem do czyszczenia szyb jest zwykły gąbka do garów ta dwustronna żółto-zielona. Kiedyś ZZ robił ankietę i to właśnie ustrojstwo wygrało ze wszystkimi czyścikami itp. ;-). Oczywiście jak z każdym czyścikiem uważaj żeby nie zaczerpnąć piachu z dna;-).
biz0n Opublikowano 23 Listopada 2014 #14 Opublikowano 23 Listopada 2014 Ja używam czyścika, tego pływającego, fakt cena spora jak na kawałek plastiku, ale uważam że przy zachowaniu ostrożności jest bardzo dobrym rozwiązaniem, przynajmniej dla mnie bo żona się nie drze że syf robię tą wodą i w ogóle, wiecie jak jest Co do glonów to bardzo bym chciał je mieć, nawet dolewałem jakichś mikro i makro, ale to na nic, może kiedyś same wyrosną.
PitBull89 Opublikowano 23 Listopada 2014 #15 Opublikowano 23 Listopada 2014 A czy lanie czegoś na glony ma sęs ? Tak tylko pytam na.przyszłość
Darek73 Opublikowano 25 Listopada 2014 Autor #16 Opublikowano 25 Listopada 2014 Witam ponownie. Właśnie zrobiłem pomiar PO4 testem Salifert. Wychodzi mi 0,25 (w ppm phosphate) lub inaczej 0,08 (ppm phosphate-phosphor). Podmieniałem około 20% wody w niedzielę.
Darek73 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Autor #17 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Ślimaki w ilości 5 szt już od 3 dni robią swoje. Na początku wyszorowały filtr kasetowy i szyby a teraz ruszyły na kamienie. Jadą cały czas w dzień i w nocy. Ciekawe ile czasu im zejdzie na kamienie.
JemioloSeba Opublikowano 2 Grudnia 2014 #18 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Przy absorberze na Purolite polecam Ci się jednak zaopatrzyć w absorber PO4.
Misiek Opublikowano 2 Grudnia 2014 #19 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Ja używam czyścika magnetycznego, pływającego i nie pływającego. Z obydwu jestem zadowolony. Na stałe siedzi w akwarium, nie widoczny na bocznej szybie. Nie bawię się w jego wyciąganie. To bardzo wygodne rozwiązanie i bez trudu radzi sobie z usuwaniem glonów. Trzeba tylko uważać gdy się przy czyści przy dnie, żeby nie podeszło piasku. Wtedy faktycznie można porysować szkło. To jednak dla mnie stanowi mniejszy problem, niż zdejmowanie pokrywy by móc włożyć do akwarium rękę. Im mocniejszy magnes w czyściku tym lepiej będzie skrobał.
Darek73 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Autor #20 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Jakie absorbery P04 polecacie?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się