Skocz do zawartości

Misiek

Użytkownik
  • Postów

    691
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Misiek

  1. Czy znajdą się chętni na kolejny grupowy zakup?
  2. To zależy jakie masz oczekiwania. Jeśli chcesz odchować młode to za około 3 tygodnie (w zależności kiedy odbyło się tarło) możesz samice przenieść do innego zbiornika. Jeśli nie masz chęci na odchowanie młodych, bo i co z nimi potem zrobić, to zostaw samicę w głównym zbiorniku. O tyle mniej stresu zapewnisz samicy.
  3. Do odważnych świat należy W tej kwestii Ci nie pomogę bo nie mam takich doświadczeń.
  4. Słabo to by wyglądał ten 1,5cm nawis . 6 mm to już detal Pewnie mniej niż grubość szyby w Twoim akwarium.
  5. Myślę, że przerwa pod akwarium nie będzie jakimś problemem. Ciężar i tak rozkładany jest na dużą powierzchnie. Jednak sam dla spokoju sumienia poprawiłbym to. Może próba przyklejenia tego do do dna akwarium taśmą bezbarwną, która na krawędziach równo później utniesz. Do wnętrza pod dekoracje też położysz podstawkę. I tu zastosowanie znalazłoby to niebieskie PCV. A mógłbyś spokojnie poszukać normalnego czarnego. Można też zamawiać przez internet. Nawet na forum są namiary na paru sprawdzonych sprzedawców, którzy dobrze docinają. Rozumiem, że z przodu wystaje te 1,5 cm. Jeśli tak to raz, że trochę dużo przy takich rozmiarach. Dwa, że musi to słabo wyglądać. Już lepiej żeby z przodu i tyłu wystawał po 7,5 mm.
  6. Będą potrzebni znajomi do noszenia tego szkła Szacuje ze koło 120 kg będzie ważyć. Odważne kroki biorąc pod uwagę możliwą przeprowadzkę Trzymam kciuki.
  7. Nie prawda, wspominał nie raz w różnych swoich postach, że ten wielomiesięczny brak podmian dotyczy akwarium z tangą. Na szybko kilka postów gdzie wyraźnie jest napisane, że chodzi o tankagnikę http://forum.klub-malawi.pl/podmiany-wody-sposob-uzyskania-t18835.html?p=320249#post320249 http://forum.klub-malawi.pl/podmiany-wody-sposob-uzyskania-t18835.html?p=320575#post320575 http://forum.klub-malawi.pl/podmiany-wody-sposob-uzyskania-t18835.html?p=320761#post320761 Nie szukaj dymu na siłę. Ja także to w ten sposób widzę. Też sugeruje wziąć głeboki oddech Akwarystyka to hobby które uspokoaja
  8. Bardziej polecam dociętą na wymiar płytę spienionego PCV, do dość popularne, proste w wykonaniu i wg mnie estetyczne rozwiązanie. Znajdziesz je w wielu zbiornikach na forum.
  9. Obsada byłaby fajna. Yellow nadrabia żółcią samców i samiczek, za to samiec afry piękna rybka. No i teraz to już CYNOTILAPIA ZEBROIDES RED TOP LIKOMA - http://forum.klub-malawi.pl/cynotilapia-opis-spostrzezenia-hodowcy-t20841.html Link to temat poświęcony gatunkowi, znajdziesz opisy kolegów a także trochę ładnych zdjęć.
  10. Ja też i także polecam ten sposób.
  11. Obstawiam, że w świeżym zbiorniku będzie to I jest to nieszkodliwe i normalne. Powinno schodzić nawet pod palcem, ale ja bym dla tego nie moczył ręki. Kamień osadzał się będzie tylko tam gdzie woda odparuje.
  12. Misiek

