Skocz do zawartości

kranówka NO3=100


imak73

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe określenie wody bardziej czystej od czystej :D



Imak mino wszystko porozglądaj się za tą stacja uzdatniania wody bo to będzie chyba najlepsze rozwiązanie . Z władzą nie wygrasz mieszkamy w Polsce będą tylko odbijać piłeczkę jak juz ktoś napisał.



Damian to określenie mogę zmodyfikować tak

- przy 250ml Purigenu woda jest kryształ - to wszyscy zauważają

- przy 1litrze Purigenu woda jest kryształowy-kryształ tylko mało kogo na to stać.

- przy 1l itrze Purolite A520E woda jest jak przy 1 litrze Purigenu ale każdego na to stać - kolego:D :D


Twoja propozycja co do uzdatniania wody na całe mieszkanie lub dom jest przesadna, bo do spłukiwania w kiblu nie ma potrzeby uzdatniania wody, ale do celów spożywczych jak najbardziej. Nawet jak się okaże że nie ma przekroczenia normy to ten poziom 35 mg/l NO3 też jest nie obojętny dla zdrowia ludzi - piszę delikatnie.

Potrzebne jest nie tyle zmiękczacz wody a usuwacz azotanów taki blok absorbera decco tylko duży i na duże ciśnienia jak to w kranach bywają ale to kaska nie mała.

O cóś takiego http://sklep.osmoza.pl/usuwanie-azotanow-blue-soft-s70vr-1-p-868.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśmie takie coś miałem na myśli jeśli się okaże że w wodzie ma faktycznie szambo to to czy się opłaca czy nie pozostanie do kolegi oceny. Sąsiad ma taki cudo tylko akurat jemu nie jest potrzebne mamy wodę między 5-10 No3. Ale kto bogatemu zabroni :-).

Co do kryształowego kryształu się nie mogę doczekać wszystko zamówione :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za zainteresowanie sprawą.


Na koniec powiem tak, wodę kranową mierzyłem jeszcze kilka razy o różnych porach dnia i nocy w odstępach kilku dniowych - pomiary wahały się moim zdaniem i rodziny - między 50 a 70.

Dlatego zawiozłem wodę do badania i oczywiście jak stwierdziła pani "Nie ma nic niepokojącego - wyniki mieszczą się w normie , wyszło według nich 40. .... usłyszałem jeszcze - Panie żeby pan wiedział jaki syf jest we Wrocławiu , a Kraków to już lepiej nie gadać....i nikt tam od tego nie umarł.


Moja piękniejsza połowa , poczytując w internecie o szkodliwości wysokiego stężenia tego parametru - wpadła na pomysł (oczywiście za moją niewielką pomocą - hi,hi) zakupu filtra RO/ z mineralizatorem (filtr RO 400 BASIC).

Już się cieszę na myśl o wykorzystaniu go do szkiełka.


Ach zapomniałbym dodać, iż kilka dni po moim badaniu wodociągi przeprowadziły płukanie sieci i jak nigdy trwało to dwie noce (nie jak zawsze jednorazowa akcja). Czy to przypadek - nie sądzę.

Po drugim dniu płukania sieci, tuż przed moim blokiem awaria - pękła rura,wielki wykop i prawie cały dzień bez wody.

Teraz nawet nie mierzę kranówki, bo małżonka jeszcze się rozmyśli z zakupem RO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie żeby pan wiedział jaki syf jest we Wrocławiu


Widać, że ta Pani w d... była g... widziała. Woda we Wrocławiu jest bardzo dobra. Poziom NO3 nie przekracza 5 ppm. Ja jeszcze nigdy w kranie nie odnotowałem wyżej niż 1-2 ppm. Potwierdzić to może zarówno Sławek, Andrzej jak i Jarek.


To, że woda jest zgodna z normą nie znaczy, że jest bezpieczna. Foteliki dla dzieci ze styropianu za 15zł z marketu też są zgodne z normą, ale czy są bezpieczne - wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak off-top - nie, nie są bezpieczne a wręcz bywają niebezpieczne.

Wracając do wody i opinii panii. To stary sposób. Jak u nas jest źle to należy powiedzieć, że inni też tak mają a nawet gorzej. Przykładem choćby reakcja Apple po aferze z traceniem zasięgu przez któryś z modeli iphona. Zamiast przeprosić udawadniali, że inne telefony tez tak mają :)


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.