Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze do biologa tez powinny się odchody dostawać by bakterie pożywkę miały tak

Do biologa nie powinny się dostawać "kupki". Bakterie sobie spokojnie poradzą. Co do podmiany wody to już Ci pisałem że około 20%. W Twoim przypadku jakieś 40-45litrów raz w tygodniu. Podmianę zaczniesz jak wszystko Ci sie ustabilizuje. No chyba że skoczy strasznie do góry któryś z parametrów No2 lub No3

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze mówią z tymi bakteriami i pożywkami.

Zastanawia mnie tylko po co Ci te bąbelki w akwarium? Przecież one dość mocno ograniczają widoczność. Woda dobrze natleniona przez ruch tafli w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Post :)

--

dzięki za kilka dla mnie istotnych informacji, jutro zrobie testy. Powiedzcie mi jeszcze, czy podmianę wody mam robić wraz z odmulaniem ? Zawsze zbieram wodę z dna. Czy tak częste odmulanie i przebudowa jaskiń źle nie wpływa na ryby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampo ty stresujesz ryby! nie robi się przestawiania jaskiń roślin czy co ty tam masz na dnie! bo ryby stresujesz i to bardzo co do odmulania to ja tego robić nie muszę wystarczy ze ustawisz tak cyrkulacje wody w baniaku by prąd wody zganiał gówienka do mechanika lub filtra zew.,tak samo nie gaś i nie zapalaj światła gwałtownie bo to tez je stresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo nie gaś i nie zapalaj światła gwałtownie bo to tez je stresuje.


Ciekawe jak posiadając zwykłe świetlówki czy nawet LED bez sterowników zgasisz światło w sposób płynny? :D Przecież bez ściemniaczy czy innych wynalazków to nie wyjdzie.

Nawet posiadając LED z pilotem to i tak musiałbyś wygaszać światło pilotem ale ręcznie a mając czasowy włącznik to i tak nie wypali. Nie każdy ma czas aby pilotem ściemniać światło przez 20-30 min aby miały naturalnie w akwa a po prawdzie naturalny zmierzch trwa około 2-3 godziny.


Prędzej ryby stresuje ten wir co masz w akwarium i miliard bąbelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym problemu nie mam wystarczy ze nocne światło się zapali na 15min przed zagaszeniem dziennego i się pali z 2 godziny zanim pójdę spać wtedy w pokoju jest ciemno żadnego tv nic a rano zanim dzienne się zapali to zapala się nocne i u mnie to działa stres rybka mija a co do wiru to jak chcesz ciągle odmulać to zrób mniejszy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej ryby stresuje ten wir co masz w akwarium i miliard bąbelków.

Co do bąbelków to indywidualne gusta a o gustach się nie rozmawia.

A co do "wiru" to raczej stresować ryb nie jest w stanie raczej przeszkadza.

Z tego co się orientuje to bajron1984 nie ma tyle mocy w akwa żeby coś wywoływało wir.

co do odmulania to ja tego robić nie muszę wystarczy ze ustawisz tak cyrkulacje wody w baniaku by prąd wody zganiał gówienka do mechanika lub filtra zew.

Ciesze się że powoli się uczysz i zaczynasz "łapać" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.