Shiroki Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Autor #21 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Najpierw bym zamontował sprzęt a dopiero później bawił się w ustawianie kamieni, najładniejszą kompozycję może zepsuć jedna stercząca rura . No prosze. A ja zamontowaniem sprzęt. Czyli rozumiem, ze rurki nie rzucają się w oczy
waszek18 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 #22 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Brawo :-) ale z środkiem popracuj :-D ze dwa daj do prawego rogu w głębi :-)
Shiroki Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Autor #23 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Tak nisko wszystko jakoś i strasznie schludnie. Nie chcesz zrobić delikatnego bałaganu? Choć odrobinę. :-) w naturze nie zdarza się że wszystko ułoży się tak pod linijkę. Rzeczywiscie, masz racje, ze troche "bałaganu" sie przyda. Mogę powiedzieć, że juz troszkę wszystko wyglada inaczej ;-) To pierwotne ustawienie, trzeba je jeszcze zmienić. Na to mam czas ;-). A co do natury. Otóż moge ci powiedzieć, ze sa takie miejsca w naturze, gdzie wszystko jest tak idealnie ustawione. Chociażby Grecja gdzie wymyślono słynne złote zasady proporcji 1:1,618 (ktore tu uzylem) Zaintrygowało mnie, że środek jest nie ten... teges. Muszę się temu przyjrzeć. Pamiętajcie, ze jeszcze piachu tu nie ma Mówicie nisko? Kurcze, najniższy kamień ma 20 cm! Groty sa porobione pod pyśki, ktire maja sobie gdzie groty kopać. Obsada jest juz ustalona. Przemyślę jeszcze... -- dołączony post: Brawo :-) ale z środkiem popracuj :-D ze dwa daj do prawego rogu w głębi :-) Cos tam dodam.... Chociaz zostawiłem tam miejsce dla kolejnych terytorialistow. Centralnie celowo pozostawillem "arenę" i miejsce dla toniowcow. Moze od razu powiem, jaka planowana jest obsada: Labidochromis caeruleus 1+5 Labidochromis sp. perllmut 1+5 Iodotropheus sprengerae 2+5 Plus aluncara Maleri CHipoka Orange 2+4
eljot Opublikowano 15 Kwietnia 2014 #24 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Jak sprzęt zamontowałeś to połowa sukcesu, jak wlejesz wodę będziesz się bawił w ustawienie cyrkulacji
Shiroki Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Autor #25 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 No generalnie sie zgodze Jak nie przemarsz wojsk, to sraczka Jak ustawie cyrkulację, to parametry beda sie wahać. Jak poradze sobie z oarametrami, to cos innego pierdyknie. No całe to nasze Malawi No nie? Nie ma łatwo. Nie lepiej było mi wrzuci gubiki? ;-) No nie lepiej, bo bym tu nie trafił. Na szczescie z góry te kamienie wyglądają tez dobrze i z cyrkulacja nie powinno byc probemu. Ja zaraz wrzuca fotkę z boku to moze bedzie lepiej widac
Shiroki Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Autor #26 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Dzisiaj zakończyłem ustawianie kamulców. Musiałem pogodzić dwie rzeczy: po pierwsze, by pyszczaki miały gdzie grzebać i robic swoje jaskinie. Maja tu miejsca do wyboru duzo. Ciekawe czy Harissimi wniesie w świetle wystroju jakieś uwagi do wybranego składu obsady ;-) Druga rzecz, chciałem przygotowac kilka "aren" by terytorialne miały gdzie sie rządzić. W sumie mają miejsce na 4 "terytoria". Jest jeszcze jedno extra, ale opowiem o nim jak sie pyśki nim zainteresują. Jak juz pisałem w watku o obsadzie, moje akwarium zasiedlą pyszczaki niewielkie i spokojne, wiec jest miejsce dla toniowcow, dla ryb granicy litoralu oraz grzebiacych w piasku. Jest kilka kamulców specjalnie wybranych dla pyszczakow z płaskimi "szczytami" zachecajcymi do zalotów. Jest kilka miejsc, gdzie młode maja okazje sie schować. Troche morduje sie z filtrami. Musze uszczelnić moja samoróbkę, bo bierze za duzo powietrza. Ale dzieki napowietrzaniu mogłem ustalic cyrkulację. Woda pięknie cyrkuluje dokladnie tak jak chciałem. Same filtry (2 X JBL CristalProfi e1501 GREENLINE) zasypalem "gratisami" - PO4 pochłaniający fosforany, oraz mieszanka Multi-zoolit. Wyrzuciłem kulki szklane jakie były na wyposażeniu, zapelnilem za to koszuk skruszoną mieszanką koralowca. Przez to filtr mi troche głośno pracuje, kamyki sie tłuką. Moze niepotrzebnie wyrzuciłem czesc gąbek (musze to przemyslec), ale na razie wszystko pieknie sie klaruje. Na koncu wlałem AZOO 11 in 1 SUPER BIO-BACTERIA jako starter. Jutro jadę kupic odczynniki do badania wody. No i zaczyna sie czekanie. Wiec mozna chalupe posprzątać. Jutro jeszcze dodatkowe listwy oświetleniowe robie, bo chce sobie udowodnić, że można sobie fajnie oświetlić taki baniak jak mój dobrymi ledami. Jak macie jakies jeszcze rady dla mnie walcie smialo. Tylko prosze nie mówcie mi, czy mam jakis kamien przesunąć, bo juz nie dam rady zmieniac czegokolwiek. Zmieniłem to tyle razy, ze chyba wszystkie opcje ustawień wykorzystałem Dziekuje wszystkim za pomoc, szczegolnie za sugestie zmiany ustawienia środka. Były bardzo trafne. Teraz uzyskano fajna perspektywę i te "odrobine" bezładu i chaosu, o ktora ktoś mnie prosił. W załączeniu fotka baniaka. Jeszcze "nie konkursowa" ;-)
waszek18 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 #27 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Wg mnie jest znacznie lepiej. Wprowadziłbym jeszcze małą zmianę ale to już nie ważne. Wygląda to fajnie. Serio.
Shiroki Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Autor #28 Opublikowano 16 Kwietnia 2014 Brakuje rybek. One sobie resztę same przebudują Maja gdzie kopać
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się