Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Filtr kasetowy, który tutaj opisujemy to w większości przypadków własna robota. Jeśli masz choć odrobinę zdolności manualnych i trochę czasu to wykonasz go bez problemu.


tak, jak pisał Seba, w tym temacie masz wszystko jak zrobić sobie kaseciaka, a może wniesiesz coś nowego... pamiętaj tylko, że jak bedziesz chciał zrobić ze skimmerem, to musi mieć zasys ze strony komory pompy (niższy poziom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. W końcu przebrnąłem przez cały wątek. Wielkie dzięki dla propagatorów tejże filtracji oraz dla makoka, że potrafił odważnie zająć się poprawnym nazewnictwem ;)

Na razie zastanawiam się nad taką filtracją, aczkolwiek nadal najpierw chcę zrobić narurowca. Po prostu należę do tej grupy, która chce jak najwięcej gratów schować, najlepiej poza akwarium. Co mnie przekonuje do omawianego tu filtra, to jego skuteczność i banalne czyszczenie. Co zniechęca, to zajmowane miejsce w akwarium.


Mam pytanie do posiadaczy filtrów panelowych/kasetowych ktorzy maja doświadczenie z narurowcami: która filtracja wg Was lepiej się sprawdza?


Mam tez pytanie do posiadaczy filtrów tutaj opisywanych: jak z głośnością pompek? Te jebao są słyszalne? Na Allegro jest nawet dc9000 !!! :) O tym ze aquael cyrkulator hałasuje było tutaj pisane nie raz. Ale o jebao nie pamietam a zwracałem na to uwagę. Ale wiadomo mogłem przeoczyć.

Makok w swoim filmiku (BARDZO dziekuje! Oglądało sie wyśmienicie, i reklamę nawet obejrzalem :) pokazał ta pompę dc3000 chyba. Bynajmniej na filmiku jej nie słychać, ale wiadomo, ze to tylko filmik.


A gdzie jest decorativo ? :) fajnie by było komentarze dotyczące nowych wersji filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam tez pytanie do posiadaczy filtrów tutaj opisywanych: jak z głośnością pompek? Te jebao są słyszalne? Na Allegro jest nawet dc9000 !!! :) O tym ze aquael cyrkulator hałasuje było tutaj pisane nie raz. Ale o jebao nie pamietam a zwracałem na to uwagę. Ale wiadomo mogłem przeoczyć.



ja do swojego kaseciaka kupiłem dct 4000 ... nowa generacja pomp jebao to DCT jest nawet 12 000 ....robiłem test swojego kaseciaka w wannie z tą pompą i zauwazyłem, że na najmniejszej przepustowości da się ją usłyszeć... jak się zwiększa przepustowość , robi się cichsza...myślę, że w akwa powinna być niesłyszalną .... co do zalet kasecika, to poza banalną obsługą ma tę zaletę, nad filtrami zewnętrznymi, że nigdy nie zaleje mieszkania :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kado


  1. Dct-12000 do 960l nie bedzie za duża? Taka bym kupił do testow w wannie. Przetestowałem tak 2 kubełki i 2 pompy do co :)

  2. ta pompa moze pracować jako niezatopiona? Moze byłaby alternatywą dla alpha2

  3. czy można filtr panelowy umieścić na szybie z tyłu poza alwarium? Oczywiscie niżej od tafli wody. Wydaje sie ze zgodnie z zasadami fizyki powinno działać. Z tego co pamiętam, to pytanie to w tym wątku padło, ale na prawdę tylu stron nie da się spamiętać i wolę się upewnić.



Co do zalety, że nie zaleje mieszkania. No tak - to takie oczywiste, ze nie wymieniłem :)


Nie daje mi spać ten filtr. Gdyby go tak powiesić za akwarium i zalać, to pompa powinna spokojnie wypompowywać napływająca wodę.


