Skocz do zawartości

Jakie akwarium do mieszkania...


Darek48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jak już wiecie mam 20 pyszczaków w 112 litrach :)

W związku z tym że okazuje się to za małe rozważam zmianę wszystkiego.


Znalazłem fajne zestawy juwela choć nie tanie, z szafką, 240l.


Czy one są dobre, warte ceny? Co jeszcze polelicie i jaki zbiornik najlepiej wybrać jako dekoracja w salonie w mieszkaniu w bloku...


Czy z takiego dużego zbiornika nie ma nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu? Jednak to sporo wody...

http://www.akwarystyczny24.pl/zestaw-akwariowy-z-szafka-juwel-rio-240-bialy-p-4098.html

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie i w mieszkaniach w bloku mają 1000l baniaki, ja w swoim pokoju posiadam 500l+240l+112l :) nic nie czuć. Dobieraj akwarium do swojej obsady, nie do liczebności ryb, bo jeśli masz np. Aulony czy nimbochromisy, to 112l jest żadnym domem.


Kup samo szkło z pokrywa i szafka osobno, do tego jakis kubełek. Chyba, że tobie estetyka leży na skrajności ;) oraz, jeśli rozważasz zakup kubełka do takiego zestawu to ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę najpierw poczytać o gatunkach które upchałeś w tych 112l zanim będziesz kupował nowe akwarium (bo znowu się rozczarujesz). Zwróć uwagę na wielkość do jakiej dorastają (ryby nie rosną tylko wzdłuż) i dietę jaką powinieneś je żywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żę pyszczaki są rybami terytorialnymi i prędzej czy póżniej będziesz miał młyn. Zajrzyj do postu z przykładowymi obsadami tam będziesz miał jako takie rozeznanie ile gatunków można upchać do jakiego litrażu. Zazwyczaj przyjmuje się żeby końcowy rozmiar ryby był max.9-10 razy mniejszy od długości zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że to przerost formy nad treścią. Akwarium 240l jest dość spore i nie wydaje mi sie żeby tam było im ciasno. Jak patrze na te moje to nie widze nic niepokojącego narazie.


Wiadomo że im większe tym lepsze, jednak nie dajmy sie zwariować :) myślę że i moje rybki by się dogadały...

--

Czy stosuje się akwarium profilowane do malawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że to przerost formy nad treścią.

Czasami odnoszę takie samo wrażenie po tym co piszesz. My tu swoje a Ty dalej w zaparte. Nie chcemy krzywdy ani Ciebie a tym bardziej Twoich rybek.

Ty jesteś istotą rozumną jak zrobisz sobie krzywdę to sam sobie na własne życzenie, a co temu są winne te biedne rybki.

Popatrz sobie tu może coś znajdziesz ciekawego i blisko siebie http://www.gielda.akwarysta.pl/index.php?kat=32

Na początku wszyscy tak mówią że 240-tka jest duża. A później się okazuje że w miarę możliwości się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że to przerost formy nad treścią. Akwarium 240l jest dość spore i nie wydaje mi sie żeby tam było im ciasno. Jak patrze na te moje to nie widze nic niepokojącego narazie.


Wiadomo że im większe tym lepsze, jednak nie dajmy sie zwariować :) myślę że i moje rybki by się dogadały...



Standardowa gadka, polecam ten filmik:



obejrzyj go na spokojnie i wszystko dobrze przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz większe. Nic nie jest tak dekoracyjne jak pięknie urządzone 375 z kolorową mbuną :D Zapachy to mit. Kot już bardziej śmierdzi... jedyne co może się wydobywać z akwarium to dość nieprzyjemny bagienny zapach sinic, paskudny siarkowodór i metan oraz fetor gnijącej materii organicznej... wszystko to są sytuacje,które nie występują podczas normalnej opieni nad akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.