Skocz do zawartości

kranówka NO3=100


imak73

Rekomendowane odpowiedzi

Ryb ci u mnie nie brakuje :o.

Jakiś czas temu NO testami paskowymi były przerażające wychodziło około NO3=150

Dlatego z wielkim uśmiechem czytałem na forum , iż ktoś jest przerażony i prosi o pomoc bo w szkiełku ma no3-40 lub 30.


Niedawno zakupiłem walizeczkę JBL Z TESTAMI KROPELKOWYMI i bawię się z rodzinką w laboranta. Paramerty spadły do tego stanu po zastosowaniu Purolite A520E w korpusie 20' podłączonego mobilnie na powrocie z kubełka Tertatek1200.

O dziwo żywica ta chodzi na okrągło i stanęło na tych NO3=80 , regenerowałem ją jak nastąpił wzrost parametru i chodzi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb ci u mnie nie brakuje :o.

Jakiś czas temu NO testami paskowymi były przerażające wychodziło około NO3=150

Dlatego z wielkim uśmiechem czytałem na forum , iż ktoś jest przerażony i prosi o pomoc bo w szkiełku ma no3-40 lub 30.


Niedawno zakupiłem walizeczkę JBL Z TESTAMI KROPELKOWYMI i bawię się z rodzinką w laboranta. Paramerty spadły do tego stanu po zastosowaniu Purolite A520E w korpusie 20' podłączonego mobilnie na powrocie z kubełka Tertatek1200.

O dziwo żywica ta chodzi na okrągło i stanęło na tych NO3=80 , regenerowałem ją jak nastąpił wzrost parametru i chodzi dalej.



Ale trzeba ciebie ciągnąć za język byś coś napisał.

To teraz mój brak wiary w te parametry NO3 w baniaku się wyjaśniły - latasz na Purolite A520E a tego to nie zapodałeś. Ale coś z tą żywicą pochrzaniłeś albo pH wody masz powyżej 8,4, albo żywicy za mało, albo formowania wstępnego nie zrobiłeś , albo przepływ przez złoże żywicy hektolitrowy. - na co trafiłem??:D jedno dwa czy wszystko na raz?

a co z podmianami wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi - nie należę do gadatliwych.

Ph-8,0

Purolite A520E - wstępne formowanie było, przepływ bardzo wolny, wydaje się wszystko ok.

Sam mam wątpliwości co do ilości, pierwsza regeneracja chyba zbyt szybko choć woda jak w temacie przypominała ciemne piwo lub herbatę jak kto woli.

-- dołączony post:

Jeśli chodzi o podmiany wody to co tydzień robiłem około 250-300 litrów.

Teraz jakieś 150 i rybcie czują się oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi - nie należę do gadatliwych.

Ph-8,0

Purolite A520E - wstępne formowanie było, przepływ bardzo wolny, wydaje się wszystko ok.

Sam mam wątpliwości co do ilości, pierwsza regeneracja chyba zbyt szybko choć woda jak w temacie przypominała ciemne piwo lub herbatę jak kto woli.

-- dołączony post:

Jeśli chodzi o podmiany wody to co tydzień robiłem około 250-300 litrów.

Teraz jakieś 150 i rybcie czują się oki.



poddaję się:D :D

nie wyciągnę z ciebie info

jak zechcesz może na PW będziesz bardziej gadatliwy - zapraszam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ,

Lubię pisać na forum z tą gadatliwością to żarcik.

Jak pisałem PH - 8,0

Zywicy planuję dokupić więcej i zrobić pojemnik z ryry pcv zgodnie z instrukcją kolegi lub poprawić ten mój litr jeśli uważasz ,że słabo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ,

Lubię pisać na forum z tą gadatliwością to żarcik.

Jak pisałem PH - 8,0

Zywicy planuję dokupić więcej i zrobić pojemnik z ryry pcv zgodnie z instrukcją kolegi lub poprawić ten mój litr jeśli uważasz ,że słabo działa.