    Demasoni

    Forumowy kolega DonPempollo na giełdzie zamieścił ogłoszenie, że poszukuje Demasoni - http://www.klub-malawi.pl/gielda/3-malawi/54-przygarne-pseudotropheus-demas.html
  13. Biologicznie to by sobie poradził sam HW, natomiast nawet oba na bank nie ogarną Ci mechanicznych zanieczyszczeń. Będziesz musiał jeszcze coś zorganizować. A tu opcji wiele, od wewnętrznego mechanika, przez zabudowanie go w kaseciaka po zrobienie filtracji mechanicznej na narurowcu.
  14. A ja myślę, że to dobra okazja by zmienić akwarium na większe. A 120 zł to niemal połowa nowego takiego samego akwarium. Gdybyś zrobił to sam to faktycznie miałbyś to tanio.
  15. Też uważam, że to przesada. A spokojnie można odróżnić od siebie nachalną reklamę od dzielenia się informacjami. I gdyby deccorativo spokojnie podał docelowy link w pierwszym poście, temat byłby połowę krótszy. Sam podjąłem decyzje, że kupie i przetestuję. Test będzie poważny, bo prawdopodobnie przez pół roku mojej nieobecności obsługa zbiorników będzie zapewne słaba. A ten produkt widzę, że może ułatwić poradzenie sobie z prowadzeniem akwarium. -- dołączony post: No i właśnie kupiłem.
  16. O ile parametry wody w akwarium są dobre i nic rybom nie dolega, to dominujące ryby terroryzują resztę. Te nie mając co ze sobą zrobić lewitują pod powierzchnią, licząc że uda się uniknąć nękania / lania. To, że masz słaby wystrój (o którym sam wspominasz) to jedna sprawa. Choć aulona to nie typowy mbuniak i nie potrzebuje sterty gruzu, to jednak jakieś kamienie w akwarium powinny być, pozwolą na to by ryby mogły się nie widzieć, mogą pomóc wyznaczyć granicę ewentualnego rewiru. FF nie mam, ale moje Stuartgranti sp. Chilumba potrafią sobie wzajemnie zaleźć za skórę. Nie wiele też wiadomo o tym jakie duże masz te ryby, im będą większe i starsze tym gorzej będzie się działo w akwarium działo. W jakim w końcu zbiorniku pływają, bo jak w 112 o którym pisałeś w innym temacie, to jest to kolejny powód do ich zachowania.
  17. Z jednej strony tak, a z drugiej wszystko zależy od tego jak bardzo wypchasz i jakim złożem, jakie długie i jak ułożone (skręcone) będą przewody, na jaką wysokość do akwarium pompa musi podnieść wodę. A tak podają nominalną wydajność pompy i mają czyste ręce. Choć uważam, ze powinni informować czytelnie informować że to wydajność pompy.
  18. No tak, zamknął. Słuszna uwaga. Niby jeden wyraz a jak odmienne znaczenie.
  19. Wygląda na to że cykl ruszył. Faktycznie przy aktualizacji postu nie było wiadomości o nowej treści.
  20. Do mnie też doszła duża paka
  21. Też bym tak odpowiedział Pompa 25-40 grundfos alpha kolo 400zl, alternatywy tez energooszczędne poniżej 300 (DIAMOND, WEBERMAN) korpus sztuka - koło 20zł Rury, kolanka i zawory w zależności od systemu montażu na który byś się zdecydował. Można jeszcze nisko budżetowo i dość energooszczędnie ( w zależności od użytej pompy) zrobić filtrację opisaną szeroko w temacie -Filtr kasetowy do akwarium - http://forum.klub-malawi.pl/filtr-kasetowy-akwarium-t23333.html Jeśli to akwarium na zdjęciach nie Twoje, ale inne produkcji Twojego szklarza to jednak też marnie wróży jeśli chodzi o jakość i dbałość wykonania.
  22. Nie zakładaj że wszystkie przeżyją. W środowisku naturalnym przeżywalność narybku też jest nie duża. Ja w swojej 2 letniej karierze w moich akwariach widziałem może 10 sztuk pływającego narybku. A samice inkubują ikrę niemal non stop. To trochę może brutalna selekcja, ale młode jak się postarają to potrafią ukryć się w skałach. Jednak Yellowy potrafią zapolować. Bądź co bądź nie miałbym co robić z całym odłowionym i odchowanym narybkiem. Sporo o tym myślałem i nie ma na to żadnego lekarstwa. Odchowana młodzież którą gdzieś oddasz / sprzedasz, może skończyć fatalnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.