Skocz do zawartości

Wzrost NO2 nagły


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie cały numer polega na tym, że przy odpowiednio dobranej obsadzie do filtracji biologicznej NO2 powinno być nie wykrywalne , skoro masz 0,025mg/l oznacza, że filtracja nie wyrabia.

Nie przesadzajmy poziom 0,025 to skala dopuszczalnego błędu testów. Poniżej poziomu 0,0 jest pełen luz, poziom szkodliwy zaczyna się od 0,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przesadzajmy czy nie , ale u mnie nigdy po zamknięciu się sie cyklu azotowego nie wyskoczyło no2 powyżej zera ;-). Raz tylko miałem +NO2 jak zepsuł zablokował się wirniki w biologu no2 podskoczyło, po naprawie biologa wsio wróciło do normy. Także dla mnie dobra biologia to NO2= 0,00mg/l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować z tą wartością 0,01 :) Z taką dokładnością żadne domowe testy nie podadzą nam prawdziwej wartości. Takie wahania lub większe to mogą być w samej wodzie w cały zbiorniku. JBL kończy się na 0,025 i jeżeli kolor jest poniżej tego na skali to znaczy, że wszystko działa na 100%. Oczywiście podawanie 0 oznacza nic innego jak to, że wartość mierzona jest poza skalą (oczywiście po tej dobrej stronie :) ). Prawdziwego 0 nigdy nie osiągniemy w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wydaje mi się że mój problem nie został rozwiązany

Po tygodniu czasu dzisiaj robiłem pomiary wody

Testy JBL

NO2 0.05

NO3 20

Z tego co widzę moje NO2 znowu powoli rośnie było już dobrze bo miałem około zera na skali a teraz powoli widzę jego wzrost

Nic nie robiłem co może być przyczyną?

Boję się że znowu będę miał spory wzrost NO2 czy coś robię nie tak

Do tej pory było wszystko w porządku jedynie 1 września kiedy czyściłem kubełek wymieniłem zeolit na grys koralowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......mam dziwne przeczucie ,że Twój problem może być bardzo prozaiczny a zarazem jego przyczyna! Pisałeś w marcu tu na forum ,że po włożeniu obsady ( 12 szt) do 160 litrowego ( brutto) akwarium zaobserwowałeś skok NO2 .Reakcja NO2 (skok) po włożeniu ryb w tej fazie stabilizacji akwarium była jak najbardziej normalna. Akwarium dalej masz 160 litrów ( w rzeczywistości mniej) , zakładam ,że masz dalej 12 szt. rybek ale już znacznie większe! Pisałeś ,że karmisz je "normalnie " trzy razy dziennie ( dotyczy się to tamtego tematu z marca). Być może przyczyną jest przekarmianie tej ilości ryb w takim małym litrażu. Spróbuj dawać im jeść dwa razy dziennie dosłownie odrobinę( aby pokarm nie zdążył opaść na dno) .Zrób najpierw podmianę i ogranicz karmienie i obserwuj...Może biologia w zacznie wtedy normalnie funkcjonować...

....mam świadomość ,że to nie musi być przyczyną..Ale jest przynajmniej bardzo prawdopodobne;)


..a samo przekarmianie potrafi narobić wiele szkód w takim ekosystemie jak akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.