Odbiegnę trochę od tematu typowo akwarystycznego.

Wgłębiłem się trochę w lekturę normy mówiącej o dopuszczalnej zawartości NO3 w wodociągach. Norma ta wskazuje, że u ODBIORCY dopuszczalna wartość NO3 nie powinna przekraczać wartości 50ppm. Dla Ciebie jako odbiorcy, nie jest ważne jaka jest zawartość NO3 w stacji uzdatniania wody tylko jaka dochodzi do Ciebie (do bloku mieszkalnego lub domku). To w gestii wodociągów jest dostarczenie do Ciebie wody spełniającej normy (nie tylko w stacji uzdatniania ale też na każdym odcinku wodociągów). Jak w każdej instytucji państwowej możesz spodziewać się odbijania piłeczki lub tak popularnej odpowiedzialności rozmytej. Najlepiej idź do sanepidu z próbką wody i poproś o pomiar NO3. Chyba ważniejsze jest zdrowie rodziny od wydania 25zł. A nóż okaże się, że testy są walnięte a woda nie jest tak "podła" jak wskazują testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Jak pisałem PH - 8,0

Zywicy planuję dokupić więcej i zrobić pojemnik z ryry pcv zgodnie z instrukcją kolegi lub poprawić ten mój litr jeśli uważasz ,że słabo działa.



Jak by nie analizować, ale dziwnie Purolite A520E jedynie u ciebie nie działa skutecznie.

U wszystkich którzy zbudowali na nim blok zwala NO3 błyskawicznie i nie słyszałem by było w baniaku więcej jak NO3 -40 mg/l. przy pH 8-8,2. aż do zapełnienia złoża.

Cały czas w twoim przypadku podejrzewam rozkalibrowanie testu JBLa NO3 bo wynik z wodociągu NO3 - 35 bardziej jest wiarygodny niż twój z JBLa -50-60. W tej kwestii powinieneś doprowadzić do weryfikacji przez laboratorium Sanepidu.

Nie wiem jak to złoże jest teraz u ciebie umieszczone w tym korpusie 20" i czy najważniejsze - całe jest równomiernie przepychane wodą. Być może to jest przyczyną złej i nieskutecznej pracy żywicy.

Wiem już z doświadczeń moich i kolegów że 1litr Purolite A520E spokojnie wystarcza na 30-40 dorosłych ryb w baniaku bez względu w ilu litrach wody one pływają czy w 240l czy w 1000l. Dla przykładu przywołam swój baniaczek w firmie gdzie w 240l wody pływa 20 szt dorosłych pysków w tym 5 szt delfinków. i pracuje 1l blok A520E. oraz było 16l złoża biologicznego. Jak przez 3 miesiące nie mogłem wyczyścić gąbek to tak nadmiarowa biologia trzeszczała NO2 - 0,2 ale blok wszystko ten gówniany syf wytrzymał NO - 20 tylko regeneracje nieco częściej ale woda zawsze kryształowo-kryształowa.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale woda zawsze kryształowo-kryształowa.:D


Ciekawe określenie wody bardziej czystej od czystej :D



Imak mino wszystko porozglądaj się za tą stacja uzdatniania wody bo to będzie chyba najlepsze rozwiązanie . Z władzą nie wygrasz mieszkamy w Polsce będą tylko odbijać piłeczkę jak juz ktoś napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem albo coś jest nie tak z testem JBL ,albo przykro to powiedzieć ale kolega coś źle wykonuje.Bo na początku było ponad 100 ,później około 50 a teraz 35 mg/l NO3.Rozbieżności okrutne.Moim skromnym zdaniem i to nie tylko moim z tego co tu czytam,niech kolega wyłoży te 25 zł i będzie miał zbadane dokładnie wodę na zawartość NO3 za pomocą spekrofotometra a nie zawodnego ludzkiego oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.