Shiroki Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Autor #11 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 No dobra. Zdaję relację z postępów. W szafce dwa JBL-ki, czekają na zalanie. Akwarium wypoziomowane, sprawdzone próbnie zalane. Jutro płukania piasku, parzenie i ustawianie kamulców. Oto jak sie prezentuje alwarium. Tło zrobione z matowej morskiej tapety, ale nie jestem w stanie usunac wszystkich zacieków i je widac w tle, chociaz powinny je zasłonić kamulce. Albo zmienie kolor. Jak sie akwarium prezentuje na teraz, w załączeniu. Oswietlenie na razie jedna listwa Power -ledów. Pod kamukca podlożyłem dwie warstwy 0,5 cm podkładów pod panele. Chyba starczy? Ciąg dalszy nastąpi...
yaro Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #12 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 co powinieneś poprawić to na pewno oświetlenie - jeżeli będzie świecić od tyłu w kierunku przedniej szyby, wszystkie ryby będziesz miał prześwietlone, co wiąże się z tym, że nie zobaczysz jak piękne i kolorowe są twoje ryby. Zmień kierunek padania światła z przodu w kierunku tyłu i będzie dobrze.
Shiroki Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Autor #13 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Oczywiscie, ze tak zrobie. To na razie tak wisi tymczasowo
yaro Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #14 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 uffffff bo ze zdjęcia już mnie raziły te ledy
benassi Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #15 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Baniak zapowiada sie super ciekaw jestem jaki bedzie efekt finalny.Ile waza takie kamienie?
Shiroki Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Autor #16 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Zobaczymy. Sam jestem ciekaw. Nie wiem ile ważą, tak na oko z 50 kg. Kamyki odkryłem przypadkiem. Będąc w. Grecji zachwycioem sie skałami osadowymi. Sa piekne, sa jakby zapisem historii. Występują wszedzie. Meteora, to skala z Brazylii, wystepuje u nas jakie megality w hurtowniach z kamieniami ozdobnymi do ogrodu. To zlepieńce, posiadające warstwy kwarcytu, granitu i wapnia. Sa wyjątkowo piekne, pokryte czasami brązowym lessem, czasami warstwy przechodzą od brązowy w kolory pastelowe, szare i kakaowiec. Kość słoniowa i kolor latte. Zakochałem sie w skalce, pływając po morzu Srodziemnym, widzac jak jest formowana przez wodę. Potem interesując sie aquaskapingiem, odkryłem, ze jest bardzo mało aranżacji z tym kamieniem. A kiedy zobaczyłem gdzies zdjecie z pewnej rafy Malawi (nie moge znaleść foty) to postanowiłem, ze jak bede robił akwarium litoralu Malawi, to pożenię te skaly z pyszczakami. A jak wyjdzie? No jesli rozwiąże problem rurek w moich JBElkach, to jutro moze zaprezentuje juz moj baniak. Ale na razie prosze spojrzec na to:
paputek25 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 #17 Opublikowano 14 Kwietnia 2014 Ciekawie sie zapowiada ` bede. kibicowac.
Shiroki Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Autor #18 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 No i pierwsza proba ustawienia kamieni. Troche zlamalem zasady ale podobno zasady aquaskipingu sa po to by je łamać. Połamałem je, bo chciałem stworzyc troche kryjowek i tworzyc pyszcaakom dobre warunki. Warunki estetyczne miały byc tuż potem. Jutro kładę piach i zalewam. Oświetlenie na razie tylko listwa Power-led. W ciagu dwoch dni wejdą jeszcźe super jasne ledy rgb Samsunga GCQ. Jesli macie jakies uwagi, walcie smialo.
waszek18 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 #19 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Tak nisko wszystko jakoś i strasznie schludnie. Nie chcesz zrobić delikatnego bałaganu? Choć odrobinę. :-) w naturze nie zdarza się że wszystko ułoży się tak pod linijkę.
eljot Opublikowano 15 Kwietnia 2014 #20 Opublikowano 15 Kwietnia 2014 Te dwa na środku trochę psują efekt, lewa strona ok. Ale... najpierw bym zamontował sprzęt a dopiero później bawił się w ustawianie kamieni, najładniejszą kompozycję może zepsuć jedna stercząca rura .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się