Shiroki Opublikowano 15 Marca 2014 #1 Opublikowano 15 Marca 2014 Witam serdecznie wszystkich Malawistów Najpierw Was poczytałem, teraz czas sie przywitać. Chciałbym najpierw wszystkim tu piszącym z góry podziękować - bez Was umordowalbym sie setnie. Dzieki Wam nadgoniłem czas i odświeżyliśmy wiedzę. Dzisiaj jest taki wybor sprzętu, że naprawde dokonanie wyboru najlepszego - bez Was byłby niemożliwe, tak wiec wszystkim Użytkownikom tego forum jeszcze raz bardzo dziekuje. Generalnie pierwsze swoje akwarium miałem lata świetlne temu. Miałem przerwę ponad 10 letnią, gdzie żadne szkło nie chlupotało mi w domu, ale nadszedł ten czas, ze żona nie mogła mi już zabronić ;-) budowy zbiornika w domu - negocjacje zakończone :-) . Za soba mam akwaria z pielęgnicami, kiedys to była moja pasja. Miałem epizod z Tanganiką. Pomagalem dwóm kolegom w budowie dwoch ogromnych akwariów z pielęgnicami (oba po kilka tysiecy litrów) Synek ma uruchomiony mały zbiorniczek z rybkami (żółtaczki indyjskie - wg. Aranżacji jaką sobie sam zrobił - nie zmusicie mnie bym go tu pokazał) . Teraz czas na mnie. W najbliższym tygodniu zamawiam szkło 160/60 wys. 50 cm, częściowo z Optiwhite. Dzisiaj kupiłem część skałek (wystrój to konstrukcja oparta na skałkach o nazwie meteora plus piasek jasny kwarcowy). Musze znaleźć jeszcze dwie skałki, co nie jest łatwe, jak się planuje według zasad aquaskapingu. Oswietlenie robię własne w oparciu o tasmy led smd-5050 o wysokiej wydajności - RGB. Szafka juz zamówiona (klasyczna diversa SOLiD). Planowane dwa wiaderka jako filtry bio i mechanik. To na razie wszystko. Chciałem sie przywitać i jeśli nie macie nic przeciwko, umieścić ku potomności ślad po budowie mojego skromnego zbiorniczka. W załączniku czesc kamyków zakupionych w składzie na Opaczu Kol. Serdecznie pozdrawiam
Shiroki Opublikowano 15 Marca 2014 Autor #3 Opublikowano 15 Marca 2014 Tak. Ale kupiłem ostatnie - nie były tanie. Zakupiłem je za 200 pln tutaj: CKO Brzozowy Raj ul.Ryżowa 104a, 05-816 Opacz Kol. k/Warszawy. Ale wiem, ze pod Wrocławiem i na Śląsku nie ma z nimi większych problemow. Niestety nie wiem kiedy tam bede. Teraz szukam jeszcze dwoch co nie jest łatwe. Zgodnie z zasadami "złotych punktów" potrzebne mi sa dwie "górki" o wysokości 33 cm i 17-18, by całość ładnie cieszyła oko. Jakby jtoś słyszał, gdzie mozna chociazby wysyłkowa podobne meteory zalatwic to prosze o info. Bede wdzieczny. Skałki sa naprawde bardzo ładne, ciepłe karmelowe pasy. Jak zasłonią sie, beda bardzo ładnie wyglądać...
ari1988 Opublikowano 16 Marca 2014 #4 Opublikowano 16 Marca 2014 skałki klimatyczne mozna z nich naprawde fajny efekt uzyskac
Shiroki Opublikowano 16 Marca 2014 Autor #5 Opublikowano 16 Marca 2014 Tak, to prawda. Dlatego mam nadzieję zrobić coś naprawdę fajnego, majac jeszcze do tego małżonkę, ktora zgodziła sie na akwarium pod warunkiem, że będzie ono "naprawde fajne" (cokolwiek to znaczy ;-)) Dlatego sporo poczytałem (polecam gorąco ten artykuł http://fish-etc.com/aquascaping-main/how-to-hardscape-your-aquarium Tak wiec szukam jeszcze dwoch większych skałek meteory i bede zabierał się do ich układania. Sam jestem ciekaw ostatecznego efektu. Jeszcze dwa tygodnie czekania na dostawę sprzętu. Ale cierpliwy jestem.
KubaWe Opublikowano 19 Marca 2014 #6 Opublikowano 19 Marca 2014 Bardzo orginalne skałki. Czekam na postępy.
Shiroki Opublikowano 19 Marca 2014 Autor #7 Opublikowano 19 Marca 2014 Sam czekam Zamówienia dopiero spływają :-(
Shiroki Opublikowano 20 Marca 2014 Autor #8 Opublikowano 20 Marca 2014 Czytam Was (rany, kopalnia wiedzy - chylę czoła przed doświadczeniem Piszących). Dzieki temu czekanie na dostarczenie zamówionych elementów baniaka oraz aranżacji jest znośne. Dzisiaj przyszła druga (ostatnia partia kamulców meteory - zdjęcie w załączeniu). Pan Przemek nie odpowiedział na moj msg w sprawie akwarium, ale pośpiechu nie ma, szafka ma przyjsc dopiero za tydzien. Na razie choruje i dzieki temu moge odebrać przesyłki i Was czytać
eljot Opublikowano 20 Marca 2014 #9 Opublikowano 20 Marca 2014 Kamulce naprawdę fajne. Ciekawi mnie jak to wszystko zaaranżujesz, muszę niestety poczekać pewnie aż będzie baniak
Shiroki Opublikowano 20 Marca 2014 Autor #10 Opublikowano 20 Marca 2014 Uczę sie cierpliwości chociaz trudno, bo człowiek pracuje i ma mało czasu. Połowe rzeczy załatwiam śledząc fora, czytajac co ludzie piszą, licząc i kalkulując na końcu zamawiając... Ale co ja godom - sami to znacie. Jutro kolejna dostawa, za tydzien szafka i pokrywa, w tygodniu mam nadzieje zalatwic wiadra i szkło. Pan Przemek sie nie odezwał, więc bede łapał szklarza, ktory ma mi zrobic baniak. Także po sklejeniu trzeba odczekać parę dni... Tak więc cierpliwie oczekam i Was czytam. :-) A jest co. Przerwa paroletnia w akwarystyce to naprawde wiele nowych doświadczeń i zmian. Musze sie od Was wielu rzeczy nauczyć
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się