Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podmieniałem w filtrze ceramikę dodałem denitrol te bakterie mam nadzieje ze tam sama woda nie była,ale rybki są aktywne pływają coraz częściej bo baniaku apetyt im dopisuje.


To jakie testy mam jeszcze kupić?


właśnie zamówiłem test na amoniak nh4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie linka do filmiku z moim baniakiem chyba rybki dobrze się czują?na razie bez podkładu ale za 2 godziny podam linka jak ptysie jedzą na razie się wgrywa na dysk.Rozumiem ze wody nie podmieniać?Być może skoki parametrów sam spowodowałem tym wywaleniem zosa.


[ame]http://www.youtube.com/watch?v=v1VaAgMO110[/ame]


A tutaj widać ze apetyt im dopisuje.


[ame]http://www.youtube.com/watch?v=c0avCSQJERE[/ame]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podmieniałem w filtrze ceramikę dodałem denitrol


Z tym Denitrolem to bardzo ostrożnie, bo ten preparat oprócz bakterii zawiera również pożywkę, a tej akurat nie potrzebujesz bo ryby ją "produkują". Najlepiej byłoby gdybyś się zaopatrzył w dobry i sprawdzony środek zawierający same bakterie, a mianowicie Prodiobio Biodigest w ampułkach. No i co istotne uzbrój się w cierlpliwość, bo bakterie też potrzebują trochę czasu, żeby zacząć działać (obrazowo pisząc, muszą po prostu wyjść ze stanu "uśpienia" ;-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze...a jak za dużo tego dam to tez mogą być takie skoki parametrów?bo powiem szczerze na opakowaniu było napisane 10ml na 300L a ja dałem tego o wiele za dużo....tego twojego preparatu nie mogę znaleźć na allegro ale przedtem używałem tego


http://allegro.pl/sera-bio-nitrivec-250ml-bakterie-nitryfikacyjne-i3014249440.html

--

A już znalazłem


http://allegro.pl/prodibio-biodigest-bakterie-do-filtra-biostarter-i3023279654.html



Rozumiem ze jak raz w miesiącu będę czyścił filtr(z gówienek gąbkę)to mogę spokojnie dać Prodiobio Biodigest 1 ampułkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sera Nitrivec, podobnie jak Denitrol to są tzw. biostartery. Dlatego też tego rodzaju preparatów nie stosujemy, gdy w akwarium pływają już ryby, które wydalając produkty przemiany materii dostarczają bakteriom "pożywki". Jeśli wlałeś wczoraj sporo Denitrolu to ja bym obstawiał, że dlatego NO2 Ci "podskoczyło" w górę (ciekaw jestem jakie Ci wyjdzie stężenie NH3/NH4, gdy dotrą testy).


NIe wiem o czyszczeniu jakiego filtra piszesz - jeśli masz na myśli "mechanika", to gąbkę czyścimy przy każdej podmianie wody, tak samo jeśli chodzi o gąbkę pełniącą funkcję prefiltra, zakładaną na rurę zasysającą do kubełka.

Na początku możesz oczywiście dodawać ampułki z bakteriami (to na pewno nie zaszkodzi), ale tak naprawdę najistotniejsze jest to, żeby wspomagać florę bakteryjną wówczas, gdy złoże bakteryjne znajdujące się w kubełku nie jest na tyle dobrze rozwinięte, że nie jest w stanie przerabiać bardziej szkodliwych związków azotowych do postaci NO3.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak raz w miesiącu do biologa dam 1 kapsułkę to nie zaszkodzę?myślę tu o biologu,jak zerkniesz na mój filmik w sygn.to zobaczysz ze wszystko do biologa wpada nie wiem czemu nie do mechanika ale jak masz mechanika tak jak teraz to nie ma problemu z gówienkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kubełka nie powinieneś zaglądać częściej aniżeli raz na 4-6 miesięcy. Dlatego tak jak pisałem poprzednio, powinieneś na rurę zasysającą założyć gąbkę, żeby zbierała nieczystości (tzw. prefiltr) i ją czyścić przy każdej podmiance wody.

Bakterie możesz śmiało dodawać bezpośrednio do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zastosuje się do tego tylko ze do biologa tez powinny się odchody dostawać by bakterie pożywkę miały tak?dziś zamówię ten pre-filtr.

--

Tylko w moim przypadku jak często wodę podmieniać i kiedy to zacząć robić? zapewne jak dostane test na amoniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.