Skocz do zawartości

ciosek13

Użytkownik
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ciosek13

  1. ciosek13

    Gdańsk

    Cześć, to mój fryeri, zakupiony w haremie 1+4 jak miał około 10cm. Ryba piękna wygląda jak obrazka [emoji4]. Wieczorem postaram się zrobić lepsze zdjęcia. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  2. Cholera, nie zapytałem . Wspomniał tylko że ma ich najwięcej bo mu się najlepiej rozmnażają.
  3. Tak byłem. Na wstępie chce zaznaczyć że nie jestem specjalistą w prowadzeniu hodowli a jedyna hodowla ryb jaką widziałem to hodowla pana Jarosława z fishmagic do tego było to na filmikach z youtuba, i prawdę powiedziawszy tej w Kiezlinach jeszcze dużo brakuje. Co do samej hodowli, to ponad 10 akwariów a w nich praktycznie same maluch, kilka jedno gatunkowych (np. Soulosi, Socolofi) kilka dwu trzy gatunkowych, wszystko czyste, schludne, brak zalegających odchodów rybki ładne nie płochliwe wyglądały na zdrowe. Widziałem kilka dorosłych osobników, miedzy innymi Socolofi, Hongi i Hongi Sweden, Sprengerae, borleyi i kilka aulonek i rybki naprawdę wyglądały ładnie. Niestety nie widziałem dorosłych saulosi, za to maluchy ładnej żółtej barwy. Sam kupiłem red-red OB i Sprengerae ale miałem jeszcze chęć na Socolofi. Ogólnie wrażenie pozytywne, ale jak napisałem na samym początku do fishmagic jeszcze daleka droga.
  4. Tak z Olsztyna. Właśnie saulosi też jestem zainteresowany żeby trochę pomieszac krew swoim zbiorniku , ale kupię jak zgodzi się pokazać rodziców.
  5. Przejadę się w przyszłym tygodniu do tego Pana bo mam niedaleko i ma rybki które mnie interesują , jak zgodzi się obejrzeć hodowle od kuchni to postaram się coś napisać.
  6. Faktycznie kryjówek mają sporo. Temat upadł po naświetleniu sprawy małżonce, stwierdziła że sama będzie wyłapywać maluchy i oddawać do zoologika jak będzie taka potrzeba ale na pewno nie zgodzi się na tak niehumanitarny sposób pozbycia się ich. Dzięki wszystkim za rady. Ach te kobiety
  7. Wszystkie labidochromisy są tak żarłoczne jak Yellow? Czy Hongi też mógł by być?
  8. No to z moimi rybami chyba jest coś nie tak bo ani Acei ani Saulosi nie przejawia chęci do polowania na narybek, a wyławianie przy tej wielkości akwarium to nie lada wyzwanie. Yellow kolejna żółta ryba więc chyba raczej odpada, a Acei piękna ryba ale czy dwie odmiany w jednym zbiorniku nie będą problematyczne?
  9. Witam Mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów. Czy da się połączyć małą mbune (Saulosi 3+7, Acei Ngara 2+3 plus jeszcze jeden gatunek w proporcja 1+4/5 ale nie zdecydowałem jeszcze jaki) z Sciaenochromis Frei? Główną rolą Frei'ki była by redukcja narybku. Akwarium to 200x50x50 obsada jak pisałem wyżej .
  10. Demasoni wielosamcowo było by super, pytanie czy dno nie będzie za małe na 9 samców Bezprym saulosi są ze mną od początku przygody i są już jak rodzina ☺ pozatym trudno by było wyjaśnić córce gdzie są jej żółte rybki. Następnym warunek był od żony że musi być coś czerwonego stąd sprengerae, a Acei są po prostu ładne.
  11. Boję się żeby nie wyglądało to jak "zupa rybna".
  12. Super, dzięki za odpowiedź Czyli saulosi 2/3 +7 (tu mam już wybarwione ryby więc układ dobiore bez problemu) Acei i sprengerae zamówię po 10-12 maluchów docelowo rdzawy 1+4/5 Acei 10. W sumie 26 ryb czy to nie za dużo?
  13. Witam Panowie i Panie czy taka obsada pasuje do mojego nowego szkiełka? Pseudotropheus saulosi Pseudotropheus Socolofi lub Acei Iodotropheus sprengerae Saulosi chciałbym w układzie wielosamcowym reszta może być w 1+4/5