Robiąc to z akrylu (mam trochę tego i bezbarwnego i czarnego) można osiągnąć praktycznie bezpieczny filtr. Nie zaleje mieszkania. No i miejsce w akwarium.... Bezcenne :)


Jeszcze jakby ta pompa była niesłyszalna.... Ideał :)


Choroba... Teraz sobie uzmysłowiłem, ze przy braku prądu jednak nie obyło by sie bez zalania mieszkania..... No nic trzeba bylo było dorzucić pasywny zasilacz UPS. Te aktywne z falownikiem nie są potrzebne do akwarium a i hałasują i ciagle prąd pobierają.


Idąc dalej.... Można taki filtr panelowy z co by nie było mocna pompa pod akwarium w stawce. O ile bedzie woda wypompowywana do akwarium, to nie zaleje mieszkania.


A gdyby uszczelnić z góry cała konstrukcje. Czyli zrobić całkowicie zamknięty filtr. Wtedy przy braku prądu nic nie zaleje. Jedynie filtr przestańie pracować. Tak jak w kubełkowym. I jak tu teraz nazwać taka modyfikację. Sump to przeciez nie jest. Kubełkowy tez nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do zalety, że nie zaleje mieszkania. No tak - to takie oczywiste, ze nie wymieniłem :)

Choroba... Teraz sobie uzmysłowiłem, ze przy braku prądu jednak nie obyło by sie bez zalania mieszkania.....

Idąc dalej.... Można taki filtr panelowy z co by nie było mocna pompa pod akwarium w stawce

A gdyby uszczelnić z góry cała konstrukcje. Czyli zrobić całkowicie zamknięty filtr. Wtedy przy braku prądu nic nie zaleje.

I jak tu teraz nazwać taka modyfikację. Sump to przeciez nie jest. Kubełkowy tez nie:)



Kolego - entuzjasto porządku na forum, systematyki i prawidłowego nazewnictwa - przeczytaj powyżej co sam napisałeś w jednym poście.

Nie rób z tego tematu " Filtr kasetowy" bałaganu.

W swojej istocie jest to filtr grawitacyjny zawsze wewnątrz baniaka.


Filtr panelowy i wszystkie inne systemy filtracji które chcesz w tym temacie przemycić to inna " broszka"

Filtr panelowy masz w necie i jest taki

https://www.google.pl/search?q=filtr+panelowy&biw=1252&bih=535&tbm=isch&imgil=7lxCfFrPTNW7OM%253A%253BTtDvIBE6q3AauM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.fotosik.pl%25252Fu%25252Fahaja%25252Falbum%25252F264323%25252F1%25253Fshow%2525253D5&source=iu&pf=m&fir=7lxCfFrPTNW7OM%253A%252CTtDvIBE6q3AauM%252C_&usg=__E309nbI790vCVzgME8OPpe202cU%3D&ved=0CCkQyjc&ei=oQdPVa2PBcX5ywPt7YGQDQ#imgrc=7lxCfFrPTNW7OM%253A%3BTtDvIBE6q3AauM%3Bhttp%253A%252F%252Fimages29.fotosik.pl%252F76%252Fc7f593ff783bea11gen.gif%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.fotosik.pl%252Fu%252Fahaja%252Falbum%252F264323%252F1%253Fshow%253D5%3B620%3B395


i tu dopiero jest bałagan bo i taki zewnętrzny i wewnętrzny i nie grawitacyjny i nawet sump bocznoprzepływowy - wszystko pakują jako filtr panelowy.

My tu mamy filtr kasetowy w dwu ostatecznych wersjach 6.0 i 7.0 co nie nie znaczy że koniec wersji.

Więc załóz nowy temat o filtracji Olobolo bo przecież i tak napisałeś że narurowiec będziesz robił bo ci w 900l baniaku 15l na kasetę szkoda.

Pytałeś o decorativo to masz deccorativo - ale bez napinki a tym bardziej urazy kolego.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.