Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Najpierw bym zamontował sprzęt a dopiero później bawił się w ustawianie kamieni, najładniejszą kompozycję może zepsuć jedna stercząca rura ;).


No prosze. A ja zamontowaniem sprzęt. Czyli rozumiem, ze rurki nie rzucają się w oczy :)

Opublikowano
Tak nisko wszystko jakoś i strasznie schludnie. Nie chcesz zrobić delikatnego bałaganu? Choć odrobinę. :-) w naturze nie zdarza się że wszystko ułoży się tak pod linijkę.


Rzeczywiscie, masz racje, ze troche "bałaganu" sie przyda. Mogę powiedzieć, że juz troszkę wszystko wyglada inaczej ;-) To pierwotne ustawienie, trzeba je jeszcze zmienić. Na to mam czas ;-). A co do natury. Otóż moge ci powiedzieć, ze sa takie miejsca w naturze, gdzie wszystko jest tak idealnie ustawione. Chociażby Grecja gdzie wymyślono słynne złote zasady proporcji 1:1,618 (ktore tu uzylem)


Zaintrygowało mnie, że środek jest nie ten... teges.

Muszę się temu przyjrzeć. Pamiętajcie, ze jeszcze piachu tu nie ma :)

Mówicie nisko? Kurcze, najniższy kamień ma 20 cm! Groty sa porobione pod pyśki, ktire maja sobie gdzie groty kopać. Obsada jest juz ustalona. Przemyślę jeszcze...

-- dołączony post:

Brawo :-) ale z środkiem popracuj :-D ze dwa daj do prawego rogu w głębi :-)


Cos tam dodam.... Chociaz zostawiłem tam miejsce dla kolejnych terytorialistow. Centralnie celowo pozostawillem "arenę" i miejsce dla toniowcow.

Moze od razu powiem, jaka planowana jest obsada:


Labidochromis caeruleus 1+5

Labidochromis sp. perllmut 1+5

Iodotropheus sprengerae 2+5

Plus aluncara Maleri CHipoka Orange 2+4

Opublikowano

No generalnie sie zgodze :) Jak nie przemarsz wojsk, to sraczka :)

Jak ustawie cyrkulację, to parametry beda sie wahać. Jak poradze sobie z oarametrami, to cos innego pierdyknie. No całe to nasze Malawi :) No nie?

Nie ma łatwo.

Nie lepiej było mi wrzuci gubiki? ;-) No nie lepiej, bo bym tu nie trafił.

Na szczescie z góry te kamienie wyglądają tez dobrze i z cyrkulacja nie powinno byc probemu. Ja zaraz wrzuca fotkę z boku to moze bedzie lepiej widac :)

Opublikowano

Dzisiaj zakończyłem ustawianie kamulców. Musiałem pogodzić dwie rzeczy: po pierwsze, by pyszczaki miały gdzie grzebać i robic swoje jaskinie. Maja tu miejsca do wyboru duzo. Ciekawe czy Harissimi wniesie w świetle wystroju jakieś uwagi do wybranego składu obsady ;-)


Druga rzecz, chciałem przygotowac kilka "aren" by terytorialne miały gdzie sie rządzić. W sumie mają miejsce na 4 "terytoria". Jest jeszcze jedno extra, ale opowiem o nim jak sie pyśki nim zainteresują. Jak juz pisałem w watku o obsadzie, moje akwarium zasiedlą pyszczaki niewielkie i spokojne, wiec jest miejsce dla toniowcow, dla ryb granicy litoralu oraz grzebiacych w piasku. Jest kilka kamulców specjalnie wybranych dla pyszczakow z płaskimi "szczytami" zachecajcymi do zalotów. Jest kilka miejsc, gdzie młode maja okazje sie schować.

Troche morduje sie z filtrami. Musze uszczelnić moja samoróbkę, bo bierze za duzo powietrza. Ale dzieki napowietrzaniu mogłem ustalic cyrkulację. Woda pięknie cyrkuluje dokladnie tak jak chciałem.

Same filtry (2 X JBL CristalProfi e1501 GREENLINE) zasypalem "gratisami" - PO4 pochłaniający fosforany, oraz mieszanka Multi-zoolit. Wyrzuciłem kulki szklane jakie były na wyposażeniu, zapelnilem za to koszuk skruszoną mieszanką koralowca.

Przez to filtr mi troche głośno pracuje, kamyki sie tłuką. Moze niepotrzebnie wyrzuciłem czesc gąbek (musze to przemyslec), ale na razie wszystko pieknie sie klaruje. Na koncu wlałem AZOO 11 in 1 SUPER BIO-BACTERIA jako starter. Jutro jadę kupic odczynniki do badania wody. No i zaczyna sie czekanie. Wiec mozna chalupe posprzątać. Jutro jeszcze dodatkowe listwy oświetleniowe robie, bo chce sobie udowodnić, że można sobie fajnie oświetlić taki baniak jak mój dobrymi ledami. Jak macie jakies jeszcze rady dla mnie walcie smialo. Tylko prosze nie mówcie mi, czy mam jakis kamien przesunąć, bo juz nie dam rady zmieniac czegokolwiek. Zmieniłem to tyle razy, ze chyba wszystkie opcje ustawień wykorzystałem :)

Dziekuje wszystkim za pomoc, szczegolnie za sugestie zmiany ustawienia środka. Były bardzo trafne. Teraz uzyskano fajna perspektywę i te "odrobine" bezładu i chaosu, o ktora ktoś mnie prosił. W załączeniu fotka baniaka. Jeszcze "nie konkursowa" ;-)

post-14693-14695717187464_thumb.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.