Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No dobra. Zdaję relację z postępów. W szafce dwa JBL-ki, czekają na zalanie. Akwarium wypoziomowane, sprawdzone próbnie zalane. Jutro płukania piasku, parzenie i ustawianie kamulców. Oto jak sie prezentuje alwarium. Tło zrobione z matowej morskiej tapety, ale nie jestem w stanie usunac wszystkich zacieków i je widac w tle, chociaz powinny je zasłonić kamulce. Albo zmienie kolor. Jak sie akwarium prezentuje na teraz, w załączeniu. Oswietlenie na razie jedna listwa Power -ledów.

Pod kamukca podlożyłem dwie warstwy 0,5 cm podkładów pod panele. Chyba starczy?

Ciąg dalszy nastąpi...

post-14693-14695717163278_thumb.jpg

Opublikowano

co powinieneś poprawić to na pewno oświetlenie - jeżeli będzie świecić od tyłu w kierunku przedniej szyby, wszystkie ryby będziesz miał prześwietlone, co wiąże się z tym, że nie zobaczysz jak piękne i kolorowe są twoje ryby.

Zmień kierunek padania światła z przodu w kierunku tyłu i będzie dobrze.

Opublikowano

Zobaczymy. Sam jestem ciekaw. Nie wiem ile ważą, tak na oko z 50 kg. Kamyki odkryłem przypadkiem. Będąc w. Grecji zachwycioem sie skałami osadowymi. Sa piekne, sa jakby zapisem historii. Występują wszedzie. Meteora, to skala z Brazylii, wystepuje u nas jakie megality w hurtowniach z kamieniami ozdobnymi do ogrodu. To zlepieńce, posiadające warstwy kwarcytu, granitu i wapnia.

Sa wyjątkowo piekne, pokryte czasami brązowym lessem, czasami warstwy przechodzą od brązowy w kolory pastelowe, szare i kakaowiec. Kość słoniowa i kolor latte. Zakochałem sie w skalce, pływając po morzu Srodziemnym, widzac jak jest formowana przez wodę. Potem interesując sie aquaskapingiem, odkryłem, ze jest bardzo mało aranżacji z tym kamieniem. A kiedy zobaczyłem gdzies zdjecie z pewnej rafy Malawi (nie moge znaleść foty) to postanowiłem, ze jak bede robił akwarium litoralu Malawi, to pożenię te skaly z pyszczakami.

A jak wyjdzie? No jesli rozwiąże problem rurek w moich JBElkach, to jutro moze zaprezentuje juz moj baniak. Ale na razie prosze spojrzec na to: IV2.gif

Opublikowano

No i pierwsza proba ustawienia kamieni. Troche zlamalem zasady ale podobno zasady aquaskipingu sa po to by je łamać. Połamałem je, bo chciałem stworzyc troche kryjowek i tworzyc pyszcaakom dobre warunki. Warunki estetyczne miały byc tuż potem.

Jutro kładę piach i zalewam. Oświetlenie na razie tylko listwa Power-led. W ciagu dwoch dni wejdą jeszcźe super jasne ledy rgb Samsunga GCQ.

Jesli macie jakies uwagi, walcie smialo.

post-14693-1469571717868_thumb.jpg

Opublikowano

Tak nisko wszystko jakoś i strasznie schludnie. Nie chcesz zrobić delikatnego bałaganu? Choć odrobinę. :-) w naturze nie zdarza się że wszystko ułoży się tak pod linijkę.

Opublikowano

Te dwa na środku trochę psują efekt, lewa strona ok.

Ale... ;) najpierw bym zamontował sprzęt a dopiero później bawił się w ustawianie kamieni, najładniejszą kompozycję może zepsuć jedna stercząca rura ;).

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.