pablojogi Opublikowano 21 Stycznia 2014 #31 Opublikowano 21 Stycznia 2014 widać wsio masz ok świeża woda od razu się harce zaczynają:-) u mnie już 3 raz inkubuje samica aulony mam Ngary z Maleri Maleri i mam nadzieję, że tym razem donosi:-)
harisimi Opublikowano 21 Stycznia 2014 #32 Opublikowano 21 Stycznia 2014 Widzisz jak dobrze przygotowałeś baniak ... tak im się spodobał, ze zapragnęły powiększyć swoją rodzinę
Misiek Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Autor #33 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 W ramach aktualizacji po kilku miesiącach dorzucam kilka kwietniowych zdjęć. Atak okrzemka już minął. Apogeum było w lutym, teraz jest go znacznie mniej a powoli zaczyna pojawiać się na kamieniach trochę zielonego glonu. Ponad tydzień temu w środkowej części akwarium umieściłem małą kępkę Vallisneria spiralis (Nurzaniec śrubowy) i czekam czy zacznie się rozrastać czy zmarnieje męczona przez ryby. Zmianie uległo poprowadzenie węży filtracji. Puszczenie pierwotnie połączenia między korpusem narurowym a kubłem za plecami akwarium dawało zbyt duże straty (wąż w miejscach zgięcia zmniejszał średnicę, trochę się załamywał) i było go o metr więcej. Dlatego droga została skrócona do minimum, wrzucę zdjęcie później. Zamieniłem też miejscami świetlówki, także SYLVANIA AQUASTAR o swojej niebieskawej barwie trafiła na tył. Dzięki temu serpentynit zaczął pokazywać swoją głębie zielonego koloru. Ze względu na to gdzie akwarium stoi i fakt iż pełni też funkcję dydaktyczną, nad akwarium umieściłem tablicę informacyjną. Jest na niej ogólny opis jeziora a także opis gatunków ryb, które w akwarium pływają (Aulonocara Stuartgranti sp. Chilumba + Labidochromis caeruleus "yellow").
piterf Opublikowano 23 Kwietnia 2014 #34 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Bardzo fajnie wygląda ten baniaczek. Pogratulować.
Bourbon Kid Opublikowano 23 Kwietnia 2014 #35 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Pewnie aż się lepiej pracuje mając taki fajny widok
harisimi Opublikowano 23 Kwietnia 2014 #37 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Fajnie to wygląda szczególnie Aulonek .
Rafał77 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 #38 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Coś takiego w pracy - bezcenne.
Misiek Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Autor #39 Opublikowano 23 Kwietnia 2014 Dzięki Akwarium nie rozprasza, pozwala na krótkie chwilę odprężenia. Aulona jest rzecz jasna główną atrakcją zbiornika. Choć i żółtki mają swoich wielu fanów, w tym mnie. Nie chciałbym zapeszać, ale mam wrażenie iż na jednej z wyrośniętych szarych aulonek pojawiają się niebieskie plamki. Zatem wszystko wskazuje na to, że już klaruje się układ 2+4. Zgodnie z założeniem, powinien być jeszcze jeden samczyk. Niezmiennie największe rozrabiaki to dwa najbardziej wyrośnięte yellow, gonią wszystkich na swoich terytoriach, czasem ogon musi zawijać też niebieska aulona. Robią też podchody do siebie nawzajem. Obiecane foty nowego układu węży do filtracji. Trzeba było na żywca wyrżnąć pewnego ranka przed rozpoczęciem pracy dodatkową dziurę Całość działa tylko na oryginalnych wężach, dodatkowy który pierwotnie musiałem dokupić skończył w szafie. Pierwotna gmatwanina była nie trafionym pomysłem, bardzo tłumiło przepływ wody.
pablojogi Opublikowano 24 Kwietnia 2014 #40 Opublikowano 24 Kwietnia 2014 z tą ilością samców to Misiek ostrożnie ja w 200l miałem 2+2 Aulonocara Stuartgranti Ngara i jeden dostawał fest baty i non stop kolorem był zdominowany na maxa, co do podłączenia tak samo mam pod tym kubłem prefiltr narurowy i sprawdza się super. Akwa piękne fakt można się odprężyć w pracy podczas przerwy:-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się