Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli będziesz miał prawidłowe parametry wody w akwarium to na pewno ryby się będą zachowywać normalnie niezależnie od tego czy będziesz miał dekoracje kamienne pod samą taflę wody, czy też nie.

Poza tym jakbyś się nie starał to i tak Melanchromisa cyaneorhabdos 'maingano' nie zmusisz do przebywania w toni wodnej bo ta ryba jest ściśle "przywiązana" do podłoża i przebywa w grotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do tej obsady mogę dać jeszcze jakiś gatunek ? bo te co mam to wiem ze jedzą praktycznie to samo, chciałbym taki gatunek który najlepiej pływać lubi po baniaku całym.


A czy do mojej obsady mogę dać to?


Maylandia Estherae Red-ReD


Znalazłem ta stronkę http://www.akwar.net/encyklopedia-ryb na której podają gdzie ryby najczęściej pływają w zbiorniku i te co mam to głownie dno i raz po raz środek ech...choć na YouTube są filmiki ze pływają po całym baniaku przydał by mi się taki gatunek co by je zmobilizował do pływania po całym baniaku choć pewnie powiecie czekać czekać i czekać


o 16.16 coś się zaczęło dziać nagle cala ekipa zaczęła pływać po całym baniaku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostane testy to podam wam parametry wody z tego co czytałem w na tej głębokości gdzie występują ptysie to światło jest stonowane nie tak intensywne jak u innych ryb czy myślicie jak wyłączę jedna świetlówkę tą 40w i zostawię jedna 36w na barwę ryb to pomorze ptysia szybciej pozbyć się stresu???

Z góry dziękuje za odpowiedz:-(


Wielu z was pisało żeby ograniczyć im ilość kryjówek ja im zrobiłem jak widać na fotach 3 z otoczaków ale one same sobie porobiły o wiele więcej




Co myślicie o tym warto to dać?


http://allegro.pl/jbl-aquadur-tanganika-malawi-sole-do-osmozy-ro-i2994628354.html








Dziś zamówiłem na allegro testy kropelkowe jbl wiec zapewne w wtorek je dostane u mnie w sklepach ceny z kosmosu maja:p przez jakieś 15min rybki pływały po całym baniaku i to na tyle co je było widać po tym ich "wyskoku"znowu dno okopują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.