Skocz do zawartości

Gdańsk


piotriola

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.12.2016 o 20:06, michal_j napisał:

po tym pół roku chciałbym zweryfikować swoją opinię, ryby podrosły i wyrosło z nich to (wielkość jakieś 6 cm) :

b11f04cb3f8b7957c46982c7594b7701.jpg

taki z niego Membe Deep jak ze sroki orzeł ... zdjęcie nie jest najwyższych lotów, ale widać, że pyska metriaclimy to nie ma .. to jest zwykły saulosi coral, tyle, że po selekcji, żeby mniej więcej miał wzór MD i nie miał pasów pionowych

sprzedawca naciąga bo kupiłem te ryby jako Membe Deep F1 "od Fuljera" po 25 PLN szt ... ten sam Aquaafrika oferuje Pseudotropheus Flavus F1 (ciekawe skąd wziął dzikich rodziców tych efjedynek) ..

Kolega z tego forum kupował u Malawiana prawdziwe MD :

med_gallery_14432_22_1469462739_15010.jp

widać budowę metriaclimy i różnicę w ubarwieniu, mój koło tego nawet nie pływał ..

radzę się zastanowić przy zakupach u tego sprzedawcy

pozdrawiam

Michał

Zdjęcie 1 to nie jest membe deep.

Zdjęcie 2 a i owszem.

Membe ma charakterystyczny pysk, z pełnym wybarwieniem trzeba trochę poczekac - ale wtedy wygląda jak na załączonym zdjęciu. Ja zaobserwowałem również, że samice wycierają się później niż u saulosi.

Z mojej strony mogę polecić źródło czystych membe od Fuljera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To mnie wprowadziliście w lekką wątpliwość.. Kupiłem na dniach u tego sprzedawcy 10 szt młodych saulosi, odbierałem osobiście i mogłem wybrać na tyle, na ile dało się wskazać ruchliwe maluchy (4-5cm, z przewagą tych 5, dwa mają może około 5,5cm). Ryby wyglądają wg mnie (amatora) zdrowo, nie mają żadnych oznak zewnętrznych, które mogłyby świadczyć o ich złej kondycji, szybko się zaaklimatyzowały, są energiczne, żywe, ciekawskie.
Załączam foto.

20170310_185907.thumb.jpg.16a9e88829c475084a9cca7fffbd7a0a.jpg

Edytowane przez lukasz830302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, kupiłem kilka gatunków od tego Pana w większości po 10 sztuk, świetny kontakt, wielkość taka jak w opisie. Bardzo dobrze popakowane zajęło mi godzinę rozpakowywanie nawet samce podzielił kazdy w innym worku ... ogólnie zadowolony jestem co do jednego gatunku miałem swoje obiekcje.. do końca nie wiem czy słuszne. W każdym razie Aqaafrika okazała się na tyle w porządku że zdecydował się wysłać w to miejsce inny gatunek w ilości 10 sztuk tak po prostu od siebie, twierdząc ze najważniejszy jest zadowolony klient. Także nie mogę narzekać kontakt się nie urywa w razie jakiś wątpliwości.  Myślę że osobiści mogę z czystym sumieniem polecić tego hodowce, a pisze to osoba która ma już prawie  3 tysięcy litrów wody w użytku. Miałem już rybki z różnych źródeł, i jednak nie zawsze tylko drogie to dobre ;-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.