  14. Tak inkubowała, zawsze przed nabierała masy i była agresywna do innych samic, problem ze teraz trwa to juz dosyć długo a pozostałe które ostatnio inkubowały są za słabe żeby się przeciwstawić i tylko chowają sie po kątach.
  15. No właśnie zauważyłem że ta samica dawno nie inkubowała, pozostałe już nawet po trzy razy. A co do drugiego samca to w grę wchodzi tylko dorosły?
  16. Witam Mam problem z agresją jednej samicy saulosi. Obsada w moim malutkim malawi (112l) to 1+4 saulosi oraz kilka sztuk maluchów (własnego chowu). Otóż sytuacja wygląda tak ze "bezpiecznie" po całym akwarium obecnie pływa tylko samiec oraz największa (wielkości samca) samica, pozostałe jak tyko wypłyną zza kamieni przeganiane są z powrotem. Najciekawsze w całej sytuacji jest to ze zazwyczaj za robienie porządku bierze się samica a nie samiec, samiec tez oczywiście "aniołkiem" nie jest. Pytanie co z tym zrobić? Dokupić jedną albo dwie dodatkowe samice aby rozłożyć agresje? Może drugiego dorosłego samca który ustawi samice alfa, choć wiem ze 2 samce w tym litrażu to nie za dobry pomysł. Oddać samice alfa ale co wtedy z agresją samca która tez najmniejsza nie jest?
  17. Udało mi sie przekonać małżonkę do większego szkła w nowym mieszkaniu teraz jeszcze tylko musze ją uświadomić ze potrzeby będzie drugi filtr i kilka innych drobiazgów a i obsada ma być odpowiednio dobrana a nie "dużo i kolorowo". Ale mam na to jeszcze około rok wiec krok po kroku i napewno mi sie uda
  18. Dzięki za dobre słowo, oczywiście u mnie 112l też dla taty ale oficjalna wersja dla małżonki była ze dla córy . Co do glonów to wygladają tak No2 nie wykrywalne No3 ponizej 20 Mam jeszcze testy nh3 i ph wszystkie testy zooleka. Zastanawiam sie czy za bardzo nie świecie. Świetlówki standardowe jakie były w obudowie wromak czas to 10h dziennie ale w połączeniu z piaskiem wydaje mi sie strasznie jasno. Na dniach dojdzie naświetlacz led żeby osiągnąć mroczny klimat może to cos pomoże.
  19. Dzień dobry wszystkim. Nazywam się Łukasz i mieszkam w Olsztynie. Wszystko rozpoczęło się od prezentu na dzień dziecka dla mojej córeczki, a właściwie to od wizyty u kolegi i miny jaką miała moja mała po zobaczeniu jego akwarium (375l). Postanowiliśmy z kolegą ze pożyczy nam swój kotnik (ok 40l) wpuścimy pare rybek i zobaczymy jak mała zareaguje na swóje własne akwarium. Nie bardzo znając się na akwarystyce poszedłem do zoologika i kupiłem kilka rybek doradzonych przez sprzedawce ( saulosi x2 acei x2 maigano x2 !!?? ) wszystko małe ładne, kolorowe. Chcąc być troche bardziej swiadomym akwarystą zaczełem szukać informacji o pyszczakach w sieci. Niestety zanim dotarło większe szkło z tej obsady przetrwał tylko acei którego zdążyłem zwrócić do sklepu. Te kilka tygodni jednak spowodowały ze mi i córce wkręciły sie te piękne ryby. Obecnie posiadamy najmniejsze z możliwych malawi czyli 112l w której pływa 1+4 dorosłe oraz gromadka maluchów własnego chowu (ile było radości jak pierwsza samica inkubowała młode) saulosi. Za filtrację robi hw302 włóknina, ceramika i zeolit a w akwarium filtr aquael 750l/h i gąbka. Oczywiście mam problemy z kilkoma rzeczami jak ustawie odpowiedniej cyrkulacji, zielonym glonem na piasku ale to sprawy na osobne wątki. A tak nasze szkiełko prezentuje się teraz. W planach za około rok po zmianie mieszkania na większe coś o długości co najmniej 160cm wiec napewno będę potrzebował wielu waszych rad.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.