Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czyli nieważna konstrukcja wewnętrzna, ważne, że to sześcian z pompa? To zabudowane filtry wewnętrzne, np. taki Aquael z serii FAN-X to w sumie też panel filtracyjny?


Wysłane z telefonu

Opublikowano
Czyli nieważna konstrukcja wewnętrzna, ważne, że to sześcian z pompa? To zabudowane filtry wewnętrzne, np. taki Aquael z serii FAN-X to w sumie też panel filtracyjny?


Wysłane z telefonu



Ja rozumiem, że uwielbiasz dyskutować tylko po to żeby coś pisać.. tylko szkoda, że nie wnosi to nic do tematu.

  • Dziękuję 2
Opublikowano

Mnie po prostu ciekawi pojemność terminu "filtr panelowy". Nie ważne którędy wpływa woda, jak płynie, czy podciśnieniowo czy grawitacyjnie. Ważne, że przypomina sześcian. Nawet w akwarium nie musi być włożony.


Przy okazji, napisz proszę, co Twój post wnosi do dyskusji oprócz tego, że starałeś się mi dogryźć... :)


Wysłane z telefonu

Opublikowano

Tak sobie śledzę ten wątek od dłuższego czasu i zastanawiam się, czy ktoś z aktualnych "kaseciakowców" rozważał albo próbował wykorzystać do napędu swoich filtrów falowanika, np. takiego jvp. O ile się nie mylę to pompa do kaseciaka nie musi mieć poteżnego zasysu ani wysokości podnoszenia, w zasadzie przecież w ogóle nie musi dysponować takimi poarametrami, bo chodzi jedynie o wyrzucenie wody, która sama próbuje zapełnić opróżnianą kasetę, więc może zamiast wykorzystawać energochłonne pompy, skorzystać z falownika, który przy mocy 11 watt wywala 5tys litów wody na godzinę i w dodatku kosztuje koło 60 zł?\

Pytam, bo sam to rozważam i jdyny problem jaki widzę to wykonanie łatwego sposobu montowania wylotu falowanika na boku kasety.

Opublikowano

Pomysł taki miałem ale nigdy nie wykonałem. Szczerze czekam aż ktoś spróbuje bo jestem niezmiernie ciekaw jak taki falownik się zachowa. Montaż powinien być prosty - wycięcie dziury o średnicy końcówki wylotowej JVP i wkleić lub wcisnąć go w pcv. Do tego można dokupić takie dysze nakładane na jvp 201 lub 200 w celu ustawienia kierunku wylotu. Będę kibicował projektowi ;)

Opublikowano

Tak napęd jest jak najbardziej możliwy, ale trzeba mieć tą pompę z regulacją mocy, ponieważ w zależności od wkładów może zasysac powietrze.

Niemniej tak konstruuje się w solniczkach waveboxy wbudowane w komin. Tam pełnią inną funkcję. Ale da się tym napędzać. Jedyny minus jaki widać to szerokość strumienia, bo ta pompa zamontowana za nisko zamiecie cały piach.

Opublikowano
Montaż powinien być prosty - wycięcie dziury o średnicy końcówki wylotowej JVP i wkleić lub wcisnąć go w pcv. Do tego można dokupić takie dysze nakładane na jvp 201 lub 200 w celu ustawienia kierunku wylotu.


Na tą dyszę nie wpadłem, dzięki temu będzie jaka taka możliwość regulacji kierunku przepływu, dzięki za pomysł. Z montażem coś wykombinuje jak przyjdzie do składania kasety.


Tak napęd jest jak najbardziej możliwy, ale trzeba mieć tą pompę z regulacją mocy, ponieważ w zależności od wkładów może zasysac powietrze.


O takiej pompie właśnie myślałem, obecna jvp trochę duża jest i za głośna jak na moje standardy. Planowany wkład to jedynie gruba gąbka, więc dopływ wody powinien być ok.


Tak dla wyjaśnienia to kaseta nie jest celem samym w sobie a raczej chodzi o zapewnienie wstępnego prefiltra dla narurowca (siła zasysu jest duża i zaciąga piasek wykopywany przez ryby) i dodatkowej pracy falownikowi co by bardziej produktywnie dmuchał. Układ prosty, jedna komora na gąbkę, druga z falownikiem i zasysem narurowca. Zajmie to trochę miejsca w akwa ale i tak zamierzałem schować falownik i zasys narurowca za jakimś panelem więc to nie problem a może przy okazji zwiększy się efektywność filtracji. Czy pomysł trafny okaże się w praktyce ;)

Opublikowano

Panowie, zamierzam sobie taki filtr zrobić, póki baniak stoi pusty, więc może zostało komuś materiału żeby wykonać do zbiornika wys. 60 szer. 50 ....? chętnie odkupię

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.